Geriausių 2023 m. kompiuterių ir nešiojamųjų kompiuterių garsiakalbių reitingas

Geriausi kompiuterio garsiakalbiai mūsų 2.0 konfigūracijos reitinge yra Edifier S3000 Pro. Užtenka pažvelgti į galinį vieno iš garsiakalbių skydelį, kuriame „nusėdo“ elektronika, kad suprastum, jog „malta mėsa“ čia buvo taranuota maksimaliai: „S3000 Pro“ turi galimybę jungtis net per grynai studijines XLR jungtis. Tai taip pat sufleruoja, kad garsiakalbius turime ne „visiems“, o žmonėms, kurie aistringai mėgsta dirbti su garsu kompiuteriu, tačiau čia jau aštrus kainos klausimas: ar ne geriau šiuo atveju pirkti monitorius iš tos pačios „Yamaha“?

Pabandykime tai išsiaiškinti. 256 vatų garsiakalbiai, surinkti į 21 mm MDF korpusus, yra pilnas belaidis sprendimas – jie tarpusavyje sujungiami KLEERNET protokolu, kurio svarbus privalumas – veikimas dažniais, kurie nėra daugkartiniai iš naudojamų Bluetooth ar Wi-Fi, ir atitinkamai maršrutizatorius, veikiantis net pačiame garsiakalbyje, netrukdys garso perdavimui. Belaidžiai šaltiniai taip pat gali prisijungti per penktąją „Bluetooth“ protokolo versiją su „aptX HD“ palaikymu, todėl garsiakalbiai gavo „Hi-Res Audio“ sertifikatą. Laidiniu būdu garsiakalbis gali būti prijungtas per USB tiesiogiai kaip išorinė garso plokštę, per linijinį arba subalansuotą laidą, per „optiką“ arba bendraašį. Įvesčių perjungimas kartu su garsumo valdikliu taip pat gali būti atliekamas naudojant pridedamą nuotolinio valdymo pultą. PCM 5242 DAC lustas yra atsakingas už konvertavimą iš skaitmeninio į analoginį, o „skaitmeninį“ garsą apdoroja XMOS xCore procesorius ir tam skirti „Texas Instruments“ DSP.

Garsas čia yra dvipusis: tradicinio dizaino 6,5 colio garsiakalbiai yra atsakingi už žemuosius ir vidutinius dažnius, tačiau aukštų dažnių garsiakalbiai yra stebėtinai juostiniai. Apibendrinant, tai duoda labai įdomų garsą – žinoma, grynai pasyvūs garsiakalbiai už tą pačią kainą suporuoti su kokybišku stiprintuvu skambės detaliau ir įdomiau, bet ką jau kalbėti apie stiprintuvą už tam tikrus pinigus. Čia – universalus variantas „prijunk ir klausyk“, o įėjimų gausa leis naudoti visų prietaisų garsiakalbius namuose kaip universalius, ir ne tik klausytis muzikos, bet ir su ja dirbti.

Tačiau yra tam tikrų trūkumų. Pavyzdžiui, sistema neprisimena kiekvieno šaltinio garsumo ir, atsižvelgiant į garsiakalbių galią, tai gali sukelti incidentų. Pavyzdžiui, prijungėte kompiuterį per „liniją“, nustatydami sistemos maišytuvą į visą garsumą, kad „pagautumėte“ mažiau trukdžių per kabelį, o tada nusprendėte klausytis muzikos per „mėlynąjį dantį“ iš savo išmaniojo telefono – čia gali tekti pasukti garsą… o grįžus prie kompiuterio, natūraliai gali „užlipti ant ausų”. Aukštųjų / žemųjų dažnių valdikliai ir DSP garso apdorojimo režimo jungiklis galiniame skydelyje, ko gero, jau yra perteklius: taip atkurti garsą nėra gerai, jei jau apsimeti aukšta garso klase, tada du posūkius. , kaip ant garsiakalbių už tūkstantį rublių, atrodo keistai. Ir, atvirai kalbant, kaina vis tiek atrodo pakilusi, net jei nepamiršite apie pirmos klasės „įdarą“.