2023 metų geriausių trikojų Pasirinkimas

Fotografijos aušroje trikojis buvo nepamainomas meistro aksesuaras: mažo jautrumo fotografinės medžiagos, kurioms net ir ryškioje šviesoje reikėjo šiandienai siaubingo išlaikymo, neišvengiamai privertė fotoaparatą tvirtai ir patikimai tvirtinti. Mūsų reitinge pateikiami geriausi išmaniesiems telefonams, foto ir vaizdo kameroms skirti trikojai.

Dabar, žinoma, daugeliu atvejų galite saugiai fotografuoti iš rankos, ypač jei fotoaparate yra matricos stabilizatorius arba stabilizuotas objektyvas, tačiau vis tiek yra keturi „bet“.

Pirmasis yra naktinis šaudymas: kai nepakanka šviesos, turėsite arba padidinti ISO, taip vaizde gausite per daug triukšmo, kuris „suvalgo“ detales, arba naudoti lėtą užrakto greitį, kuriam nepadės joks stabilizatorius. Antra – teleobjektyvų naudojimas: kuo ilgesnis židinio nuotolis, tuo ryškesnis „drebėjimas“, jau ties 300 mm tiesiogine prasme vaizdo ieškiklyje matysite, kaip vaizdas „plaukia“ nuo pulso ir kvėpavimo. Ir tai yra su lengvomis teleobjektyvomis: profesionaliai teleoptikai reikia trikojo, jei tik dėl jo dydžio ir svorio, ne veltui tokie objektyvai turi savo trikojo laikiklį. Trečiasis „bet” – filmuoti vaizdo įrašą su savimi (būdinga „YouTube“ „kalbanti galva“ ir „kalbančios rankos“), kai kamerą neišvengiamai reikia prie kažko sumontuoti. Ir ketvirtas „bet” – dalykinė fotografija ir ypač makro fotografijakas su trikoju bus daug patogiau.

Taigi, jei rimtai domitės fotografija ar filmavimu, anksčiau ar vėliau ateisite įsigyti trikojo, net jei išmanųjį telefoną naudosite kaip fotoaparatą. Čia svarbiausia neleisti pinigų veltui: ir jei net ir pigus trikojis užtikrina pakankamą stabilumą lengvam telefonui, tai sunkiam fotoaparatui ir net su objektyvu, nusveriančiu priekinę dalį, reikės kažko daug rimtesnio.

Geriausių trikojų Pasirinkimas

Kokį trikojį pasirinkti?

Pradėkime nuo sąlygų, kuriomis planuojate naudoti trikojį. Jei reikia standžios fiksacijos „be rankų“, yra pakankamai vietos montavimui, tuomet tikrai verta rinktis trikojis. Vienkojis kita vertus, laimi ribotoje erdvėje (jomis dažnai naudojasi priversti grūstis reporteriai – paprasčiausiai neleis vienas kitam dirbti su trikoju), sveria daug mažiau – bet fotografuojant veikia tiesiog kaip papildoma atrama. , vis tiek turite rankomis laikyti fotoaparato arba monopod rankeną. Beje, pastaruoju metu tokios bejausmės asmenukių lazdelės taip pat yra savotiški monopodai.

Svarbus trikojo dizaino elementas yra jo galva. Tai taip pat lemia trikojo naudojimo ypatybes. Apskritai galima suskirstyti taip:

  • 2D galvutės jos leidžia tik pasukti kamerą arba pakreipti pirmyn atgal, į šoną pasukti negalima – todėl jos dar vadinamos „vaizdo galvutėmis“, bet geriau, kad fotoaparatas turi galimybę pasukti 90 laipsnių kampu vertikaliai nuotraukos orientacijai.
  • Atitinkamai tokia galva jau bus vadinama 3D: Jame yra papildomas vyris, skirtas reguliuoti fotoaparato pakreipimą į šoną. Esminis 2D ir 3D bruožas yra atskiras fiksavimas išilgai kiekvienos ašies: perkeldami fotoaparatą išilgai vienos ašies, likusią galite palikti tvirtai fiksuotą.
  • kamuoliukų galvutės jie leidžia vienu metu perkelti kamerą išilgai visų ašių ir turėti vieną užraktą visiems.

Kokią trikojo galvutę turėčiau nusipirkti? kamuoliukų galvutės yra optimalūs tais atvejais, kai reikia greitai perkelti fotoaparatą bet kuria kryptimi: reikia atpalaiduoti tik vieną skląstį. Tokios galvos geriausiai tinka reportažų fotografavimui, fotomedžioklei, šaudymui oro šou ar sportui. Bet kita vertus, įgyjant laisvę visomis kryptimis, su tokia galva sunkiau dirbti, kai reikia kamerą judinti griežtai išilgai vienos ašies. Pavyzdžiui, norint klijuoti panoramą įprasta galvute, užtenka atpalaiduoti slinkimo ašies užraktą – rutulinių galvučių konstrukcijoje turi būti įdiegtas atskiras panoraminis vyris. Apskritai manoma, kad 3D galvos šiaip ar taip, anksčiau ar vėliau „prinoksi“ iki kamuolio.

Nepriklausomai nuo galvos tipo, trikojo turi būti pakankamai standumas. Priešingu atveju menkiausias prisilietimas jau sukels vaizdo ieškiklio drebėjimą, ypač naudojant teleobjektyvo optiką. Ir žinoma, spaustukai turi išlaikyti fotoaparato svorį – atkreipkite dėmesį į didžiausią saugų sumontuotos įrangos svorį, nurodytą charakteristikose. Gera nykščio taisyklė yra padalinti šią figūrą…