Geriausių 2023 m. oro gruzdintuvų reitingas

Smulkių buitinių prietaisų, skirtų virtuvei, klasėje kartais įvyksta nuostabios metamorfozės. Tiksliau, maisto ruošimui skirtų prietaisų skyriuje. Užtenka prisiminti pakilimą į rinką ir neįtikėtiną multicookers populiarumo bumą. Bet tai tik programuojamas puodas su kaitinimo elementu, veikiantis pasakišku principu – puodas virimui! Tačiau šiandienos istorija visai ne apie juos. Į mūsų regėjimo lauką pateko dar vienas įdomus stalinis įrenginys, kurį pagal tam tikrą analogiją būtų galima pavadinti „multižharka“. Toks vardas. Bet oro gruzdintuvė – skamba išdidžiai! Mūsų reitinge pateikiamos geriausios 2023 m. oro gruzdintuvės.

Kas yra oro gruzdintuvė ir kas iš jos valgoma?

Oro gruzdintuvė – tai kompaktiškas virtuvės prietaisas, apjungiantis orkaitės, grilio ir, žinoma, gruzdintuvės galimybes. Tiesa, pastarajai funkcijai didelę reikšmę turi priešdėlis aero-, kuris labai viską keičia. Nebereikia pilti daug aliejaus, o kai kuriuose receptuose jo galima visiškai atsisakyti. Maistas pasirodo ne mažiau skanus nei klasikiniame „riebiame“ gaminime, bet daug sveikesnis.

Oro gruzdintuvės pagrindinė konstrukcija: viršuje yra kaitinimo elementas su konvekciniu ventiliatoriumi, apačioje – stalčius su nepridegančia talpa riebalams nuvarvėti ir dubuo maistui. Kepimas, skrudinimas, kaitinimas (priklausomai nuo pasirinkto temperatūros režimo) vyksta tolygiai, veikiant cirkuliuojantiems karšto oro srautams.

Kažkas pažįstamo, tiesa? Kuo skiriasi airfryer? Esmė ta pati, vykdymas kitoks. Oro gruzdintuvė – patobulinta ir modernesnė „reinkarnacija“. Įrenginys kompaktiškesnis ir lengvesnis, darbo kamera mažesnė, tačiau erdvė išnaudojama racionaliau, vietoj grotelių ir kepimo skardų naudojamas perforuotas krepšelis su rankena.

Tai lyginant su stiklo klasika. Tačiau yra ir modelių, kuriuos gamintojas senamadiškai tiesiog vadina oro grotelėmis (pavyzdžiui, Kitfort). Ir tame nėra ypatingo prieštaravimo.

Kuo gali patikti oro gruzdintuvės savininkai? skrudintos bulvytės arba kaimiško stiliaus keptos bulvės, įvairios ant grotelių keptos daržovės, jūros gėrybės, naminiai kebabai, mėsos kepsniai, žuvis, paukštiena, kotletai, kotletai, pyragaičiai, visokie patiekalai iš pusgaminių, tokių kaip grynuoliai. Tačiau niekada negali žinoti, kad viską galima virti turint vaizduotę ir trokštant kulinarinių eksperimentų.

Kaip išsirinkti oro gruzdintuvą?

Svarbių parametrų nėra tiek daug, tačiau nuo jų priklauso, kaip efektyviai įrenginys veiks konkrečios virtuvės patalpos sąlygomis, kaip atrodys interjere, kiek vietos užims.

Dubenėlio tūris ir galia

Susiję parametrai. Įprastai vidutinei šeimai aktualūs gana kompaktiški oro gruzdintuvų modeliai su 2–3,5 l dubeniu, sunaudojantys 800–1500 vatų. Didesnės versijos su 4-6 litrų krepšiu tinka didelei šeimai, kaip pasirinktinai, jie gali parūpinti gana padorią kompaniją su traškiomis bulvytėmis. Dėl to didesniems kiekiams reikia daugiau galios – 1700-2000 vatų.

Valdymo tipas

paprastas mechaninis. Kaip visada, jis laikomas patikimiausiu. Du arba vienas reguliatorius. Privaloma turėti laikmatį, kuris dažnai atlieka ir įjungimo/išjungimo funkciją.

Elektroninė. Atrodo šviesiau, gražiau, nustatymai rodomi įtaisytame ekrane, nustatymai tikslesni. Priklausomai nuo modelio, gali būti siūlomos automatinės populiarių produktų ir patiekalų gaminimo programos.

Rankinis temperatūros nustatymas

Viršutinė riba visoms oro gruzdintuvėms yra vienoda, kartais tik viena (jei nėra reguliatoriaus) – 200 ° C. Tačiau ne viską reikia kepti maksimaliai. Mėsai, kotletams, 180 laipsnių laikomas optimaliu, kai kurie produktai labiau tinka vidutiniam kaitinimui – 100-150 ° C, o džiovinimui, sūdymui, naminių dešrų, kumpių kepimui reikalinga konvekcija 60-80 ° C temperatūroje.

Garantinis laikotarpis

Viskas paprasta ir aišku. Daugiau yra geriau. Tiesa, pasirinkimas nėra labai įvairus: arba 1 metai, arba 1,5 ar 2 (žr. ankstesnį sakinį).

Geriausių oro gruzdintuvų Pasirinkimas