Geriausių 2023 m. pavarų dėžių alyvų Pasirinkimas

Mūsų šiandieninio įvertinimo tema – geriausios šiuo metu Rusijos Federacijoje parduodamos pavarų alyvos. Automobilio transmisijos eksploatavimo sąlygos negali būti vadinamos lengvomis: jei apkrauti variklio komponentai yra sutepti esant slėgiui, o pačios trinties poros šiuo atveju turi tinkamą plotą, tada pavarų dėžės krumpliaračių kontaktinis plotas yra labai mažas. , o lubrikantas ten iš esmės tiekiamas pagal principą „kiek purškiama, o kiek ne stiklo. O greičių padidėjimas kartu su griežtėjančiais degalų sąnaudų reikalavimais (tai yra, įskaitant nuostolius transmisijoje) dar labiau padidino problemos mastą – alyvos taip pat turėjo būti mažo klampumo, o tai savaime užtikrina mažesnį plėvelės stiprumas trinties poromis, tai yra, jiems reikėjo vis daugiau anti-dėvėjimosi ir ypatingo slėgio savybių.

Atskira transmisijos alyvų klasė yra automatinėms pavarų dėžėms skirtos alyvos: jose klampumas yra pats svarbiausias, nes alyva vienu metu naudojama galiai perduoti sukimo momento keitiklyje ir valdymo hidraulikoje, o automatinės pavarų dėžės stabdžių mechanizmai „maudosi“ tai. Tai yra, jose antifrikcinės savybės turėtų būti ne „kuo daugiau – tuo geriau“, o griežtai normalizuotos.

Taigi pavarų dėžės alyvą reikia rinktis jokiu būdu ne tik pagal kriterijus „skystas tirštumas“ arba „sintetika-mineralinis“. Ir mes tradiciškai pradedame spręsti tai, kas dabar yra automobilių pardavėjų lentynose. Mechaninėms pavarų dėžėms, kad būtų teisingas palyginimas, imsime tos pačios klampos klasės alyvas – SAE 75W-90, kurios gali būti laikomos universaliausiomis. Be to, tokios alyvos yra gana efektyvios ir pavarų dėžėse, kuriose numatyta naudoti mažo klampumo SAE 75W-80 alyvas (pavyzdžiui, „Renault“ lengvųjų automobilių transmisijos): nepamirškime, kad jos mažina alyvų klampumą aukštoje temperatūroje pirmiausia Aplinkosaugininkų labui, siekiant sumažinti degalų suvartojimo procentą, o pačios transmisijos dažnai lieka struktūriškai nepakitusios nuo masinio „devyniasdešimtosios“ alyvos naudojimo laikų.

Geriausių pavarų dėžių alyvų Pasirinkimas

Kokią pavarų alyvą geriau pasirinkti?

Dėl mechaninės pavarų dėžės ir varančiosios ašys iš esmės viskas yra paprasta ir numatyta visuotinai priimtame API standarte:

Sinchronizuotose mechaninėse transmisijose, įskaitant tas, kurios yra sujungtos su priekiniais ratais varomų transporto priemonių diferencialu, turi būti naudojamos GL-4 klasės alyvos.

Dėl hipoidinės pavarų dėžėskur apkrovos kontaktiniame pleistre yra daug didesnės, reikalingos specializuotos alyvos su aukštesnėmis ekstremaliomis slėgio savybėmis – GL-5. Tuo pačiu metu tokių alyvų koroziškumas yra didesnis nei GL-4, todėl jas griežtai draudžiama naudoti sinchronizuotose pavarų dėžėse, kuriose sumontuoti bronziniai sinchronizatoriai.

Iš esmės tai būtų galima apriboti: vieną specializuotą alyvą pilame į pavarų dėžę, kitą – į tiltelį. Bet, žinoma, buvo universalūs aliejai, kurie žymi arba GL-4+, tada GL-4/5, tada GL-4 / GL-5, o Liqui Moly daro GL-4 + (GL-4 / GL-5). Tiesą sakant, šios alyvos išlieka įprastomis GL-4 tipo alyvomis, tačiau teoriškai su geresne apsauga esant padidintoms apkrovoms, todėl jas galima naudoti ašyse ir pavarų dėžėse. Tačiau tikri bandymai ne kartą parodė, kad „universalios“ alyvos, kalbant apie pagrindines tribologines charakteristikas, niekaip negali išsiskirti „grynųjų“ GL-4 fone – mūsų šiandieniniame reitinge, kaip matote, tik Motul. gali atitrūkti nuo bendros pavaros apsaugos diapazono esant didelėms apkrovoms.

Kas atsitiko automatinės pavarų dėžės alyvos, tada čia viskas sudėtinga: nebuvo vieningos standartizacijos (net įprasta Dexron klasifikacija iš tikrųjų yra „General Motors“ tolerancijos), todėl bus tik vienas patarimas – arba naudokite „patentuotą“ arba neoriginalią alyvą su konkrečia tolerancija. ( turi būti nurodyta transporto priemonės naudojimo instrukcijoje). Tai ypač pasakytina apie Azijos automobilius, kurių transmisijos reikalavimai alyvai yra gana specifiniai, ir dvigubai tiems automobiliams, kuriuose vietoj klasikinės „hidromechanikos“ sumontuotas variatorius.

Į savo reitingą įtraukėme geriausias iki šiol pavarų dėžes. Tarp jų raskite savo. Mėgaukitės apsipirkimu!