Geriausių 2023 m. plytelių pjaustytuvų Pasirinkimas

Reikalingiausias įrankis plytelių klojėjo darbe yra plytelių pjaustytuvas. Jei galėtumėte tiesiog nusipirkti plyteles ir jas pakloti tolygiai ir be apipjaustymo, plytelių klojėjo gyvenimas būtų daug lengvesnis. Bet, deja, standartinė plytelė toli gražu ne visada tinka ir ne visur – tai reiškia, kad turite ją iškirpti iki tinkamo dydžio. Ir dėl to neturėtumėte kentėti su „improvizuotomis priemonėmis“: specializuotas įrankis, rankinis ar elektrinis, bus daug patogesnis ir tikslesnis. Ir, jei galite nusipirkti rankinį plytelių pjaustytuvą atskirai sumanytam remontui, tai elektrinis su nuolatiniu naudojimu ir dideliu darbo kiekiu tikrai atsipirks ir bus patogesnis. Pateikiame Jums geriausių plytelių pjaustytuvų įvertinimą, trumpą jų privalumų, trūkumų apžvalgą bei profesionalų vertinimą 10 balų skalėje.

Kaip išsirinkti gerą plytelių pjaustytuvą?

Prieš pradėdami dengti paviršių, turite nuspręsti dėl plytelių pjaustytuvo tipo pasirinkimo. Plytelių pjaustytuvai yra:

 • elektrinis;
 • rankinis (mechaninis) darbastalis;
 • rankinis kompaktiškas.

Rankiniai stalo pjaustytuvai

Mechaniniai plytelių pjaustytuvai yra paprasto dizaino ir lengvai naudojami. Mechanizmas susideda iš šių elementų:

 • Pagrindas (lova)
 • Vežimėlis su rankena
 • Vadovai
 • pėda
 • pjovimo volas

Kartais, kad vežimėlis veiktų sklandžiai, jis aprūpintas guoliais. Pagrindinis rankinio plytelių pjaustytuvo trūkumas yra plytelių dydžio apribojimas. Negalite nupjauti gabalo, ilgesnio už lovą, jis tiesiog netilps ant jos. Taip pat yra apribojimų dėl plytelių storio – bus labai problematiška pjauti daugiau nei 20 mm. Kalbant apie privalumus, yra daug:

 • Kompaktiškumas.
 • Lengvas svoris.
 • Nereikia elektros.
 • Meistro sauga darbe.

Kompaktiški rankiniai plytelių pjaustytuvai

Yra 2 rankinių kompaktiškų plytelių pjaustytuvų tipai: žnyplės ir ritininės pjaustyklės. Žnyplių pagalba galite suformuoti figūrines skylutes plytelėje. Žinoma, jie negali padaryti vienodo pjūvio. Kalbant apie volelį, jis idealiai tinka naudoti buityje: užima ne daugiau vietos nei flomasteris, yra saugus naudoti ir kainuoja „3 kapeikas“.

Elektriniai plytelių pjaustytuvai

Elektriniai plytelių pjaustytuvai, kaip taisyklė, skirti profesionaliam darbui su plytelėmis ir porcelianiniais keramikos dirbiniais. Jų pagalba galima iškirpti bet kokio pločio juostą, ko negalima pasakyti apie mechaninius įrankius (jų galimybės dažniausiai ribojasi iki 30 – 40 mm). Bet kokios konfigūracijos (išskyrus lenktas) pjaustomos elektrine stakle, todėl darbo tikslumas bus maksimalus.

Įrankio veikimo principas panašus į šlifuoklio. Tačiau yra keletas privalumų:

 • Tobula kirpimo linija.
 • Beveik neribotas pjovimo gylis (bet ne didesnis nei paties disko dydis, žinoma).

Plytelių pjaustytuvų dizainas labai skiriasi, kiekvienas turi savo ypatybes ir pritaikymą. Vienu atveju nukris ir rankinės „žnyplės“, o kitu jau prireiks galingo elektrinio plytelių pjaustytuvo ant lovos. Mechaninis stalinis kompiuteris bus įdomus, jei nebus prieigos prie maitinimo lizdo – tačiau čia neturėtumėte pamiršti baterijų modelių, jei iš anksto sukrautose baterijose pakanka energijos. Ir bet kuriuo atveju ne visi modeliai yra sėkmingi ir verti savo pinigų – todėl tradiciškai pradėsime atskirti kviečius nuo pelų.

Geriausių plytelių pjaustytuvų Pasirinkimas

Kokį plytelių pjaustytuvą geriausia pirkti?

Paprasčiausias ir patikimiausias, žinoma, mechaniniai modeliai: nėra elektros variklio, nėra mygtukų, vienas kreiptuvas su lova ir vežimu. Tačiau dirbant dideliais kiekiais, plyteles pjaustyti elektriniu įrankiu yra pastebimai greičiau ir lengviau, ypač esant dideliam storiui. Ir, jei palygintume kainas, paaiškėtų, kad geros kokybės mechaninis plytelių pjaustytuvas su normaliai pjovimo voleliu ir vežimėliu, kuris nekaba kaip barškutis, kainuoja gana panašiai kaip elektrinis.

Elektrinis įrankis šio tipo su visais panašumais su aplinkraščiais nereikėtų painioti su tais. Prieš galvodami apie tai, „ar dėti apskritimą ant medžio“, būtinai pažiūrėkite į pasirinkto modelio veleno greitį – dažnai jie yra per dideli, kad būtų galima saugiai dirbti su bet kuo, išskyrus deimantinius ašmenis ant akmens. Be to, elektriniai plytelių pjaustytuvai dažniausiai yra skirti „šlapiam“ pjovimui ir neturi konstruktyvaus dulkių nusiurbimo. O jei galvojate įsigyti plytelių pjaustytuvą darbui su vandentiekiu, būtinai pasiteiraukite, kaip jame įgyvendinama apsauga nuo vandens ir apsauga nuo elektros smūgio: 220 V elektros įrankį laikyti rankose nesaugu esant didelės drėgmės sąlygoms, ir apsauga turi ne tik būti, bet…