Geriausių 2023 m. purškimo pistoletų Pasirinkimas

Norint dirbti su purškimo pistoletu, nebūtina būti profesionaliu dažytoju. Žinoma, smulkiems darbams, kuriems nereikia ypatingos kokybės, visada pagelbės aerozoliniai balionėliai… na, o jei reikės dažyti tvorą, lubas ar sienas? Sovietmečiu sprendimas buvo paprastas: prie dulkių siurblių dažniausiai būdavo lubų balinimui skirta monstriška konstrukcija, kurią, esant norui, buvo galima priversti nudažyti. Tačiau kokybė buvo tokia ir tokia, ir vargu ar kas nors dabar ras tokį „įrenginį“.

Tada galėsite apsiginkluoti modernesniais prietaisais. Bet kokį purškimo pistoletą pasirinkti – čia tikrai galite susipainioti. Turint kompresorių, logiška pagalvoti pneumatinis purškimo pistoletas, tačiau jie yra iš esmės skirtingų tipų. Vien jų skirtumų ir pritaikymo aptarimui reikėtų atskiro straipsnio.

Nėra kompresoriaus? Tada formoje yra parinktis elektrinis purškimo pistoletastačiau verta iš karto perspėti: jų dažymo kokybė pati prasčiausia, veidrodis „metalinis“ ant automobilio kėbulo nėra jų elementas.

Pabandykime susidoroti su pasiūlymais parduotuvėse ir išsirinkti geriausius dažų purkštuvus, kurių ilgai ieškoti nereikės ir nebus pagrindo gailėtis veltui išleistų pinigų.

Geriausių 2023 m. purškimo pistoletų Pasirinkimas

Kokį purkštuvą geriausia pirkti?

Pirmiausia panagrinėkime priimtus purškimo tipų pavadinimus – jie tiesiogiai nurodo būdingas purškimo pistoleto savybes.

Paprasčiausios sistemos yra purškimo pistoletai HP (aukšto slėgio). Jie reikalauja slėgio ir kompresoriaus veikimo, jų darbinis slėgis oro dangtelyje yra didesnis nei kitų tipų. Dėl to dažai suskaidomi į mažus lašelius, suteikia galingą deglą, bet ir stipriai „praleidžia“. Todėl šių tipų purškimo pistoletams sunaudojamos didžiausios medžiagos, dirbant nereikia pamiršti respiratoriaus ir išmetimo gaubto. Apylinkės turi būti apsaugotos nuo apdulkinimo. Bet, pavyzdžiui, jei jums reikia gerai suskaidyti laką, tada HP pistoletas sandėlyje nepakenks. Įdomesnis variantas darbui – RP (sumažintas slėgis). Tiesą sakant, tai yra tas pats klasikinis dizainas, tačiau jis veikia švelniau, yra mažiau patirties.

Purškimo pistoletai HVLP (didelis tūris, žemas slėgis) dirbti esant žemam slėgiui oro dangtelyje, kad degiklis būtų minkštas ir nesimuštų toli, o dažų sąnaudos būtų ekonomiškos. Kita vertus, su jais jau sunkiau pasidaryti „veidrodį“ ant lako. Tai yra, pavyzdžiui, dažant „metaliniu“, patogiau pagrindą uždėti HVLP purškimo pistoletu, o lakui – „seną gerą“ HP. Atkreipkite dėmesį, kad tokių purkštuvų degiklis yra „trumpas“, o, pavyzdžiui, jiems nepatogu pilti ant automobilio stogo.

Ką tada reiškia LVLP? Remiantis „Low Volume, Low Pressure“ interpretacija, tokie purškimo pistoletai ne tik veikia esant sumažintam slėgiui, bet ir tiekiama medžiaga nedideliu kiekiu. Geras pasirinkimas mažiems plotams, kuriuos geriau dirbti iš nedidelio atstumo. Pavyzdžiui, dažant kaltas groteles, efektyvesni purškimo pistoletai arba iš karto nuslys, arba per daug dažų „išskris“ į laisvą erdvę. Tačiau bet kuriuo atveju piešia ne ginklas, o ranka – tam tikras įgūdis visada reikalingas.

Elektriniai purškimo pistoletai – konkretus dalykas. Jie yra patogūs pirmiausia dideliems plotams be specialių kokybės reikalavimų. Pavyzdžiui, norint nudažyti sienas vandens pagrindo dažais naudojant pneumatinį purškimo pistoletą, jums reikės tokio kompresoriaus, kurį ne visi temps į butą. Tačiau čia pagelbės elektrinis purškimo pistoletas, kuriuo automobilį gali nudažyti tik visiškai nereiklus žmogus. Dėl žemo oro slėgio įleidimo angoje jie turi minimalų dulkių, patalpose tai svarbu. Tačiau pasirodymas leis daug laiko skirti darbui.

Laimingo apsipirkimo!