Geriausių 2023 m. žiemos baterijų Pasirinkimas

Kol jūsų automobilis pilnai eksploatuojamas, galinėse pirštinių skyriaus gatvėse dar neišnyko automobilių salono kvapas, o į variklį pilama sintetinė alyva, kurios klampumo indeksas žemoje temperatūroje yra 5W arba 0W, galite paprastai pamiršta apie akumuliatoriaus egzistavimą. Žiemą užvedimo problemų susidursite tik dėl nekokybiškų degalų ar paliktų matmenų. Bet tada daugybė smulkmenų kartu pradės nuodugniai gadinti gyvenimą: čia kontaktai yra šiek tiek oksiduoti (o galingose ​​žemos įtampos grandinėse, kur sąskaita eina iki šimtų amperų srovės, net dešimtosios omų yra rimtos). ten purkštukai ėmė prasčiau purkšti degalus… Ir dėl to automobilis, kuris ilgą laiką džiugino be rūpesčių užvedimu, jau pradeda veikti, ir laikas būtų pakeisti seną baterija. Ir už ką būtent? Vairuotojui, kuris jau susidūrė su apšvietimo laidų pasirinkimu ir išplėtė savo pažįstamų ratą automobilių stovėjimo aikštelėje, šis klausimas neatrodys tuščias.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis akumuliatorių žiemai?

Jei nesigilinate į plokščių gamybos ir pakavimo į skardines ypatybes ir technologijų skirtumus, įkrovimo-iškrovimo ciklų metu vykstančių procesų chemiją, tada apskritai nėra ko žiūrėti į akumuliatorių. Pagrindiniai parametrai, pažymėti ant bet kurio akumuliatoriaus, yra jo talpa ir šalto slinkties srovė (dar žinoma kaip paleidimo srovė). Bet, atvirai kalbant, šių parametrų palyginimas su kaimyninėmis baterijomis tikrai neduos daug.

Pradėkime nuo konteineriai. Jis nustatomas paprastai – vardine srove iškraunant pilnai įkrautą bateriją. Tuo pačiu metu baterijų elgesys jokiu būdu nėra tiesinis: baterija, pagal ženklinimą, galinti tiekti 6 amperus 10 valandų, duos 60 amperų toli nuo valandos, bet per trumpesnį laiką. O kokiam – priklauso nuo akumuliatoriaus būklės ir nuo jo dizaino ypatybių. Ir tada staiga paaiškėja (ir ne pačiu tinkamiausiu momentu), kad visiškai naujas pirktas 70 ampervalandžių akumuliatorius išnuomojamas anksčiau nei 55 amperą iš kaimyno, kuris jau piktybiškai šypsosi ir traukia iš bagažinės laidus.

Na gal bent jau paleidimo srovė papasakok mums ką nors? Iš esmės šaltos slinkties srovės matavimo sąlygos jau yra artimesnės „kovinėms“ – srovė, kurią akumuliatorius gali išleisti tam tikrą laiką esant neigiamai temperatūrai, yra fiksuota. O kas nutiks, jei temperatūra nukris žemiau standarto nustatytos ribos (ir šie -18 ° C toli gražu nėra ribos daugeliui Rusijos regionų)? Nesijaudinkite, piktybinis kaimynas dar toli nenutraukė laidų.

Taip pat yra toks dalykas kaip rezervinės baterijos talpa. Tai laikas (taip, rezervinė talpa matuojama minutėmis), per kurį akumuliatorius gali tiekti standartizuotą 25 amperų srovę, kol įtampa nukris iki 10,5 V. O prie kokios temperatūros? Čia tas pats.

Ir ką mes turėtume daryti, o-vei? Į ausį galime pasakyti tik tai, kad teoriškai didesnės talpos ir paleidimo srovės akumuliatorius yra geresnis. Mažų mažiausiai didelė paleidimo srovė mums žada tinkamą plokštės plotą ir mažą vidinę varžą, o tai iš esmės svarbu dirbant su galinga apkrova (prisiminkite mokyklos fizikos kursą ir Ohmo dėsnį visai grandinei). Bet ir čia ne viskas taip paprasta.

Štai lentynoje yra nauja baterija. Ir prekės ženklas garsus, ir žada daug šalto slinkimo stiprintuvų… Bėda ta, kad bandymai pagal EN standartą, ar DIN, ar bet kokį kitą, nenumato kelių paleidimo bandymų. Dėl to rekordinės starterio srovės savininkas bandymo metu iš tikrųjų gali juos pademonstruoti, o paskui vos pasukti starterį. Tam įtakos turi daugelis akumuliatoriaus dizaino ypatybių, iki atstumo tarp plokščių ir separatoriaus konstrukcijos. O džiaugsmą dėl naujo pirkinio vėl sugadins kaimynas, kurio akumuliatorius ne toks jau naujas, o amperų parašyta mažiau, bet kažkodėl automobilis užveda geriau.

Rezultatas akivaizdus: palyginus kelių baterijų charakteristikas „ant kaktos“, prasidėjus šalnoms, iš savo patirties galima suprasti, kad ne viskas taip paprasta. Taigi, laikas atsigręžti į kažkieno patirtį – kas, jei ne praktika, parodys skirtingų baterijų privalumus ir trūkumus?

Geriausi akumuliatoriai žiemai – Įvertinimas 2023 m

… Ir, galiausiai

Patinka tai ar ne, vien akumuliatorius nėra raktas į patikimą pradžią. Ne kartą autoriui teko matyti, kaip visiškai veikiantis akumuliatorius keičiamas į naują vien dėl to, kad jis arba prastai kraunasi, arba silpnai…