Geriausių 2023 metų gravierių Pasirinkimas

Kalbant apie geriausius graviruotojus, negalima nepaminėti „Dremel“ – be to, jis iš tikrųjų pakartojo „Xerox“ likimą, graviruotojams priskirdamas stabilų pavadinimą „dremel“ kaip visai įrankių klasei (dažnai žodis „dremel“ suprantamas dar greičiau nei „graviruotojas“ – ir tai brangios išlaidos!). Dėl akivaizdžių priežasčių noriu tikėtis aukštos klasės iš „tėvų įkūrėjų“ – na, o „Dremel“ kol kas neketina užleisti savo pozicijų, be to, pati „mašina“ 8220 tapo įdomesnė nei ankstesnė 8200 linija.

Naujasis graviruotojas tapo šiek tiek sunkesnis – tik 60 gramų, ir tai ne visada svarbu (dažnai naudojamas su lanksčia rankove ant pakabos). Bet akumuliatorius iš karto padidino talpą trečdaliu (nuo 1,5 iki 2 Ah), be to, dabar naudoja ne 10,8 voltų, o 12 voltų bateriją. Tai yra, naujasis graviruotojas žymiai padidino savo autonomiją, o tai buvo vienas iš pagrindinių skundų prieš 10,8 voltų baterijų graviruotojus. Tiesa, dabar baterija ne tik laiko ilgiau, bet ir įkraunama ilgiau: ne valandą, o pusantros. Tačiau to negalima vienareikšmiškai pavadinti minusu – nors naujoviškos „greito įkrovimo“ technologijos gali labai greitai užpildyti iššvaistomas ampervalandes, tai neturi geriausio poveikio patikimumui (nevalingai, pažįstamos antraštės kaip „Samsung telefonai“ toliau sprogti“ nevalingai prisimenami).

Dėl graviruotojo ergonomikos priekaištų neturėjome ir anksčiau, ir dabar nėra: išoriškai jis, tiesą sakant, pastebimų pokyčių nesulaukė. Taip pat ryšulėlis, mūsų nuomone, įdomiausias: vietoje nepatogaus medžiaginio maišelio yra patogus dėklas, kuriame telpa graviruotojas, pakrovėjas, 44 priedai, šlifavimo platforma, rankenos tvirtinimas. Trūksta tik lankstaus veleno ir stovo – bet, deja, jie siūlomi tik kaip papildomi priedai net ir pačiai brangiausiai Dremel 8220 konfigūracijai.