Geriausių 2023 metų kietojo kuro katilų Pasirinkimas

Jei lyginame įvairius katilų variantus autonominiam namo šildymui, tai kieto kuro katilo įsigijimo variantas dažnai yra įdomiausias. Bent jau dėl savo ypatingo paprastumo, skirtingai nei dujiniai katilai, kurie ne tik suteikia patikimumo ir saugumo (dujų nutekėjimas nėra smagus dalykas), bet ir sumažina kainą. Geriausi kietojo kuro katilai privačiam namui pateikti mūsų reitinge.

Žinoma, dujinis katilas naudoja pigesnį kurą, o pats „maitina“ iš vamzdžio, būtų tik slėgis – bet jei pastatas nebus dujofikuotas, gamtinių dujų tiekimas ar dujų bako įrengimas atsipirks ilgam. . Vienintelis dalykas, kurį neabejotinai galima pavadinti kieto kuro katilų minusu, yra reguliaraus kuro krovimo ir valymo poreikis. Todėl kurdami šį reitingą atkreipėme dėmesį ne tik į bendrą katilų gamybos kokybę, bet ir į jų eksploatavimo patogumą: kiek laiko trunka vienas krovinys, kaip organizuojamas valymas.

Geriausių kietojo kuro katilų Pasirinkimas

Kaip išsirinkti gerą kieto kuro katilą?

Pradėkime, žinoma, nuo maksimali galia. Nereikia galvoti, kad jei katilo charakteristikose įrašyta „10 kW / 100 m2“, tai užteks mažam namui su marža. Pirma, bet kurio kietojo kuro katilo galia labai priklauso nuo kuro kokybės, be to, charakteristikos rodo anglis (šilumos perdavimas yra didžiausias). Pabandyk įmesti malkas – ir namuose tuoj pasidarys šalčiau, na, o jei dar ir malkos sušlaps… Be to, didesnis katilas turės didesnę pakurą – vadinasi, teks kūrenti rečiau. .

Apskritai, dažnas kuro papildymo poreikis yra dažna kieto kuro katilų problema. Yra keli sprendimo būdai:

  • Bunkeriniai katilai – jie automatiškai „maitina“ pakurą iš atskiro konteinerio (bunkerio). Tokios sistemos buvo sukurtos pirmiausia granulėms (kuro granulėms), kurias labai patogu pamaitinti sraigtu, tačiau dabar yra modelių, galinčių dirbti su anglimi.
  • Ilgai degantys katilai turi padidintą apkrovos tūrį, o pats degimo procesas ten nėra gana įprastas – kuras dega iš viršaus į apačią. Tačiau jie turi ir savų ne visada patogių savybių – apie tai rašėme aukščiau reitinge.

Bet bet kokiu atveju „ilgai veikiantis” katilas taps sudėtingesnis ir brangesnis, ypač su bunkeriu. Tada kaip kombinuotas katilas? Juose šildymas užtikrinamas ne tik kuro degimu, bet ir viduje sumontuotu kaitinimo elementu – katilui užgesus, elektra ir toliau palaikys bent kažkiek temperatūrą. Tokius katilus patogu palikti nakčiai – ryte nepabusi, pajutęs, kad dantis ant danties nenukrenta. Dažnai tokiems katilams siūlomi ir dujinio ar dyzelinio kuro modifikavimo komplektai. Kai kuriuose modeliuose netgi iš pradžių numatytas automatinis perjungimas į skystą ar dujinį kurą, jei krosnyje nėra gaisro. Apskritai toks variantas įdomus jau vien tuo, kad kai atsiras galimybė namą prijungti prie dujų, nereikės keisti katilo, pirkti naujo, perdaryti pajungimo: galite tiesiog uždėti dujinį degiklį ant seno. vienas.

Svarbus momentas – šilumokaičio dizainas. Idealus variantas – ketus: storasienis monolitinis šilumokaitis, jei gamintojas liejinyje „nepraleis“ lukštų ir mikroįtrūkimų, bus tikrai amžinas, be problemų atlaikys ir padidėjusį slėgį. Bet toks katilas bus ir brangesnis (gali netilpti į biudžetą), ir sunkesnis (klausimas dėl grindų tvirtumo, gali tekti stiprinti). Plieniniai šilumokaičiai turi neišvengiamą suvirinimo siūlės nutekėjimo riziką, o sienos dažniausiai yra plonesnės. Todėl verta bent jau paimti sunkesnį katilą, o prieš perkant pasidomėti atsiliepimais apie konkretų modelį – tiesa, patys atsiliepimai jau seniai perka… Tad geriau rinktis kieto kuro katilą forumuose, o ne populiariose svetainėse, kuriose pateikiamos apžvalgos, kurios užėmė mokamą pagyrimą.

Kietojo kuro katilo pasirinkimas: susijęs vaizdo įrašas

RKN: svetainė pažeidžia Rusijos Federacijos įstatymus

Mėgaukitės apsipirkimu!