Geriausių 2023 metų netiesioginio šildymo katilų Pasirinkimas

Netiesioginio šildymo katilai sukuria norimą į juos pilamo vandens temperatūrą dėl kitų šilumnešių. Pavyzdžiui, katilais šildomas vanduo ar antifrizas, centrinio šildymo sistemos ir pan. Tokių akumuliacinių vandens šildytuvų naudojimo pranašumus gali įvertinti ir miesto butų savininkai, norintys gerokai sumažinti sąskaitų už karštą vandenį ir elektrą sumą.

Kokie netiesioginio šildymo katilai gali būti laikomi geriausiais?

Kai kurie svarbūs netiesioginio šildymo katilų pasirinkimo kriterijai

Bako tūris

Šis parametras parenkamas panašiai kaip elektros „saugykla“ ir priklauso nuo aktyvių vartotojų skaičiaus bei tikslų. Tik šiuo atveju taip pat turės įtakos prijungto katilo galia, aušinimo skysčio temperatūra šildymo sistemoje.

Šilumokaičio dizainas

Galima taikyti:

  • Vamzdinė ritė. Vienas – standartinio formato, du – modeliuose su galimybe prisijungti prie alternatyvaus šiluminės energijos šaltinio;
  • Katilai su sistema bakas bake. Jie susideda iš dviejų skirtingų dydžių talpyklų (dažniausiai pagamintų iš „nerūdijančio plieno“), įstatytų viena į kitą. Vidinė užpildyta vadinamuoju sanitariniu vandeniu, antrajame yra aušinimo skystis, kuris užtikrina šildymą.

rezervuaro medžiaga

Yra 3 variantai:

  • Nerūdijantis plienas;
  • emaliuotas plienas;
  • titano danga.

Pirmosios dvi veislės yra labiausiai paplitusios. Bet kokiu atveju medžiagos antikorozinės savybės yra svarbios, o siekiant didesnio patikimumo, reikėtų atkreipti dėmesį į magnio anodo buvimą (ypač jei renkatės pigesnį katilą su emaliuotu baku).

Palaikomas darbinis slėgis

Šį parametrą galima pamatyti specifikacijoje. Priklausomai nuo modelio, diapazonas svyruoja nuo 6 iki 11 barų (dažniausiai 6-7).

Labai svarbus rodiklis tiems, kurie bute įdeda katilą. Buitinės vandentiekio sistemos išsiskiria slėgio šuoliais, kartais du kartus viršijančiais normą, o apsauginiai vožtuvai gali užsikimšti. O kad nebūtų keikiamas nekaltas gamintojas, yra priežastis prie įvado sumontuoti greičių dėžę ir ramiai mėgautis nepriekaištingu katilo darbu be jokių nesandarių.

Šildymo elementų buvimas

Kad ir koks geras ir ekonomiškas būtų netiesioginis vandens šildytuvas, kartais šildymo gali tiesiog nebūti. Tuomet aktualūs kombinuoti modeliai su elektriniais (dujiniais) šildymo elementais. Paprasčiau tariant, modelis su šilumokaičiu ir kaitinimo elementu, jei nėra aušinimo skysčio tiekimo iš išorės, gali veikti kaip įprastas akumuliacinis elektrinis vandens šildytuvas.

Geriausių netiesioginio šildymo katilų Pasirinkimas

Kurį netiesioginio šildymo katilą geriau pirkti?

Kiekvienas mūsų reitingo dalyvis turi savo pirkėją. Tačiau rinkdamiesi geriausią netiesioginio šildymo katilą atminkite, kad vanduo jame šyla apie pusvalandį. Todėl ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas tūriui – kad vandens užtektų visų šeimos narių poreikiams. 3-4 asmenų šeimai dažniausiai reikia įsigyti ne mažesnį kaip 100, o geriausia 150 litrų katilą.

Linkime sėkmingo pirkimo!