Geriausių „Canon“ fotoaparatų objektyvų Pasirinkimas

Šiai dienai, skaitmeninių fotoaparatų rinkos lyderė apskritai, Japonijos kompanija „Canon“ taip pat užima didžiausią dalį keičiamų objektyvų rinkoje. Ypač pasisekė tiems, kurie renkasi „Canon“ įrangą, tai, kad čia puikiai suprojektuoti laikikliai: objektyvą su EF laikikliu, skirtu viso kadro fotoaparatams, galima lengvai įdėti į fotoaparatus su „apkarpyta“ matrica naudojant EF-S laikiklį. , ir naudojant paprastą adapterį – ir fotoaparatuose su EF-M arba RF laikikliu. Paprasčiau tariant, pilno dydžio „DSLR“ savininkas gali turėti ir šviesias kameras (iki kompaktiško EOS M5) ir naudoti tik vieną objektyvų komplektą visam transporto priemonių parkui, pirkdamas tik jiems „skerdenas“.

O pareigos įpareigoja – Canon optikos kokybė tikrai atitinka įmonės pavadinimą. Na, o jei nusipirkote fotoaparatą su banginių optika ir jums nebeužtenka jos galimybių, šis straipsnis kaip tik jums. Mūsų reitinge yra geriausi 2019 m. pabaigos – 2020 m. pradžios „Canon“ objektyvai (pagal mėgėjų ir ekspertų atsiliepimus).

Geriausių 2020 m. „Canon“ objektyvų reitingas

Kaip išsirinkti objektyvą?

Pradėkime nuo židinio nuotolio. Iš pradžių kiekvienas objektyvas turėjo fiksuotą židinio nuotolį, kuris, atsižvelgiant į kadro įstrižainę, lėmė jo naudojimą.

standartinis mažo formato juostiniams fotoaparatams, o dabar ir viso kadro skaitmeniniams fotoaparatams, židinio nuotolis yra 50 mm. Faktas yra tas, kad esant tokiems rėmelių dydžiams, 50 mm objektyvo matymo kampas yra beveik lygus žmogaus akies kampui, tai yra, su tokiu objektyvu fotoaparatas „mato“ kaip žmogaus akis. Tačiau praktiškai reikia daug daugiau galimybių – pavyzdžiui, klasės portretiniai objektyvaikurios turi ne tik padidintą (70-90 mm) židinio nuotolį, bet ir padidintą diafragmą: toks objektyvas pabrėžia kadro kompoziciją centre ir fokusuoja, gražiai sulieja foną, užtikrina puikias detales ir žemą vaizdo lygį. iškraipymas.

O ką daryti, kai reikia pašalinti iš pašalinimo? Čia jau reikia teleobjektyvas – esminis reporterių ir paparacų fotoaparatų atributas, tokie objektyvai kartais išauga iki siaubingų dydžių: pavyzdžiui, rečiausias Canon EF 1200mm f / 5.6 L USM sveria 16.5 kilogramo, o fotografuojant turi stovėti ant tvirto trikojo. Priešingai, fotografuojant pastatus reikia trumpo židinio nuotolio (mažiau nei 35 mm), suteikiančio matymo lauką Platus kampas lęšius. Tačiau toks žiūrėjimo kampas turi ir būdingų iškraipymų – kadro kraštai „krenta“ į vidų.

Plataus kampo plėtra – „žuvies akis“, kur židinio nuotolis minimalus (kartais vos keli milimetrai), dėl ko plačiakampei optikai būdingi iškraipymai pasiekia absoliutą. Minimalus žuvies akies fotografavimo atstumas dažnai yra mažesnis nei makro optikos, kitaip tokiu matymo kampu į kadrą pateks per daug papildomos medžiagos.

Dėl makro fotografija naudojami objektyvai, kurių židinio nuotolis yra panašus į portretinius objektyvus, tačiau pagrindiniai jų skirtumai yra galimybė fokusuoti esant itin trumpam atstumui ir tikslus objektyvo apdorojimas, užtikrinantis mažiausią įmanomą iškraipymą.

Tačiau ką daryti, jei norisi nufilmuoti įvairius kadrus, bet nėra pinigų optikos rinkiniui? Na, priartinimo objektyvai buvo išrastas ilgą laiką. Juose optinė sistema yra sudėtingesnė, tačiau leidžia dažnai keisti židinio nuotolį plačiame diapazone. Atlygis už universalumą yra diafragmos santykio praradimas, iškraipymo padidėjimas, ypač kraštutinėse židinio padėtyse. Tačiau gerą priartinantį objektyvą visada rasite profesionalaus fotografo krepšyje.

Yra dar vienas įdomus momentas. Straipsnio pradžioje minėjome, kad „Canon“ optika, skirta viso formato matricos tvirtinimui, taip pat gali dirbti su įranga su apkarpytomis matricomis. Ir čia atsiskleidžia apkarpymo faktoriaus reikšmė, nurodyta fotoaparatų charakteristikose. Pavyzdžiui, jei iš viso kadro objektyvo pašalinsime įprastą objektyvą, fotoaparate su APS-C (apkarpymo koeficientas 1,6) jis pavirs į 80 mm (50 * 1,6) matymo lauką! Normalus šiam fotoaparatui bus jau 30 mm, kuris ant „senesnės“ kameros veiks su plačiakampiu. Dabar jūs suprantate, kodėl kompaktiški fotoaparatai su labai mažais jutikliais turi tokius trumpus objektyvus? Keičiamoje optikoje židinio nuotolis dažniausiai nurodomas specialiai visam kadrui, todėl mažesnėms matricoms jį reikia perskaičiuoti renkantis savo fotoaparato apkarpymo koeficientą.

Jei židinio nuotolis lemia didžiąją dalį optikos pritaikomumo, tada jo diafragmos santykis yra …