5 geriausi balansyrai žandikauliui

Balansu vadinamas importinis masalas, skirtas grynam lydekų gaudymui, patiko naminiams žvejams. Masalas savo pagaunamumu nenusileidžia tradiciniams spiningams, leidžiantis sugauti iltį plėšrūną tiek žiemą nuo ledo, tiek iš valties atviro vandens sezonu. Geriausių lydekų balansuotojų Pasirinkimas pagrįstas daugybe sportinių meškeriotojų ir patyrusių mėgėjų atsiliepimų.

Kokiu balansyru geriau gaudyti plekšnes?

Vienas iš svarbių balansyro privalumų prieš vertikalią masalą – galimybė žvejoti tuo pačiu masalu skirtinguose gyliuose. Nors sekliuose vandenyse pageidautina naudoti lengvesnius modelius (iki 20 g) ir trumpesnius (iki 70 mm). Gilius horizontus geriausia gaudyti su 15 g ir daugiau sveriančiais ir ne trumpesniais kaip 70 mm balansyrais.

Renkantis žandikaulių balansuotojo spalvą, svarbu atsižvelgti į plėšrūno maitinimosi vietą ir masalo panašumą į natūralų grobį. Gerai apšviestoms vietoms galima naudoti tamsių spalvų modelius. Giliose duobėse rekomenduojama naudoti iššaukiančiai ryškių spalvų balansuotojus. Kai kuriuos gaminius gamintojai tepa liuminescenciniais dažais, kad gilioje duobėje jie mirgėjimu pritrauktų lydekas.

Meškeriotojo arsenale turėtų būti skirtingi balansuotojai. Žiemos pradžioje ir pabaigoje, kai žuvys yra aktyvios, dauguma jaukų parodo savo našumą. Tačiau per žiemą, norint išjudinti pasyvų plėšrūną, reikalingi labai tikroviško elgesio po vandeniu balansuotojai.

Voblerio pagaunamumą daugiausia lemia jo žaidimas. Štai kodėl ekspertai pataria įsigyti balansavimo priemones specializuotose parduotuvėse, kad išvengtumėte daugybės padirbinių. Šiandien Dangaus imperijos gaminių žvejui mėgėjui beveik neįmanoma atskirti nuo firminio masalo. Tačiau lydeka klastotę aptinka akimirksniu. Geriau nusipirkti vieną veikiantį modelį, nei laikyti dėžėje dešimtis nenaudingų žaislų.

Pradedantiesiems meškeriotojams geriau įsigyti universalų balansyrą, kuris bus įdomus ešeriams ar beržytis, jei žandikauliai pradės bado streiką. Tiesą sakant, viliojant labai svarbu rasti tinkamą masalui skirtą laidą.

Patyrę plepėjai, kurios yra skirtos trofėjinei žvejybai, geriau likti ant didelių balansierių. Įkandimų su tokiu masalu bus daug mažiau, tačiau kiekvienas įkandimas gali atnešti rekordinį plėšrūną.

Meškeriotojai-sportininkai turi savo arsenale ir mažus balansuotojus. Jie leidžia per tam tikrą laiką sugauti daugiau plėšrūnų. Dažnai toks požiūris atneša pergalę varžybose.

Drąsiai rinkitės įvairių modelių balansuotojus ir išbandykite juos žiemą bei vasarą. Sėkmė neapsieis be praktikos!