6 geriausi kačių vitaminai

Kiekvienos katės gyvenime ateina laikotarpis, kai organizmui reikia didesnio vitaminų kiekio. Sveikstant po ligos, intensyvaus augimo laikotarpiu, nėštumo, sezoninio lydymosi metu, senatvėje būtina pasirūpinti papildomu vitaminų šaltiniu, nepriklausomai nuo gyvūno šėrimo kokybės. Skaitykite daugiau apie geriausius vitaminus katėms mūsų straipsnyje.

Kokie vitaminai yra geriausi katėms?

Vitaminai katėms turėtų būti parenkami individualiai, atsižvelgiant į gyvūno amžių, jo istoriją, šėrimo tipą. Netgi labiausiai subalansuotas komercinis pašaras ne visada gali kompensuoti tam tikrų organizmui būtinų medžiagų trūkumą. Geriau, jei vaistą skiria gydytojas. Vitaminų perdozavimas, kaip taisyklė, yra blogesnis už vitaminų trūkumą, todėl svarbu laikytis vartojimo taisyklių pagal specialisto nurodymus ar rekomendacijas.

Multivitaminų kompleksus (pvz., Anivital Feliimmun, Beafar Top 10) katei galima duoti ir atskirai, dažniausiai jie skiriami 1-3 mėnesių kursais 2 kartus per metus. Svarbu atsiminti, kad imunitetas susilpnėja dažniausiai pavasarį ir rudenį. Lydymosi laikotarpiu Brevers geriau įtraukti į dietą.

Vitaminai būtini įvairaus amžiaus katėms, jei jos gauna natūralų maistą, nes namuose jų tinkamai subalansuoti beveik neįmanoma. Rizikos grupės, kurioms reikia nuolat duoti vitaminų, yra nėščios, laktacijos, kačiukai po nujunkymo ir iki vienerių metų, taip pat vyresnės nei 8 metų katės, jei jos turi sveikatos problemų.