Geriausių čiulptukų Pasirinkimas

Dėl fiziologinių savybių kūdikiui nuo 0 iki 18 mėnesių reikia ką nors žįsti – su tuo nesiginčija ne vienas pediatras. Tegul tai ne vaikiškas pirštukas ar pirmas po ranka patekęs žaislas, o kokybiškas čiulptukas.

Geriausio čiulptuko pasirinkimo kriterijai

Dydis ir svoris

Čiulptukas turi būti lengvas ir atitikti vaiko amžių: A (arba 1) dydis – nuo 0 iki 6 mėnesių, B (arba 2) – nuo 6 iki 12 mėnesių, C (arba 3) – nuo 12 iki 18 mėnesių. . Natūralu, kad šis skirstymas yra sąlyginis, mama pati matys, kada reikės pereiti prie didesnio spenelio.

Čiulptuko forma

Čiulptukai yra klasikiniai (apvalūs), simetriški (simetriškai suploti lašo, kūgio ir pan. pavidalu) arba ortodontiniai/anatominiai (jie turi specialią formą, kuri netrukdo vystytis žandikauliui ir dantims). Pastaruosius labiausiai rekomenduoja gydytojai, tačiau vaiko pasirinkimas gali būti skirtingas.

Laikiklio / kamščio dydis ir forma

Laikiklis turi būti gana didelis, bet lengvas ir be dekoratyvinių puošmenų. Išmeskite sovietinio stiliaus apvalų laikiklį, geriausi ribotuvai turi įdubą nosytei vienoje pusėje arba viršuje ir apačioje („drugelio“ forma), taip pat viduje yra ventiliacijos angos ar „spuogeliai“, kad nedirgintų kūdikio odos. .

Saugumas

Manekenas neturėtų būti lengvai išardomas ir dar mažiau sulūžęs. Idealus variantas yra vienas latekso arba silikono gabalas.

Lateksas ar silikonas?

Lateksas yra natūrali medžiaga, pagaminta iš hevea augalo sulčių. Latekso čiulptukų privalumai – natūralumas, minkštumas, „šiluma“ (burnoje greitai įkaista), elastingumas. Minusas – trumpas tarnavimo laikas (spenelis greitai ištirpsta, netoleruoja kaitinimo ir virimo, saulėje genda, tamsėja, sulimpa, pasidengia mikroįtrūkimais, kuriuose kaupiasi nešvarumai). Todėl tokius spenelius reikia keisti dažnai: vidutiniškai kartą per 1-1,5 mėnesio.

Silikonas yra sintetinė skaidri medžiaga. Jis yra tvirtesnis nei lateksas ir tarnauja labai ilgai. Lygus, nesudaro mikroįtrūkimų, nesikaupia bakterijų, puikiai toleruoja dezinfekciją. Silikoniniai speneliai yra populiaresni ir turi platų kainų diapazoną. Tačiau ne visiems vaikams jos patinka būtent dėl ​​jų standumo ir glotnumo.

Kūdikių čiulptukų gamintojai: ką pasirinkti?

Čiulptukus reikia pirkti tik iš žinomų gamintojų! Didelis vardas šiuo atveju reiškia aukštą prekių kokybės kontrolės lygį visuose gamybos ir pakavimo etapuose. Bevardžių ir mažai žinomų firmų gaminiuose gali būti kūdikio sveikatai pavojingų cheminių junginių, pavyzdžiui, nitrozaminų ar bisfenolio A. Klasikiniai speneliai, tokie kaip „ramunė“, deja, dar nepasiekia tinkamo kokybės ir saugumo lygio. . Todėl patariame rinktis Philips Avent, Nuk, Dr. Brown’s, MAM Start ir kiti patikimi prekių ženklai. Tarp nebrangių atkreipia dėmesį į Canpol baby, Chicco ir Happy Baby spenelius, sukurtus Azijos šalyse iš Europos medžiagų, taip pat vietinius „Kurnosiki”, siūlančius padorią kokybę už prieinamą kainą.

Geriausių čiulptukų Pasirinkimas – TOP-9

„Kainų ekspertas“ išrinko 9 puikius įvairių formų čiulptukus. Visi jie yra geri savaip: