Geriausių dviejų grandinių dujinių katilų Pasirinkimas 2023 m

Mūsų šiandieniniame reitinge pateikiami geriausi dvigubos grandinės dujiniai katilai. Juk koks privačių namų, ištisus metus gyvenamų vasarnamių, net butų (yra ne centralizuotas, o autonominis), daugelio kitų pastatų šildymo būdas yra labiausiai paplitęs ir paklausiausias? Būtent, su dujinio katilo pagalba. Žinoma, tai įmanoma, kai prie objekto prijungiamas vamzdis iš generalinio futbolo rėmėjo „Zenit“ ir ledo ritulio SKA iš Sankt Peterburgo.

Bet ką daryti, jei, be patalpų šildymo, skubiai reikia karšto vandens. Yra ir keletas variantų. Galima nusipirkti netiesioginio šildymo katilą – tokį gana didelį daiktą, arba atskirą dujų kolonėlę. Arba eikite paprastesniu keliu, iškart pasirinkdami savarankišką įrenginį – tinkamos galios dvigubos grandinės katilą su optimaliu našumu.

Dvigubos grandinės dujinių katilų veislės

Tipas:

Konvekcija

Įperkami, paprasti įrenginiai. Universalus, beveik visiems naudingas pasirinkimas. Veikimo principas elementarus – dujos dega, šildo vandenį šilumokaityje, degimo produktai (vis dar išlaikantys aukštą temperatūrą) išskrenda į vamzdį. Šio tipo katilų naudingumo koeficientas paprastai yra kažkur 89-92%.

Kondensacija

Itin efektyvi įranga – 98-110% efektyvumas – su ekonomiškiausiomis degalų sąnaudomis. Konstruktyvaus optimizavimo esmė paprastais žodžiais: visas tas pats šildymas degiklio liepsna, tačiau išmetamieji garai ir dujos ne iš karto pašalinami į išorę, o siunčiami į papildomą. šilumokaitį, atiduoda nemažą dalį savo likutinės šilumos, po to atvėsina, atsiskirdamas į (nebėra karštą, bet šiltą apie 40 °C) anglies dioksidą, kuris pašalinamas į kaminą, ir kondensatą, kuris išleidžiamas per kanalizaciją. vamzdis.

Teoriškai lyg ir viskas gražu, bet yra ir spąstų: kondensacinių katilų kaina kelis kartus didesnė nei konvekcinių, „atsargos“ skysčio išsiskiria nemažas kiekis ir dėl aukšto pH jo tiesiog negalima. nuleistas į kanalizaciją – neutralizatorius su keičiamomis granulėmis. Ir čia neskauda skaičiuoti – ar žaidimas vertas žvakės?

Pagal išdėstymą:

siena

Būdingos savybės – kompaktiškumas, lengvas svoris. Dizainas tvarkingas, estetiškas, nes dujinio katilo nereikia slėpti atskiroje patalpoje, tai nesugadins interjero grožio. Sieniniai dvigrandžiai dujiniai katilai tradiciškai komplektuojami su elektroniniais valdymo ir stebėjimo moduliais, automatiniu uždegimu. Norint visa tai, kaip ir cirkuliacinį siurblį, maitinti, 3 krypčių vožtuvas turi būti prijungtas prie 220 V lizdo.

stovi ant grindų

Masyvios, sunkios konstrukcijos. Taigi nėra nuo ko kristi, jie stovi ant grindų. Paprastai jie yra rūsiuose. Jie gali būti nepastovūs arba nepriklausomi nuo maitinimo tinklo. Autonominė versija pasižymi dideliu patikimumu ir praktiškumu. Tačiau dėl elektronikos trūkumo neįmanoma tiesiogiai iš katilo valdyti netiesioginio katilo, siurblio pavarų (jei reikia). Turėsime šamanuoti, o menas turėti tamburiną duotas ne kiekvienam.

Pagal degimo kameros konstrukciją:

atviras

Ji yra klasikinė atmosfera. Degimo procesas vyksta dėl oro patekimo tiesiai iš patalpos, išmetamosios dujos ir garai išleidžiami į kaminą esant pakankamai natūraliai traukai.

Uždaryta

Degiklis yra tam tikros dėžutės viduje su įmontuotu turboventiliatoriumi, kuris tiekia priverstines išmetamąsias dujas. Degimo produktams ir oro pritekėjimui pašalinti reikalingas specialus bendraašis (vamzdis vamzdyje) arba atskiras kaminas.

Pagal šilumokaičių medžiagą:

Varis

Optimalus šilumos perdavimo metalo atžvilgiu. Lengvas, nerūdijantis. Tiesa, jis kainuoja brangiau nei kiti ir laikui bėgant, esant menkiausiam nesandarumui, vienoje ar kitoje vietoje gali perdegti.

Plienas

Nerūdijantis arba su apsaugine emalio danga. Ne per brangi medžiaga, bet tvirta, patvari, nebijanti aukštos temperatūros, vandens plaktukas. Tačiau šilumos laidumas yra daug blogesnis nei gaminių, pagamintų iš „raudonojo” metalo.

Geriausi dvigubos grandinės dujinių katilų gamintojai

Nepaisant sudėtingos padėties Rusijos rinkoje, pirmaujantys Europos prekių ženklai vis dar laikosi delnu. Populiariausi iš jų: itališkas Baxi, vokiškas Bosch ir Vaillant, slovakiškas Protherm.

Pietų Korėjos įmonių Navien, Daesung dvigrandžiai dujiniai katilai išsiskiria geru kainos ir kokybės santykiu. Iškalbinga, kad asamblėja nėra licencijuota, o jos „gimtoji“ …