Geriausių kabelių gamintojų Pasirinkimas

Galinga kabelių pramonė, kurią paveldėjo Rusija ir posovietinė erdvė, yra rimtas pliusas, bet ne su begaliniu galiojimo laiku. Renkantis standartizuotą, teoriškai, laidą, galite susidurti su skirtumu ne tik kainų, bet ir kokybės atžvilgiu. Kas nenuostabu – autorius, dirbęs vienos iš šalies kabelių gamyklų remonto dirbtuvėse, iš savo patirties sugebėjo įsitikinti, kaip pramonėje dažnai naudojama pasenusi įranga, o kartais tenka atstatyti jos veikimą amatiniais metodais. . Koks yra kokybės stabilumas? Taip, ir iki šiol galiojantys GOST dažnai yra pasenę, radę laisvą vietą ant Brežnevo tunikos. Taigi darbo laikas pagal profilį ir turtinga istorija gamyklai ne visada yra tarp privalumų – neseniai atidaryta, tačiau iš pradžių modernia įranga aprūpinta įmonė kartais gali pasiūlyti kur kas geresnę gaminamo kabelio kokybę.

Galiausiai pažanga nestovi vietoje. Žinoma, gerai, kad kokio nors KRPT kabelio gamyba per tam tikrą metų skaičių būtų tobula, bet kam to reikia dabar, kai yra daug pažangesnių ir patvaresnių medžiagų izoliacijai, be to, atsparios ugniai? Štai dar viena priežastis renkantis kabelių gamintoją kreiptis į žmogų, kuriam „šiuolaikinės technologijos“ – ne įprasta frazė reklaminiame buklete, o praktiškai įgyvendinta realybė.

Nuo 2016 m. liepos mėn. „Elektrokabel“ asociacija ir „Rosstandart“ įgyvendina projektą „Cable Without Danger“, kurio tikslas – nuolat stebėti rinkoje esančių produktų kokybę. Ir ne be rezultatų – dėl standartų reikalavimų nesilaikymo jau „perdegė“ kelios dešimtys kabelių gaminių gamintojų ir tiekėjų. Savo reitinge mes stengsimės išsiaiškinti, kaip pasirinkti gerą maitinimo kabelį ir kurį kabelį geriau naudoti laidams ir kitiems tikslams.

Geriausi kabelių gamintojai – 5 geriausi

Elektros kabelių kokybė

Kabelis nėra tik atskirų sruogų rinkinys, jo teisingas pasirinkimas yra rimtas dalykas. Ypač mažmeninės prekybos tinkle – ne veltui reitinge ne kartą minėjome, kad net patys geriausi kabelių gamintojai su mažmeniniais klientais dirba prastai. Dėl to kabelis, pateiktas konkrečioje parduotuvėje, į kurią atėjote pirkti, prieš tai gali praeiti per visą tarpininkų grandinę, o jo „biografija“ bus visiškai tamsi. O žemos kokybės kabelis yra neįvertinta sekcija (taigi ir perkaitimas esant normaliai apkrovai, įtampos kritimas), izoliacija, kuri greitai praranda patikimumą, ir nepagardinta lydinio, iš kurio ištraukiamos šerdys, sudėtis iki “. antrinis“ varis – oksidacija, papildomas atsparumas.

Dėl to nekokybiškas kabelis gali ne tik sukelti gaisrą, bet ir jį palaikyti, sukelti papildomą dūmų pavojų, kylantį degant izoliacijai – o jame esančių medžiagų sąrašas gali nustebinti net kovinės chemijos specialistą. . Bet jei netoliese nėra žinomo įgalioto patikimo gamintojo atstovo, lieka tik viena galimybė – „bandomasis pirkimas“.

Perkamam kabeliui reikia bent jau patikrinti gyslų masę metre, jų skersmenį ir izoliacijos storį, palyginti su nurodytais standartuose. „Nepakankamas svoris“, nepakankamas šerdies skersmens Pasirinkimas – tai aiškus standartų neatitinkančios klastotės požymis. Vadinasi, „ekonomiškas“ gamintojas galėtų naudoti nekokybišką varį ir tokiu pat būdu sutaupyti pinigų apšiltinimo medžiagai. Ar kada nors matėte, kaip jūsų rankose tiesiogine prasme nutrūksta porą žiemų šaltyje atlaikęs laidas? Pigus nekokybiškas kabelis ir ne tokie „siurprizai” gali būti.

Ir galiausiai – bendra rekomendacija: geriau vienareikšmiškai vengti kiniško laido. Ne, žinoma, didelės Kinijos valstybinės korporacijos užtikrina kokybę pasauliniu lygiu, tačiau problema ta, kad čia sunku rasti savo gaminius. O visokie neaiškios kilmės „sunvchai“, kurie sudaro nemažą Rusijos rinkos dalį (ir tik beveik ketvirtadalį jos tūrio užima kiniškas kabelis), dažnai pažeidžia standartus taip, kad akis nevalingai ima drebėti. trūkčioti.