Geriausių kompaktinių fotoaparatų Pasirinkimas 2023-2023 m

Geriausių ultrazoom kompaktinių fotoaparatų kategorijoje laimi „Sony“ modelis. Kurdama šį kompaktišką fotoaparatą, galintį pasigirti EISA Superzoom Camera 2018-2019 titulu, Sony aiškiai nusprendė rinkti „pilną užpildą“, o tai, deja, atsispindėjo ir kainoje: čia jau galima galvoti apie pilną kadrą su keičiamais objektyvais. .. Bet, žinoma, kažkam tada reikia kompaktiškumo ir universalumo, o štai fotoaparatas su lygiaverčiu židinio nuotoliu 24-600 mm Zeiss objektyve turi savo privalumų. Tiesa, jei žinote, kas yra diafragma ir kodėl ją naudoti, ant objektyvo nurodytas santykinių diafragmų diapazonas 2,4-4 jus nuliūdins. Tiesą sakant, ekspoziciją čia reguliuoja tik užrakto greitis, todėl minimali galima net 1/32000 sekundės (!).

Tačiau colių 20 megapikselių galinio apšvietimo matrica yra neabejotinai gera. 315 fazinių fokusavimo taškų leidžia fotoaparatui itin greitai nusitaikyti į norimą objektą, o kartu su galimybe fotografuoti RAW formatu 24 kadrų per sekundę dažniu, tai jau žada puikias galimybes fotografuoti greitai judantį. objektai, net sporte, net fotografijoje.

Pridėkite tai, kad MDF, esant maksimaliam židinio nuotoliui, yra tik 72 mm, o tai taip pat suteikia puikių galimybių makrofotografijai. Be to, puikiai veikia optinis stabilizatorius, leidžiantis atsikratyti „drebėjimo“ esant santykinai lėtam užrakto greičiui. Atsižvelgiant į tai, kad matricos ISO diapazonas yra mažas, o vertės virš 800 jau sukelia pastebimą triukšmo padidėjimą, užrakto greitį dažnai teks didinti.

Tačiau buvo ir trūkumų – objektyvas, kaip, deja, neišvengiamai superzoomams, kenčia nuo pastebimų chromatinių aberacijų esant atvirai diafragmai… ir praktiškai nėra kur jo uždaryti. Žinoma, kuriant RAW, tai gali būti iš dalies kompensuota, tačiau vis tiek jie gadina fotoaparato įspūdį.