Geriausių laidų detektorių Pasirinkimas

Labai įdomus prietaisas, sukurtas specialiai laidų paieškai, įskaitant gilias, ir nebūtinai esant standartinei buitinei įtampai. Tačiau jei tiksliau, tai ne vienas įrenginys, o du: pats detektorius ir siųstuvas. Laidų aptikimo principas jiems yra paprastas: siųstuvas sukuria laide aukšto dažnio srovę, kurią lengviau pagauti net tinkamu atstumu nei standartinis kelių dešimčių hercų. Tuo pačiu metu siųstuvas, prijungtas prie prieinamo laido galo (pavyzdžiui, prie lizdo, kurio maitinimo šaltinio mes ieškome), rodo įtampą ant jo. Siųstuvo generuojamas signalas yra užkoduotas – to dėka vienu metu galima naudoti kelis siųstuvus, jiems nustačius skirtingą kodą, kad jie vienas kitam netrukdytų, o imtuvas iš karto gali parodyti, kurią konkrečią eilutę rado.

Rimtas detektorių su savo signalo generatoriumi privalumas yra galimybė ne tik rasti laidą kaip tokį, bet ir aptikti paslėptos pertraukos vietą. Taigi CEM funkcionalumas yra tikrai daugiau nei vertas.

Kalbant apie minusus, pastebime, kad tiek siųstuvas, tiek imtuvas yra maitinami Kron. Bet jei dirbdami su buitine instaliacija galite naudoti bipolinį ryšį (siųstuvas persijungia į maitinimo šaltinį), imtuvas neturi „atsarginio“ maitinimo šaltinio. Taigi verta pasigaminti Krones dėkle, net šiuolaikinės 9 voltų baterijos negali būti vadinamos įspūdingomis.

Na, nepaisant to, prieš naudojant patariame perskaityti instrukcijas, nors tai netipiška rusui – tai padės išvengti nesusipratimų ir piktnaudžiavimo detektoriumi.