Geriausių langų valiklių Pasirinkimas

Namuose plauti langus, kad jie spindėtų švara? Mūsų močiutės su šia svarbia užduotimi susidorojo improvizuotų priemonių ir paprasto laikraščio pagalba, sugaišdamos daug laiko ir pastangų. Šiuolaikinės priemonės akiniams plauti ir valyti leidžia lengviau ir greičiau „atnešti grožį“. Tačiau dabar pagrindine namų šeimininkių problema tapo rasti geriausią langų valiklį tarp daugybės pasiūlymų! Šiandien apžvelgsime geriausius įrankius, skirtus tam, kad stiklai namuose būtų tobulai švarūs.

Kodėl vieni stiklo valikliai palieka dryžių, o kiti – ne?

Priežastis 1. Gamintojas sutaupė komponentams. Produktas turi visiškai ištirpinti ne tik įprastus nešvarumus, bet ir riebalus, greitai ir tolygiai džiūdamas. Priešingu atveju jis išsiteps ant stiklo ir susidarys dryžiai. Be įprastų aktyviųjų paviršiaus medžiagų, už kokybišką stiklo valymą yra atsakingi tirpikliai – alkoholiai:

  • izopropilas – pigiausias, sausina odą, dideliais kiekiais kenkia kvėpavimo sistemai, bet gana veiksmingas;
  • amoniakas (amonio hidroksidas) – labai efektyvus, bet dar aštresnio kvapo;
  • benzilas – saugus sveikatai, puikiai valo, be stipraus kvapo, bet brangesnis už kitus.

Jie taip pat yra atsakingi už greitą užtepto produkto džiūvimą, nes jie lengvai išgaruoja. Deja, etiketėje retai nurodoma alkoholio rūšis. Paprastai kompozicijoje yra nuo 5 iki 15% alkoholių ir apie 5% aktyviųjų paviršiaus medžiagų – tai yra optimali vertė efektyviam plovimui be dryžių.

Kompozicijoje ieškokite silikono – jis ne tik pagerins poliravimo kokybę, bet ir suteiks stiklui vandenį ir nešvarumus atstumiančio efekto.

2 priežastis. Pasirinkote netinkamą priemonę. Stiklo plovimui bute ir gatvėje užtenka gero produkto su alkoholiais, bet jei kalbame apie veidrodžius vonios kambaryje ir dušo dureles, tai to nepakaks, nes ant odos kaupiasi ne tik riebalai, bet ir kalkių nuosėdos. juos. Tokius paviršius pirmiausia reikės nuvalyti rūgštiniu valikliu (bet kokia kalkių nuosėdų priemonė vonios kambariams). Ta pati istorija su virtuviniais stiklais – esant stipriam riebiam užterštumui ir suodžiais, jas pirmiausia reikėtų nuvalyti šarminiu virtuvės valikliu. Ir tik tada atneškite blizgesį su langų purškikliu.

Priežastis 3. Nesėkmingas skuduras, kuriuo plaunate langus. Taip, taip, nuo jo kokybės priklauso bent pusė sėkmės! Audinys turi būti idealiai švarus, kuo minkštesnis, be šiurkščių pluoštų, neturėtų palikti pūkelių ant stiklo. Šiam tikslui labai tinka mikropluošto gaminiai. Naudokite šluostę teisingai: per daug nesudrėkinkite, o užbaikite sausa/beveik sausa dalimi. Jei kalbame apie labai nešvarius paviršius, rekomenduojame juos iš pradžių nuplauti dideliu kiekiu vandens su bet kokia universalia skalbimo priemone ir įprasta šluoste, gerai išskalauti, kad neliktų putų, o tik tada naudoti mikropluošto ir specialų stiklo valiklį. Vietoj sauso audinio galite naudoti ir aukštos kokybės popierinius rankšluosčius. Ir net su nebrangiu purškalu skyrybų nebus!

Koks yra geriausias stiklo valiklis?

Kaip matome, daugelis gaminių yra panašios sudėties ir dažnai skiriasi tik kaina ir pakuotės patogumu. Tačiau kiekviena šeimininkė turi savo mėgstamiausią, kurią galima nustatyti tik empiriškai. Ir „Kainų ekspertas“, kaip visada, jums padeda tai padaryti. Sėkmės renkantis!