Geriausių priemonių nuo spuogų Pasirinkimas

Spuogai arba ACNE (acne), acne vulgaris yra lėtinė recidyvuojanti riebalinių liaukų liga, kurią sukelia daugybė veiksnių.

Remiantis statistika, skirtingais gyvenimo laikotarpiais kai kurie bėrimai ant veido atsiranda 70-90% žmonių, o 14-19 metų amžiaus – 93%. Tai yra, ši tema tikrai jaudina daugelį. Geriausios priemonės nuo spuogų bus aptartos mūsų reitinge.

Spuogų klasifikacija

Priklausomai nuo amžiaus, kada jie atsirado:

 • Kūdikių spuogai (acne infantum) – atsiranda 3-18 mėnesių amžiaus, lokalizuoti skruostuose. Paprastai jie išnyksta savaime iki 1-2 metų amžiaus.
 • Nepilnamečių spuogai (paauglių spuogai) – atsiranda 9-25 metų amžiaus, didžiausias pikas yra 15-19 metų, lokalizuotas centrinėje veido dalyje (T zona: kakta, skruostai, nosis, smakras). Jie praeina po hormoninių pokyčių organizme arba virsta suaugusiųjų spuogais (vėlyva).
 • Vėlyvieji spuogai (acne tarda) – atsiranda po 25 metų, daugiausia lokalizuoti apatiniame veido ir kaklo trečdalyje. Beveik visada susijęs su hormonine sistema, dažnai išnyksta po geriamųjų kontraceptikų paskyrimo.

Pagal sunkumą:

 • 1- Beveik švari oda – nedidelis kiekis komedonų (juodų taškelių) ir pavienių papulių (bėrimai be pūlingos galvos).
 • 2- Lengvas – mažiau nei pusė veido pažeista komedonų, papulių ir pustulių (bėrimų su pūlinga galva).
 • 3- Vidutinis – daugiau nei pusė veido pažeista daugybe komedonų, papulių ir pustulių.
 • 4- Sunkus – visas veidas yra pažeistas daugybe komedonų, papulių, pustulių ir pavienių mazgų (dideli, gilūs uždegimai)
 • 5- Labai sunkus – pažeidžiamas visas veidas su ryškiais uždegiminiais spuogais ir mazgais.

Priežastys, skatinančios spuogų (spuogų) atsiradimą

Naujausi tyrimai dermatovenerologijos ir spuogų gydymo srityje rodo, kad pirmasis bėrimų procese yra uždegimas, kurį gali išprovokuoti šie veiksniai:

 • Hormonai. Taip, taip, tai iš tiesų yra viena dažniausių spuogų ant veido ir kūno priežasčių. Daugeliu atvejų galite pastebėti padidėjusį androgenų (pavyzdžiui, dehidrotestosterono) kiekį arba tiesiog didelį riebalinių liaukų jautrumą androgenams (lytiniams hormonams). Geros naujienos: jei spuogai atsirado paauglystėje ir yra susiję su hormonais, tai po 25 metų ir hormoninio fono normalizavimo (arba geriamųjų kontraceptikų, kuriuos paskirs ginekologas) jie pereina į stabilią remisiją (praktiškai neatsiranda). Blogos naujienos: Spuogai gali atsirasti po 25 metų, vadinamieji suaugusiųjų spuogai.
 • Hiperprodukcija riebalų. Riebi oda – kaip taisyklė, viskas nuo jos ir prasideda. Riebus blizgesys, išsiplėtusios poros. Nepakankamas valymas – ir sveiki, inkštirai, komedonai ir spuogai. Nors riebios odos buvimas dar nerodo privalomo bėrimų atsiradimo (jei hormoninis fonas tvarkingas ir priežiūra tinkamai parinkta). Geros naujienos: Moterims, turinčioms riebią odą, raukšlės atsiranda daug vėliau nei bet kuriai kitai. Blogos naujienos: jei riebi oda nuolat perdžiūvo, susidarys daugiau riebalų.
 • Folikulinė hiperkeratozė. Tiesą sakant, prastas viršutinio odos sluoksnio senų (negyvų) ląstelių valymas ir šveitimas. Ląstelės kaupia ir užkemša riebalinės liaukos lataką, kuris sukuria kamštį (sustorėjimą) ir anaerobinę (be deguonies) aplinką bakterijoms vystytis. Tai gali išprovokuoti bėrimus tiek ant veido, tiek ne ant kūno. Geros naujienos: geras valiklis ir pilingas išspręs problemą. Blogos naujienos: pagrindas ir pudra taip pat užkemša ortakius.
 • patogeniniai mikroorganizmai. Konkrečiai Cutibacterium acnes (bakterijos), anksčiau Propionibacterium acnes ir Demodex (erkės). Jie priklauso sąlygiškai patogeninei florai, paprastai randamai ant odos. Didėjant jų skaičiui, jie gali palaikyti ir sukelti spuogus bei uždegimus (nors jie nėra pagrindinis provokuojantis veiksnys). Geros naujienos: gerai padeda išoriniai antibiotikai ir antiprotoziniai preparatai (taip pat ir fizioterapija). Blogos naujienos: jei kitų problemų neišspręsi, tai neilgam.
 • Netinkama mityba. Šia tema buvo daug diskusijų ir tyrimų. Iki šiol ekspertai padarė išvadą, kad tam tikri maisto produktai ir medžiagos sukelia spuogų ir kitų odos problemų atsiradimą. Tai pienas (ypač nugriebtas) ir pieno produktai, greiti angliavandeniai (ypač greitas maistas ir maisto produktai, kuriuose yra daug cukraus ir krakmolo), maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug …