Geriausių šalikų verpalų apžvalga

Gana reti verpalai, verpti Airijos Donegalo provincijoje. Sudėtis – merino vilna, tvido tekstūra su įvairiaspalvėmis dėmėmis. Verpalų ypatybė yra stiprus impregnavimas, kuris apsaugo siūlą sandėliavimo ir transportavimo metu. Ritėje ji standi, netūri, tačiau po kelių plovimų siūlai „atsiveria“, didėja apimtis. Todėl siūlas mezgamas ant storų mezgimo adatų, o neplautas audinys labiau primena žvejybos tinklą. Pašalinus impregnavimą, tuštumos tarp kilpų užpildomos pūkais, drobė gerokai susitraukia. Todėl megzti iš „Soft Donegal“ neįmanoma be preliminaraus pavyzdžio.

Užbaigtas daiktas minkštas, labai šiltas. Verpalai išlaiko elastingumą ir araną. Šalikai tekstūruotos, įdomios spalvos – dėl įvairių spalvų dėmių skara gali būti įtraukta į skirtingus vaizdus.

Kai kuriose parduotuvėse (ir klientų atsiliepimuose) „Soft Donegal Tweed“ priskiriamas „Knoll Yarns“ gamyklai, tačiau tai nėra visiškai tiesa. Knoll yra Jorkšyre, Anglijoje, o Donegal Yarns yra to paties pavadinimo provincijoje Airijoje. Abi bendrovės turi svetaines, kuriose galite pamatyti jų kolekcijų spalvų diagramas.

Ne visi tinka tokiai klaikiai gijai. Pradedantiesiems bus sunku be aiškaus galutinio rezultato vaizdo, nes verpalai prieš ir po plovimo yra dangus ir žemė. Žmonėms, turintiems jautrią odą, jis taip pat gali būti visiškai patogus. Tačiau natūralios vilnos „su charakteriu“, tvido tekstūros žinovams tai patiks jūsų skoniui. Tai gana brangu, tačiau jų daiktai kruopščiai naudojant nė kiek negenda ir tarnauja ilgus metus.