Geriausių septikų Pasirinkimas

Centralizuota kanalizacija, be perdėto, yra vienas didžiausių žmonijos išradimų. Pavyzdžiui, niekada gyvenime negalite naudotis kompiuteriu, nevairuoti automobilio, neskraidyti lėktuvu – bet visi be išimties reguliariai ima „erelio pozą“. Kai tik žmogus perėjo prie nusistovėjusio gyvenimo ir pradėjo formuotis dideles gyvenvietes, ėmė kelti problemų elementarūs fiziologiniai poreikiai. Nevalingai prisimenama klasika iš Suskindo: „Paryžius smirdėjo“. Trumpai ir talpiai, aptariamo klausimo tikrai neįmanoma aprašyti.

Tačiau net ir dabar, jei negyvenate miesto bute ir neturite galimybės prisijungti prie centralizuotos kanalizacijos, šį klausimą reikia kažkaip išspręsti. Cesspool su kabina? Tai papildomų pojūčių jūra žiemą. Parvežti ją namo? Vėl kils noras cituoti Suskindą. Be to, nuolat besikaupianti jūsų pusryčių, pietų ir vakarienės masė, panardinta tiesiai į žemę, taip pat yra gana bakteriologinis ginklas, nukreiptas į save: ne be reikalo sanitariniai standartai reikalauja, kad duobes būtų ne arčiau kaip 20 metrų nuo šulinį, net ant molio dirvožemio (ir ant smėlio – ir iš viso 50) ir pagilinkite juos ne daugiau kaip tris metrus. Tačiau atminkite, kad privačiame sektoriuje jus supa kaimynai ir kiekvienas turi savo „paleidiklį“. Taip, čia Saddamas Husseinas atrodys kaip vaikas!

Veiksmingas problemos sprendimas – septikas: jis, užkertant kelią dirvožemio ir požeminio vandens taršai, tuo pačiu leidžia apdoroti viską, ko organizmas neįsisavino. Tiesą sakant, jūs gaunate savo mini valymo stotelę, svarbiausia, kad ji veiktų ilgai ir kokybiškai. Mūsų reitinge pateikiami geriausi septikai kaimo namui ir vasaros rezidencijai.

Geriausių vasarnamiui ar privačiam namui skirtų septikų Pasirinkimas

Kurį septiką geriau pasirinkti namui ar vasarnamiui?

Septikai yra dviejų tipų. „Normalus” septikas yra paprastas saugojimo įrenginį, kuris pirmiausia veikia kaip karteris. Pliusas – absoliutus paprastumas, tačiau apsivalymo laipsnis žemas. Todėl išleidžiamas nuotekas reikia arba papildomai filtruoti, arba reguliariai su savo rezervuaru skambinti į kanalizaciją, o kiekvienas skambutis – pinigai.

Todėl sudėtingesni septikai ilgainiui yra daug pelningesni (autonominės nuotekų sistemos), suteikiantis aktyviojo dumblo ir vandens išeigą su pakankamai aukštu gryninimo laipsniu – beveik šimtu procentų. Tokiuose septikuose savo darbą dažniausiai atlieka aerobinės bakterijos, o tai padeda aeratorius, kuris jėga pučia orą per rezervuarą. Kažkas panašaus į akvariumą, tik ten „žuvytės“ mikroskopinės ir valgo visiškai neskaniai. Tie patys aeracijos įrenginiai, tik daug galingesni, naudojami ir „Vodokanale“ kaip pagrindinė nuotekų valymo įrenginių eksploatavimo pakopa. Tuo pačiu metu anaerobinės bakterijos „dirba“ septikuose, kurių net nereikia apgyvendinti – jos patenka tiesiai iš jūsų. Todėl didelis pirminis skaidrintuvas naudingas ne tik mechaniniam valymui.

Bet jūs galite apsieiti be aeracijos, tuo pačiu atsikratydami kompresoriaus: iš pirmo žvilgsnio jis pigesnis ir patikimesnis. Gali būti naudojamas biofiltras – tai tinklelis arba kasetė su porėtomis granulėmis. Čia tuo pačiu metu išsijojamas dumblas ir „gyja“ bakterijos. Vienas drenažo praėjimas per filtrą nėra itin efektyvus, todėl recirkuliacija naudojama specialiu siurbliu. Net jei netyčia į kanalizaciją įpylėte ką nors stipriai cheminio ir surengsite visišką holokaustą mikroskopiniams koprofiliams, bent jau mechaninis valymas bus išsaugotas. Biofiltro septikas gali būti gana kompaktiškas. Trūkumas akivaizdus – filtras neišvengiamai išsipurvina ir reikalauja priežiūros, tuo tarpu užtenka karts nuo karto išsiurbti dumblą iš aeratoriaus. Be papildomo oro prisotinimo biofiltre, normaliai gali „dirbti“ tik anaerobinės bakterijos.

Veiksmingiausias, žinoma, septikai, kur valymas vyksta per biofiltrus, o susikaupusios nuotekos aeruojamos. Tačiau toks septikas tuo pačiu metu sujungs abiejų sistemų trūkumus.

Kalbant apie našumą, pirmiausia reikia apsvarstyti atliekų kiekis – Visuotinai priimta, kad vienas žmogus per dieną į kanalizaciją nuleidžia iki 200 litrų vandens. Tai yra, teoriškai 4 asmenų šeimai reikia septiko, kuris „suvirškina“ iki 0,8 kubinio metro per dieną. Tačiau praktiškai, žinoma, puikiai veikia ir mažesni, iki 600 litrų, modeliai. Nepamirškite atsižvelgti į tokį parametrą kaip maksimalus išmetimo tūris yra skysčio tūris…