Geriausia 2023 m. DDR3 ir DDR4 RAM

Per pastaruosius porą metų geriausios RAM pasirinkimo kriterijai labai pasikeitė. Renkant naujas stalinių kompiuterių sistemas, dabar tikrai verta orientuotis į ketvirtos-penktos kartos „Ryzen“ procesorius arba vienuoliktą „Intel“. Jie yra „draugiškesni“ didelės spartos RAM režimams, t.y. leidžia įsibėgėti be jokios ypatingos rizikos ir gilių teorijos žinių. Tuo pačiu metu ekstremalus įsijungimas vis dar labai priklauso nuo daugybės veiksnių, todėl mes nedrįsime pateikti rekomendacijų tokiu dviprasmišku klausimu. Mūsų geriausios RAM apžvalga skirta tiems asmeninių ir nešiojamųjų kompiuterių savininkams, kurie arba visai nesidomi galimybe papildomai padidinti sistemos našumą, arba nenori suprasti sudėtingų „reikalų“ ir rizikuoti be galo. Štai kodėl jame nėra modulių, kurių laikrodžio dažnis didesnis nei 3600 MHz.

Faktas yra tas, kad net šiuolaikiniuose AMD procesoriuose (Ryzen 5000 serija reitingo atnaujinimo metu) maksimalus vidinės Infinity Fabric sistemos magistralės veikimo dažnis yra 1800 MHz. Kadangi tai yra dviejų kanalų platforma, sinchroninis atminties, magistralės ir valdiklio veikimas galimas iki 3600 MHz dažnio (su įjungimu – iki 3800 MHz). Viršijus slenkstinę vertę, „Infinity Fabric“ fiksuoja 1800 MHz dažnį, o keitiklis persijungia į asinchroninį režimą, dėl kurio praleidžiami ciklai ir vėluojama.

Sistemas, pagrįstas ankstesniais procesoriais, „varyti“ dar nepraktiškiau, tačiau pastebimas skaičiavimo galios padidėjimas čia pasiekiamas tiesiog padidinus „RAM“ kiekį (per pagrįstą ribą). Tiesą sakant, daugeliui scenarijų dabar pakanka daugiau ar mažiau modernaus kompiuterio su 16 GB atminties (32 GB žaidimų stotims). Idealiu atveju, jei pastarasis vaizduojamas dviem lygiaverčiais juostomis. Keturių modulių konfigūracijos taip pat turi teisę į gyvybę, tačiau jos yra jautresnės pagrindinės plokštės topologijai, todėl nepasiruošusiems savininkams šios parinkties kategoriškai nerekomenduojame.

Masiniai nešiojamieji kompiuteriai ir atminties įsijungimas yra beveik vienas kitą paneigiančios sąvokos. Be to, dar visai neseniai mobiliosios platformos paprastai ribojo maksimalų jo laikrodžio greitį, todėl norint atnaujinti net ne pačius seniausius nešiojamuosius kompiuterius, greičiausiai nėra prasmės pirkti greitesnių nei DDR4-2666 RAM modulių. Dabar situacija keičiasi ir nešiojamojo kompiuterio atminties „lubos“ pasiekė DDR4-3200 lygį. Nepaisant to, apie lankstaus laiko derinimo galimybes kalbėti vis dar nereikia. Apskritai, kaip ir anksčiau, atnaujindami nešiojamąjį kompiuterį, turėtumėte sutelkti dėmesį į jau turimos atminties standartą (būtina, jei kai kurie jos lustai yra lituojami tiesiai į motininę atmintį), o ne vaikytis didelio įsigytų modulių potencialo. .

Tikimės, kad mūsų Pasirinkimas padės nesuklysti renkantis gerą RAM savo kompiuteriui ar nešiojamam kompiuteriui.

Geriausia kompiuterio RAM – 2023 m. reitingas

Kokia yra geriausia RAM?

Atmintis DDR3 visiškai prarado savo, kaip masyviausio, pozicijas, neberekomenduojama montuoti naujoms sistemoms. Kitas dalykas, jei užduotis yra atnaujinti pasenusį kompiuterį ir neviršijant riboto biudžeto. Žinoma, tokiomis sąlygomis iš parinkčių sąrašo neįtraukiami labiausiai įsibėgėję atminties rinkiniai ir į juos neatsižvelgiama mūsų geriausių RAM modulių apžvalgoje.

Šiuo metu aktuali ketvirtos kartos DDR SDRAM. DDR5 buvo paskelbtas 2020 metų pradžioje, tačiau jo palaikymas per Intel platformą bus teikiamas tik Alder Lake kartoje (numatomas 2023 metų lapkritį), o atitinkami „raudonieji“ procesoriai žadami 2023 metais. Jei kalbėsime tik apie vartotojų segmentą, RAM jame atstovauja nebuferiniai moduliai UDIMM (kompaktiškas formatas SODIMM nešiojamiesiems kompiuteriams). Taip pat yra keletas su lizdais suderinamų buferinės atminties variantų. DDR4tačiau mes primygtinai nerekomenduojame bandyti „susidraugauti“ bet kokiame derinyje.

Pirmoji svarbiausia RAM savybė pagrįstai laikoma jos apimtis. Parduodant vis dar yra pakankamai 4 GB modulių, o 64 GB (nebuferiniai) pradeda rastis. Tačiau, kaip visi ne kartą girdėjo, tiesa yra per vidurį. Vis dar sunku įsivaizduoti realų scenarijų, kai namų sistemai neužteks 32 GB RAM. Atsižvelgiant į tai, kad didžioji dauguma masinės techninės įrangos sprendimų turi dviejų kanalų architektūrą,…