Geriausių stabdžių skysčių Pasirinkimas

Šiandien kalbėsime apie geriausius stabdžių skysčius. Stabdžių skystis stabdžių sistemos būklei ir efektyvumui įtakos turi labiau, nei įprasta manyti – dažnai autoservise galima išvysti automobilį su užstrigusia apkaba, kurio savininkas į klausimą: „Kada keitėte stabdžių skystį? “ Nustebęs jis atsako: „Kodėl?

stabdžių skysčio reikalavimai

Na, o prieš aptardami geriausius savo klasės atstovus, pasvarstykime, kas yra šiuolaikinis stabdžių skystis. Stabdymo metu transporto priemonės kinetinė energija paverčiama šiluma. Šildymo trinkelės šilumą perduoda toliau – į stūmoklį ir apkabos korpusą, jos jau šildo patį stabdžių skystį. Taigi pirmasis reikalavimas geriausio stabdžių skysčio: kuo aukštesnė virimo temperatūra siekiant išvengti stabdžių pedalo „gedimų“, panašių į tuos, kurie atsiranda, kai stabdžiai paleidžiami. Padidėjęs greitis ir apsunkintas eismas lėmė tai, kad senieji ricinos alkoholio stabdžių skysčiai nustojo tenkinti vairuotojų poreikius ir gimė naujas standartas – šiuo metu plačiausiai naudojamas DOT4.

Antrasis reikalavimas yra minimalus korozinis poveikis: gerai žinomas darbinių stūmoklių rūgimas šiuo atveju yra tik ledkalnio viršūnė, daug pavojingesnė yra pačių stabdžių linijų korozija. Čia įvyko pirmasis, taip sakant, „interesų konfliktas“ – norint užtikrinti aukštą virimo temperatūrą, reikėjo naudoti itin higroskopišką polietilenglikolio pagrindą, todėl stabdžių skystį reikėjo laikyti sandariai uždarytoje talpykloje. Vandens patekęs skystis ne tik pagreitina koroziją stabdžių sistemoje, bet ir užverda daug žemesnėje temperatūroje, kas žinoma daugeliui sportinių automobilių ir ypač motociklų savininkų: stabdžių „gedimas“ agresyvaus važiavimo metu gali sukelti rimta avarija.

Trečias reikalavimas yra geros tepimo savybėskurios sumažina ne tik stabdžių cilindrų manžetų, bet ir ABS vožtuvo korpuso susidėvėjimą. Šiuo požiūriu modernūs DOT5 silikono pagrindu pagaminti stabdžių skysčiai yra pranašesni už senesnį DOT4 standartą, o atsižvelgiant į mažesnį higroskopiškumą ir aukštą virimo temperatūrą, jie bus geriausias pasirinkimas mėgstantiems greitai važiuoti ir laiku sustoti. DOT5.1 standartas, sukurtas specialiai automobiliams su antiblokavimo sistema, numato padidintą antifrikcinių priedų kiekį į įprastą glikolio bazę, o šios klasės skysčiams bus teikiama pirmenybė daugumai automobilių, nes jie yra suderinami su sandarikliais, skirtais senesnių standartų skysčiams.

Ir galiausiai, ketvirta, reikalingas geras stabdžių skystis didelis klampos stabilumasleidžianti stabdžiams tinkamai veikti šaltomis žiemos sąlygomis. Vėlgi, tai svarbiausia automobiliams su ABS: užšalęs skystis gali sukelti vožtuvo korpuso gedimą, automobiliuose, kuriuose valiutos kurso stabilizavimas yra susietas su stabdžių antiblokavimo sistema ir, kaip ir šiuolaikiniuose krosoveriuose, su traukos paskirstymo sistema. , dėl to pasikeis ir automobilio valdymas.

Geriausių stabdžių skysčių Pasirinkimas

Renkantis stabdžių skystį, ilgą laiką galite atlikti bandymus ir charakteristikų sąrašus. Tačiau nepamirškite, kad net ir geriausias stabdžių skystis turi ribotus išteklius, o jį keisti reikia pagal taisykles, kaip ir kitus techninius skysčius: nereikėtų taupyti dėl savo saugumo!