Geriausių veido pilingų Pasirinkimas

Lupimasis (iš anglų kalbos į lupimą – atnaujinkite odą, nušveiskite) – tai provokuojamas ir kontroliuojamas epidermio ir dermos sluoksnių šalinimo procesas, po kurio vyksta audinių atstatymas. Geriausi šveitikliai veido ir kūno odai bus aptarti mūsų reitinge.

Kas yra pilingai?

Atsitinka lupimasis mechaninis ir cheminis. Mechaninis pilingas gaunamas mechaninio (aparatinio) abrazijos būdu, ultragarsu ir frakciniu odos atnaujinimu. Šis metodas yra gana grubus ir netinka odai su daugybe veido išsiveržimų. Cheminis pilingas vadinamas šveitimu naudojant skirtingos sudėties ir koncentracijos rūgštis. Šis pilingas yra lengviausias naudoti ir tinkamas priežiūrai namuose.

Žievelės skirstomos į paviršius, mediana ir giliai. Paviršinis pilingas laikomas mažiausiai traumuojančiu, pašalina viršutinį epidermio sluoksnį ir gali pasiekti papiliarinę dermą. Vidutinis lupimas veikia giliau ir sukelia cheminį epidermio ir dermos nudegimą, kartais pasiekiantį viršutinę tinklinio dermos sluoksnio dalį. Veda prie plutos susidarymo. Gilus lupimasis rimtai pažeidžia odą ir gali prasiskverbti iki dermos tinklinio sluoksnio vidurio. Jis atliekamas ligoninėse su anestezija, tačiau pastaruoju metu jis praktiškai nenaudojamas.

Namų naudojimui Naudojami pilingai su maža rūgščių koncentracija, kurie yra paviršutiniški ir sukelia tik nedidelį odos lupimąsi. Retais padidėjusio jautrumo atvejais, kai susidaro tamsios plėvelės.

Populiariausios tarp paviršinių pilingų yra a-hidroksi rūgštys (AHA) – citrusiniai, obuolių, vyno ir glikolio (populiariausios) ir b-hidroksirūgštys (BHA) – salicilo.

Glikolio rūgštis galintis prasiskverbti į giliausius odos sluoksnius. Tai veda prie viršutinio raginio odos sluoksnio plonėjimo ir giluminio sustorėjimo. Raukšlės išlyginamos, pigmentacija tampa ne tokia ryški. Bet dėl ​​plonėjančio viršutinio odos sluoksnio ji tampa jautri ultravioletiniams spinduliams. Todėl būtina naudoti priemones su spf, kad apsaugotumėte odą nuo pažeidimų ir hiperpigmentacijos. Glikolio rūgštis naudojama šaltuoju metų laiku.

Šiltuoju metų laiku galite pasitelkti ir kitas rūgštis: pieno, migdolų, gintaro, ferulo, laktobionines ir polihidroksi rūgštis. Tačiau esant mažoms koncentracijoms.

Salicilo rūgštis galintis ištirpinti riebalų ląsteles ir sunaikinti mikrobų baltymus. Pasižymi ryškiomis priešuždegiminėmis, dezinfekuojančiomis ir balinančiomis savybėmis. Puikiai pašalina dėmes po spuogų ir mažina riebalų gamybą. Natūralu, kad toks rūgštinis pilingas rekomenduojamas probleminei odai.

Geriausių veido pilingų Pasirinkimas

Kada galima atlikti pilingą?

Vaikystėje odos ląstelės atnaujinamos kas 7–10 dienų, jaunų žmonių – kas 24–28 dienas, po 40 metų – kas 35–40 dienų, senatvėje – kartą per 2 mėnesius. Palaipsniui mažėjant odos atsinaujinimui, atsiranda odos suglebimas, blyški spalva, hiperpigmentacija ir gilios raukšlės. Žinoma, negalime visiškai užkirsti kelio visiems šiems „senėjimo požymiams“, tačiau mūsų galioje yra kiek įmanoma atidėti šią akimirką ir pagražinti odą. Tam mums padeda šveitimai ir produktai su rūgštimis kasdienėje priežiūroje.

Indikacijos cheminiam šveitimui:

 • raukšles
 • Išsiplėtusios poros
 • Dėmės ir randai po spuogų
 • Netolygi odos tekstūra
 • Tamsios dėmės
 • Kai kurios odos ligos: spuogai, rožinė, dischromija, ichtiozė, seborėjinės keratomos, kserodermija

Kontraindikacijos cheminiam šveitimui:

 • Virusinės infekcijos (herpes, karpos, molluscum contagiosum)
 • Aktyvių bėrimų (pustulinių spuogų) laikotarpis
 • alergodermatozė (pagal indikacijas, atsargiai)
 • Aktyvi saulės insoliacija prieš pat pilingą
 • Lazerinės procedūros pažeistoje vietoje prieš 4 sav
 • Vietinių retinoidų ar kitų pilingų naudojimas prieš 3 savaites (atsargiai)
 • Retinoidų ir antibiotikų vartojimas per burną prieš 2 savaites (atsargiai)
 • Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Ką reikia atsiminti naudojant pilingą:

 1. Prieš naudodami naują produktą, išbandykite jį ant nugaros ar kaklo, kad išvengtumėte sudirginimo ir alerginės reakcijos.
 2. Rūgščius produktus kruopščiai nuplaukite vandeniu, kad išvengtumėte pernelyg didelės žalos ir odos išsausėjimo.
 3. Rudens-žiemos laikotarpiu stenkitės naudoti priemones su cheminiu pilingu.
 4. Po naudojimo užtepkite SPF…