Geriausių žaislų verpalų apžvalga

Megzti žaislai yra ne tik gera dovana vaikui, bet ir gražus suvenyras suaugusiam. Mūsų reitinge pateikiami geriausi mezgimo žaislų verpalai.

Žaislai yra megzti ir nerti, tačiau populiariausi yra nerti žaislai amigurumi technika. Ši technika atkeliavo iš Japonijos, ji vadinama tokiu pačiu pavadinimu, kaip pradėti mezgimą savaime užsiveržiančia kilpa – „amigurumi žiedu“. Šios technikos gyvūnų žaislai yra antropomorfiniai. Ant gyvūnų snukučių išsiuvinėtos akys, nosys, šypsenos arba, atvirkščiai, nuleisti burnos kampučiai – jei charakteris liūdnas. Galvos neproporcingai didelės, kūnas ir rankos pailgos – pasirodo labai gražios. Šia technika gaminami ne tik gyvūnai, bet ir pasakų, animacinių filmų, visatų personažų figūrėlės, taip pat lavinimo žaislai patiems mažiausiems – dantukai, barškučiai, vaisiai ir daržovės smulkiajai motorikai lavinti.

Žaislams dažniausiai naudojami kelių rūšių verpalai:

  • klasikinis lygus – tai gali būti bet kokia vilna, vilnos mišinys, medvilnė, akrilas, tinkantis konkrečiam žaislui storio;
  • pliušas ir veliūras – minkšti sintetiniai siūlai su trumpu krūveliu. Vizualiai veliūrinis siūlas blizga, pliušinis – matiškesnis. Tinka megzti minkštus ir jaukius žaisliukus, bet ne patiems mažiausiems, kurie dar ragauja juos supančio pasaulio (krūva). Mezgimas iš tokių verpalų reikalauja įgūdžių – kilpos sunkiai įžiūrimos dėl krūvos;
  • pūkuotas – vadinamoji „žolė“ arba kailio imitacija. Naudojamas „plaukuotųjų” gyvūnų mezgimui, šukuosenoms lėlėms. Kaip ir pliušinio atveju, kilpelės blogai matomos, pradedantiesiems bus sunku megzti iš kailio, o vyresniems vaikams tokius žaislus geriau pasiūlyti.

Mes surinkome 10 geriausių skirtingų kategorijų žaislų mezgimo verpalų variantų – klasikinio, pliušinio ir veliūrinio, kailio imitacijos.

Geriausių žaislų verpalų Pasirinkimas

Norėdami pasirinkti žaislo verpalus, pirmiausia nustatykite paskirtį. Jei su juo žais mažas vaikas, geriau rinktis gamintojo rekomenduojamus siūlus vaikams. Jei jis skirtas vyresniems vaikams, kurie atidžiau elgiasi su žaislais, arba atliks tik dekoratyvinę funkciją, tai renkantis medžiagą jie vadovaujasi idėja – spalva ir norima tekstūra.

Susijęs vaizdo įrašas: kaip megzti žaislus?

RKN: svetainė pažeidžia Rusijos Federacijos įstatymus