Kas yra Zetia?

Zetia yra firminis receptinis vaistas. FDA patvirtinta, kad būtų galima gydyti tam tikras didelio cholesterolio kiekio formas suaugusiems ir 10 metų ir vyresniems vaikams.

Konkrečiai, Zetia vartojama kartu su mažai cholesterolio turinčia dieta gydyti:

 • Pirminė hiperlipidemija. Pirminė hiperlipidemija yra genetinė būklė, kurią sukelia genų, kontroliuojančių cholesterolio pašalinimą iš organizmo, mutacija (pokyčiai).
 • Mišri hiperlipidemija. Mišri hiperlipidemija yra genetinė būklė, kurią sukelia genų, kontroliuojančių cholesterolio ir trigliceridų pašalinimą iš organizmo, mutacija.
 • Homozigotinė šeiminė hipercholesterolemija (HoFH). HoFH yra reta genetinė būklė, kurią sukelia genų, kontroliuojančių cholesterolio pašalinimą iš organizmo, mutacija.
 • Homozigotinė sitosterolemija. Homozigotinė sitosterolemija yra genetinė būklė, kurią sukelia genų, kontroliuojančių augalų sterolių pašalinimą iš organizmo, mutacija. (Augaliniai steroliai yra riebalų rūšis, randama riešutuose, augaliniuose aliejuose ir kituose augalinės kilmės maisto produktuose.)

Zetia yra patvirtintas gydyti šias sąlygas tam tikrose situacijose. Daugiau informacijos apie vaisto vartojimą rasite toliau pateiktame skyriuje „Zetia vartojimas“.

Zetia vaistų klasė ir forma

Zetia sudėtyje yra veikliojo vaisto ezetimibo. Jis priklauso vaistų, vadinamų cholesterolio absorbcijos inhibitoriais, klasei. Šios klasės vaistai neleidžia jūsų plonajai žarnai pasisavinti cholesterolio. Daugiau informacijos rasite toliau esančiame skyriuje „Kaip veikia Zetia“.

Zetia yra tabletė, kurią nuryjate. Tikėtina, kad vartosite vieną kartą per dieną. Zetia galite vartoti valgio metu arba nevalgius.

Efektyvumas

Informacijos apie Zetia veiksmingumą rasite toliau pateiktame skyriuje „Zetia naudojimo būdai“.

Zetia generic

Zetia yra firminis vaistas, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos ezetimibo. Šis aktyvus vaistas taip pat yra generinis vaistas. Generinis vaistas yra tiksli aktyvaus vaisto kopija firminiame vaiste. Manoma, kad generinis vaistas yra toks pat saugus ir veiksmingas kaip ir originalus vaistas. Generiniai vaistai paprastai kainuoja pigiau nei firminiai vaistai.

Zetia šalutinis poveikis

Zetia gali sukelti lengvą arba sunkų šalutinį poveikį. Toliau pateiktuose sąrašuose yra keletas pagrindinių šalutinių poveikių, kurie gali pasireikšti vartojant Zetia. Šiuose sąrašuose nėra visų galimų šalutinių poveikių.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie galimą Zetia šalutinį poveikį, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jie gali duoti patarimų, kaip susidoroti su bet kokiu šalutiniu poveikiu, kuris gali būti varginantis.

Pastaba: Maisto ir vaistų administracija (FDA) seka patvirtintų vaistų šalutinį poveikį. Jei norite pranešti FDA apie šalutinį Zetia poveikį, galite tai padaryti naudodami MedWatch.

Lengvas šalutinis poveikis

Lengvas Zetia šalutinis poveikis gali būti:*

 • skausmas rankose ar kojose
 • viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, tokių kaip peršalimas

 • sinusitas (sinusų patinimas)

 • sąnarių skausmas†

 • viduriavimas†

Dauguma šių šalutinių poveikių gali išnykti per kelias dienas ar kelias savaites. Bet jei jie tampa sunkesni arba nepraeina, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

* Tai yra dalinis lengvų Zetia šalutinių poveikių sąrašas. Norėdami sužinoti apie kitus lengvus šalutinius poveikius, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku arba peržiūrėkite Zetia recepto informaciją.
† Daugiau informacijos apie šį šalutinį poveikį žr. toliau esančiame skyriuje „Išsami informacija apie šalutinį poveikį“.

Rimtas šalutinis poveikis

Rimti Zetia šalutiniai poveikiai nėra dažni, tačiau jie gali pasireikšti. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei turite rimtų šalutinių poveikių. Skambinkite 911 arba vietiniu pagalbos numeriu, jei jūsų simptomai kelia pavojų gyvybei arba manote, kad jums reikia skubios medicinos pagalbos.

Sunkus šalutinis poveikis ir jo simptomai gali būti:

 • Didelis kepenų transaminazių kiekis.* Transaminazės yra kepenų fermentų rūšis. Jei jūsų kepenų fermentų kiekis yra didelis, jūsų kepenys gali neveikti tinkamai. Jums gali nebūti jokių padidėjusio kepenų fermentų kiekio simptomų, nebent sergate sunkesnėmis kepenų ligomis. Kepenų ligos simptomai gali būti:
  • pilvo (pilvo) skausmas
  • lengviau nei įprastai
  • tamsios spalvos šlapimas
  • blyškios spalvos išmatos
  • sumažėjęs apetitas
  • niežulys
  • gelta (odos arba akių baltymų pageltimas)

  • pykinimas ar vėmimas
  • patinusios kulkšnys ar kojos
  • nuovargis (energijos trūkumas)
 • Alerginė reakcija.

 • Raumenų problemos.

* Didesnė tikimybė patirti šį šalutinį poveikį, jei Zetia vartosite kartu su vaistiniu preparatu statinu, nei vartodami vieną Zetia.
† Daugiau informacijos apie šį šalutinį poveikį žr. toliau esančiame skyriuje „Išsami informacija apie šalutinį poveikį“.

Šalutinis poveikis vaikams

Zetia patvirtinta gydyti tam tikras didelio cholesterolio kiekio formas 10 metų ir vyresniems vaikams. Zetia šalutinis poveikis vaikams yra panašus į suaugusiųjų šalutinį poveikį. Daugiau informacijos rasite aukščiau esančiuose skyriuose „Nedidelis šalutinis poveikis“ ir „Sunkus šalutinis poveikis“.

Išsami informacija apie šalutinį poveikį

Jums gali kilti klausimas, kaip dažnai vartojant šį vaistą pasireiškia tam tikras šalutinis poveikis, ar tam tikras šalutinis poveikis yra susijęs su juo. Štai keletas informacijos apie tam tikrus šalutinius poveikius, kuriuos šis vaistas gali sukelti arba nesukelti.

Alerginė reakcija

Kaip ir vartojant daugumą vaistų, kai kuriems žmonėms po Zetia vartojimo gali pasireikšti alerginė reakcija. Nežinoma, kaip dažnai šis šalutinis poveikis pasireiškė vartojant Zetia klinikinių tyrimų metu.

Lengvos alerginės reakcijos simptomai gali būti:

 • odos bėrimas
 • niežulys
 • paraudimas (šiluma ir paraudimas odoje)

Sunkesnė alerginė reakcija yra reta, bet įmanoma. Sunkios alerginės reakcijos simptomai gali būti:

 • patinimas po oda, paprastai akių vokuose, lūpose, rankose ar pėdose
 • liežuvio, burnos ar gerklės patinimas
 • kvėpavimo sutrikimas

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei turite sunkią alerginę reakciją į Zetia. Skambinkite 911 arba vietiniu pagalbos numeriu, jei jūsų simptomai kelia pavojų gyvybei arba manote, kad jums reikia skubios medicinos pagalbos.

Sąnarių skausmas

Zetia gali sukelti sąnarių skausmą. Klinikiniuose tyrimuose Zetia buvo skirtas pirminės hiperlipidemijos gydymui suaugusiems ir 10 metų ir vyresniems vaikams.

Visuose tyrimuose mokslininkai tyrinėjo įvairias žmonių grupes, siekdami įvertinti, ar Zetia buvo saugi ir ar tinka jų būklei. Šiose grupėse sąnarių skausmas pasireiškė:

 • 3% žmonių, kurie vartojo vien Zetia
 • 2,6% žmonių, vartojusių Zetia kartu su statinų preparatu
 • 2,4% žmonių, kurie vartojo vien statinų preparatą
 • 2,2 % žmonių, vartojusių placebą (gydymą be aktyvaus vaisto)

Laikas, per kurį suaugusieji ir vaikai patyrė sąnarių skausmą vartodami Zetia šių klinikinių tyrimų metu, nėra žinomi. Tačiau 0,3 % žmonių, vartojusių vien Zetia, patyrė tokį varginantį sąnarių skausmą, kad teko nutraukti gydymą.

Taip pat nežinoma, kiek suaugusiųjų ir vaikų patyrė sąnarių skausmą klinikiniuose Zetia, vartojamo kitoms ligoms gydyti, tyrimuose.

Simptomai, atsirandantys dėl sąnarių skausmo

Jei vartojant Zetia skauda sąnarius, taip pat gali pasireikšti sąnarių patinimas, paraudimas ar silpnumas. Nedelsdami pasitarkite su gydytoju, jei karščiuojate ar šaltkrėtis dėl sąnarių skausmo. Šie simptomai gali būti infekcijos požymiai.

Jei nerimaujate dėl sąnarių skausmo vartojant Zetia, pasitarkite su gydytoju. Jie gali rekomenduoti gydymą, kuris gali padėti nuo sąnarių skausmo, arba gali rekomenduoti jums kitą gydymo būdą.

Viduriavimas

Viduriavimas yra dažnas Zetia šalutinis poveikis. Klinikiniuose tyrimuose dalyvavo suaugusieji ir 10 metų ir vyresni vaikai. Vidutiniškai per 8–12 savaičių žmonės vartojo vien Zetia, Zetia su statinais, vien statinais arba placebą.

Visuose tyrimuose tyrėjai ištyrė įvairias žmonių grupes, siekdami įvertinti, ar Zetia buvo saugi ir tinka jų būklei. Šiose grupėse sąnarių skausmas pasireiškė:

 • 4,1% žmonių, kurie vartojo vien Zetia
 • 2,5% žmonių, vartojusių Zetia kartu su statinų preparatu
 • 2,2% žmonių, kurie vartojo vien statinų preparatą
 • 3,7% žmonių, vartojusių placebą

Nežinoma, kiek laiko suaugusieji ir vaikai viduriavo vartodami Zetia šių klinikinių tyrimų metu. Taip pat nežinoma, koks procentas suaugusiųjų ir vaikų patyrė viduriavimą kitų Zetia gydytų ligų klinikinių tyrimų metu.

Pasitarkite su gydytoju, jei vartodami šį vaistą viduriuojate. Jie gali pasiūlyti būdų, kaip sumažinti šį šalutinį poveikį.

Raumenų problemos

Kaip šalutinis Zetia poveikis gali pasireikšti raumenų problemų. Šios problemos gali būti raumenų skausmas ir raumenų silpnumas, o retai – raumenų irimas. Taip pat gali atsirasti raumenų mėšlungis, spazmai ar sustingimas.

Suaugusiųjų ir vaikų, vartojusių Zetia kartu su statinais, klinikinių tyrimų metu buvo pranešta apie raumenų problemas. Tačiau vis tiek galite patirti raumenų problemų, jei vartojate vieną Zetia.

Raumenų skausmas

Klinikinėje…