Ispanų gitara: kas yra

Muzika yra visata, kuri mus supa visą laiką. Kas nebuvo sužavėtas saldžiais ispaniškos gitaros akordais? Nuo neatmenamų laikų šis muzikos instrumentas mums suteikė nepakartojamų įspūdžių, nes mes įvaldome jo meną arba klausomės kitų koncertuose ar rečitaliuose. Nesvarbu, ar esame pradedantieji, ar profesionalai, mes nežinome jos magijos.

Vis dėlto rasti tinkamą ispanišką gitarą nėra lengva užduotis. Būdamas toks populiarus instrumentas siūlo daug. Todėl ir abejonės. Jei nepakankamai žinote apie temą, nesijaudinkite. Jūs atėjote į reikiamą vietą. Šiame specializuotame straipsnyje mes informuosime jus apie tai, ką turite žinoti, kad būtumėte ekspertas.

Svarbiausias

 • Ispanų gitara yra styginis muzikos instrumentas, taip pat žinomas kaip klasikinė gitara arba tiesiog gitara. Tai yra plačiausiai naudojamas instrumentas begalėje žanrų, nuo bliuzas, rokas, popas, pankas Y Sunkusis metalas. Abi garsios grupės, garsūs solistai ar dainininkų ir dainų autoriai tai laiko pagrindine melodine priemone.
 • Tradiciškiausia forma ispanišką gitarą sudaro garso plokštė, kaklas su pirštu ir šešios stygos. Elektrinė gitara, greičiausiai, yra populiariausias jos variantas. Taip pat yra labai išplėstinė instrumentų šeima, kuriai priklauso ukulelė ir šarangas.
 • Pirkti tinkamą ispanišką gitarą nėra lengvas kelias. Tarp kriterijų, į kuriuos turime atsižvelgti rinkdamiesi, randame šiuos dalykus: rezonansas, vargų apdaila, atstumas tarp stygų ir kaklo, atrama, kaklo kreivumas, gitaros medžiaga apskritai , tarp daugelio kitų.

Geriausios ispaniškos gitaros: mūsų rekomendacijos

Tai lengva išmokti, gana nešiojama ir idealiai tinka dalytis patirtimi grupėse, pavyzdžiui, kelionėse, stovyklavietėse ar šeimos susitikimuose. Ispanų gitara yra idealus jūsų kompanionas! Tačiau šį populiarumą lydi itin įvairus pasiūlymas. Kaip išsirinkti geriausią mums? Šiame tolesniame pasirinkime parodome jums labiausiai rekomenduojamas parinktis.

Geriausia pradedantiesiems

Natūralios spalvos 4/4 dydžio ispanų gitara „Rocket“ yra įtraukta į sąrašą „Amazon“ pasirinkimas. Tai yra visa pakuotė, į kurią, be instrumento, įeina kapo, rinktinė, dirželis ir dėklas. Tai idealiai tinka pradedantiesiems ir tinka 11 metų ir vyresniems žmonėms.

Šis ispaniškos gitaros modelis yra paprasto ir elegantiško dizaino. Nailoninės stygos yra patogios ir tolygios pulsui, todėl gaunamas harmoningas garsas.

Geriausias tarp akustinių variantų

„Navarra“ pristato ispaniškos akustinės gitaros modelį, kuris yra vienas geriausiai parduodamų „Amazon“. Ir ne už mažiau! Su unikaliu, laivo formos, juodos spalvos ir raudonos medienos lentos dizainu gausite geriausius baladžių ir romantiškų melodijų garsus.

Šioje gitaroje yra patogus koncertinis krepšys patogiam transportavimui. Visa instrumento mediena yra žalvarinė mediena, o juostos yra nikelio ir sidabro.

Geriausia tiems, kurie nori groti įvairius muzikinius žanrus

Garsus „Yamaha“ prekės ženklas siūlo ispaniškos gitaros modelį „C40 II“. Dėl 6 nailoninių stygų, natūralios spalvos ir tradicinio dydžio, optimaliausia prisitaikyti prie skirtingų muzikos žanrų ir stilių, derinant meistriškumą ir garso kokybę.

Šios ispaniškos gitaros medžiagos yra eglė, meranti ir rožinė mediena. Tai lengvas, kompaktiškas ir patogus žaisti modelis.

Geriausia mėgstantiems klasikinį stilių

Nerasta jokių produktų.

Jei esate vienas iš klasikos, jūs negalite praleisti šios Martin Smith W-560-N ispaniškos gitaros. Natūralios spalvos ir 3/4 dydžio, jis tinka visoms amžiaus grupėms. Stygos yra nailoninės, o dizainas yra visiškai tradicinis.

Šios ispaniškos gitaros korpusas yra lengvas, idealiai tinkantis pradedantiesiems. Tai skleidžia harmoningą ir klasikinį garsą, kuris visada liks patenkintas ir trokštantis mokytis.

Prekių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie ispaniškas gitaras

Ko lauki kitos savo ispaniškos gitaros? Iš visų egzistuojančių muzikos instrumentų nėra kito tokio populiaraus ir universalaus kaip šis. Praktiškai galite groti bet kokį norimą muzikos žanrą. Tiesa, didžioji rinkos pasiūla nepalengvina pasirinkimo. Dėl šios priežasties parengėme skyrių, kuriame dažniausiai kyla abejonių tarp vartotojų.

Vyras groja ispanišką gitarą

Ispaniška gitara yra nuplėštas styginis muzikos instrumentas, tai yra tas, kurio stygos vibruojamos pirštais, vinimis ar kirtikliu. (Šaltinis: Quốc: 2118045 / Pexels.com)

Kas iš tikrųjų yra ispanų gitara?

Ispaniška gitara yra nuplėštas styginis muzikos instrumentas, tai yra tas, kurio stygos vibruojamos pirštais, vinimis ar kirtikliu. Garsas gaminamas trinktelint, bakstelėjus ar pešant stygas, kurios aidi nuo garso plokštės. Ispaniškoji gitara yra tai, kas dar vadinama klasikine gitara, tai yra tradiciškiausia instrumento forma.

Kaip komponuojama ispaniškos gitaros struktūra?

Ispanišką gitarą sudaro rezonansinė dėžutė, kaklas, ant kurio pritvirtinta pirštų lenta ar sandėliavimo patalpa – dažniausiai su akustine skylute viršutinės dalies (garso angos) centre – ir šešios stygos. Frets yra įdėta į pirštų lentą, kuri leidžia skirtingas pastabas. Mes paaiškiname šiuos komponentus išsamiau:

 • Skambėjimo lenta: sustiprina arba moduliuoja garsą, taip pat yra lemiamas instrumento tono veiksnys.
 • Stiebas: Išplėstinis pailgas medžio gabalas, einantis nuo garso plokštės iki pegbox. Prieš tai dedama kamertonas.
 • Diapasonas: medžio gabalas, uždengiantis priekinę kaklo dalį ir kur užmuštos stygos, kad gautųsi skirtingos natos. Jei instrumentas yra suirzęs, kaip ir ispaniškoje gitaroje, jie įterpti į pirštų lentą.
 • Stygos: skirtingų medžiagų siūlai (dažniausiai nailoniniai ispaniškose gitarose), kurių vibracija sukelia instrumento garsą.
 • Frets: Fret yra atskyrimas, egzistuojantis ispaniškos gitaros kaklo srities lentoje. Paprastai tai yra plonos metalinės juostos (nikelio sidabro, nikelio arba plieno), įterptos į pirštų lentą.

Kaip grojate ispanišką gitarą?

Tradiciškiausia pozicija groti ispanų gitara yra garso plokštės palaikymas ant vienos kojos arba, jei norėtume stovėti, naudodamiesi diržu. Patekę į padėtį, jums tiesiog reikia išplėšti arba sukti stygas dešinės rankos pirštais (arba kirtikliu), o kairės pirštai žengia į skirtingas kaklo dalis.

Paspaudę virvelę ties nervais, mes gaminame muzikinę natą. Akustinis atstumas tarp fretų yra vienas pustonis. Dažniausiai frets dalija grifą į pustonius. Melodiją galime sugeneruoti, jei grojame vieną garsą vienu metu, akordą, jei grojami du ar daugiau garsų, arba harmoniją, jei tas akordas yra nesutaręs.

Gitara ant pagalvės

Nailoniniai lynai yra labai tvirti, pasižymi ilgaamžiškumu, taip pat sugeba sugerti smūgines apkrovas. (Šaltinis: „Shea“: YCQFgqOzLmU / Unsplash.com)

Ar akustinė gitara ir elektrinė gitara yra tas pats, kas ispanų gitara?

Visai ne. Nors visi trys instrumentai priklauso makrokategorijai „gitara“ ir turi daug panašumų, jie skiriasi keliais aspektais. Galėtume sakyti, kad ispanų ar klasikinė gitara yra tradiciškiausias instrumentas, o kiti du yra variantai, atsiradę istorijoje. Šioje lentelėje paaiškinti pagrindiniai skirtumai.
Stygos Stiebas Skambanti lenta Garsas
Gitara Ispanų Nailonas. Jie mažai įsitempę. Platesnis. Mažesnis. Švelnus.
Gitara elektrinis Pagaminta iš metalo (plieno arba nikelio lydinio). Jie yra įsitempę ir sunkūs. Siauresnė. Neturi. Labai silpna, todėl ją reikia perduoti garsiakalbiui elektromagnetine indukcija.
Gitara akustika Metalas (bronza). Jie yra įsitempę ir sunkūs. Siauresnė. Didesnis. Stiprus ir aštrus.

Kodėl ispaniškos gitaros stygos yra pagamintos iš nailono?

Nailoniniai lynai yra labai tvirti, pasižymi ilgaamžiškumu, taip pat sugeba sugerti smūgines apkrovas. Jie taip pat yra lankstesni nei kiti iš skirtingų medžiagų ir gali būti laikomi dėl atsparumo drėgmei ir rūgštiniams bei šarminiams organiniams tirpikliams. Kietesnė nei nailonas medžiaga gali sugadinti medinį kaklą.

Kita vertus, jei esate ispanų gitaros pradininkas, nailoninės stygos yra švelniausios, kurias galite rasti, ir todėl mažiausiai atsparios formuojant akordus. Tai reiškia, kad jūsų pirštai mažiau skaudės, kai mokysitės ir įgysite geresnį lygį.

Kaip sureguliuoti ispanišką gitarą?

Ispaniškos gitaros stygos yra sunumeruotos nuo apačios iki viršaus – nuo aukščiausios iki mažiausios – su eilės numeriais: pirmoji styga arba pagrindinė styga, antroji styga, trečioji styga, ketvirta, penkta ir šeštoji. Jie taip pat pavadinti dėl derinimo natų, kurios laikosi tos pačios tvarkos: mi, si, sol, re, la ir mi.

Klasikinis gitaros derinimo būdas yra ausinės. Ši forma dar vadinama „vieningai“. Norint tinkamai taikyti šį metodą, reikia laikytis kelių taisyklių. Visų pirma, turėtumėte sureguliuoti eilutę, pageidautina penktą, pagal savo skonį arba su tam tikra nuoroda. Likusios stygos yra sureguliuotos pagal šiuos kriterijus:

 • Šeštoji styga smogė penktajam nervingumui tai skamba taip pat, kaip penkta styga, grojama eteryje.
 • Penkta virvelė penktame varpelyje tai skamba taip pat, kaip ketvirtoji styga, grojama eteryje.
 • Ketvirta eilutė penktame varpelyje tai skamba taip pat, kaip trečia styga, grojama eteryje.
 • Trečioji eilutė ties ketvirtuoju jauduliu tai skamba taip pat, kaip antroji styga, grojama atvirame lauke (svarbu prisiminti šį skirtumą).
 • Antroji eilutė prie penktos erzinimo skamba taip pat, kaip pirmoji grota eteryje.

Žmogus mokosi groti gitara

Ispanišką gitarą sudaro rezonansinė dėžutė, kaklas, ant kurio pritvirtinta pirštų lenta ar sandėliavimo patalpa, ir šešios stygos. (Šaltinis: 42Šiaurė: 1407322 / Pexels.com)

Kaip pasirinkti tinkamą ispaniškos gitaros stygų storį?

Stygos storis arba gabaritas matuojamas pagal pirmosios stygos skersmenį. Matuoklį galima išvardyti matuojant tūkstantąsias milimetro dalis (pavyzdžiui, .009, .010, .011) arba vardais (ypač lengvas, lengvas, vidutinis). Didesnio matuoklio garsumas ir garsas yra geresni, tačiau stygas groti sunkiau. Plonesnius yra lengviau žaisti.

Pradedantiems gitaristams, kurių pirštai vis dar jautrūs, paprastai rekomenduojamos mažo dydžio stygos. Tai puikiai tinka greitajam solo ir racionalizuoti kairiarankių techniką …