Įtariate, kad nusipirkote kelionę

Įsivaizduokite tokią situaciją: visada užsisakote originalius kvepalus savo internetinėje parfumerijoje. Jūs mokate internetu, per 2 dienas jūs sutinkate kurjerį su šypsena. Atidaręs buteliuką, pradedi užuosti kvepalus ir galvoji, kad tai, ką jauti, nėra tavo mėgstamiausia „Chanel“ ar „Dior“. Jūs esate nustebęs, irzlus ir įsitikinęs, kad nusipirkote padirbtus kvepalus. Kodėl galėjai klysti?

Kas daro įtaką kvepalų patvarumui?

Jei manote, kad jūsų nusipirkti moteriški kvepalai yra mažiau patvarūs arba turi kitokį kvapą, patikrinkite, kas gali būti priežastis. Tai, kaip jūs suvokiate kvepalų kvapą, priklauso nuo daugelio veiksnių.

1. Parfumuotas vanduo yra patvaresnis nei tualetinis vanduo

Kvepalų patvarumas daugiausia priklauso nuo eterinių aliejų koncentracijos. Kvepalai (tualetinis vanduo) yra nuo 10 iki 20% kvapiųjų aliejų ir su tualetiniu vandeniu (tualetinis vanduo) ši vertė yra 5–10%. Pakuočių skirtumai paprastai yra nedideli, todėl atkreipkite dėmesį į tai, ar nusipirkote parfumuoto vandens, ar mažiau patvaraus tualetinio vandens.

2. Kvepalų kvapas ant odos keičiasi – veikia įvairios kvapų natos

Jūs pasirinkote kvepalus XYZnes jums patiko parfumerijos kvapas, tačiau grįžus namo riešai kvepia kitaip. Kodėl? Pirmąjį įspūdį sukelia galvos kvapo natos, kurios ant odos išlieka trumpiausiai.

Nepamirškite, kad kvepalai vystosi ant odos ir jų aromatas nuolat keičiasi. Po kurio laiko ją suformuos širdies natos, kurios galiausiai nulemia kvepalų pobūdį. Dienos pabaigoje kvapas vėl transformuosis, aidėdamas pagrindo kvapo natomis. Mūsų patarimas: nepriimkite sprendimo pirkti naujus kvepalus praėjus kelioms minutėms po jų užtepimo. Geriausia palaukti kelias valandas ir pamatyti, ar jums vis dar patinka kvapas.

3. Uoslė ir skonis keičiasi su amžiumi

Jei ilgai naudojote duotus kvepalus, atminkite, kad prie kvapo įprantate ir nejaučiate jo taip intensyviai, kaip pirmosiomis naudojimo dienomis. Kai neatrodo, kad kvepini savo kvepalais, tai nėra abejinga aplinkiniams. Taip pat gali būti, kad labai ilgai pertraukėte kvepalų naudojimą ir po kurio laiko grįžote prie kvepalų, tačiau tikrai jaučiate, kad tai ne tai. Kartais pakanka vieno apsilankymo parfumerijoje, norint pakeisti aromatinį skonį ir susižavėti visiškai nauja kvapų kategorija.

4. Menstruacijų, nėštumo metu ar metęs rūkyti kvapą suvokiate skirtingai

Hormoninės audros veikia visus pojūčius, įskaitant uoslę. Menstruacijų ar nėštumo metu mėgstamų kvepalų kvapas jums gali atrodyti kitoks ar net nepakeliamas. Atminkite, kad rūkymas taip pat turi įtakos kvepalų priėmimui. Jei atsisakėte priklausomybės, po kurio laiko jūs galite pajusti, kad reikia padaryti revoliuciją savo kvepalų kolekcijose.

Kodėl jūsų kvepalai skiriasi ar yra mažiau patvarūs?

5. Aplinkos temperatūra, oro drėgmė ir paros laikas turi įtakos kvepalų patvarumui ir projekcijai

Kvepalų kvapo suvokimui įtakos turi ir išoriniai veiksniai – aplinkos temperatūra, oro drėgmė ir paros laikas. Originalūs kvepalai, kuriuos naudojote žiemą, vasarą gali turėti visiškai kitokią išvaizdą ir ilgaamžiškumą. Karštu oru kvapo patvarumo vertinimas yra šališkas. Išbandykite kvapus ryte, nes esate gaivus ir jūsų nosis „nepuola“ daugybė kvapų.

6. Kvepalų kvapas skiriasi priklausomai nuo juos nešiojančio žmogaus

Jūsų draugas gyrė jus naujais kvepalais, buvote patenkintas ir nusipirkote butelį be bandymų, o dabar nusivylėte, kad jūsų kvapas skiriasi? Nesijausk apgautas, nes pasigedai padirbtų kvepalų. Kodėl? Kvapai kiekvienam žmogui atsiliepia skirtingai. Viskas priklauso nuo odos tipo, dietos ir endokrininės sistemos.

7. Kvapas ilgiau išlieka ant drėkinamos odos, vietose, kur pulsuoja kraujas, ir ant drabužių

Jums atrodo, kad kadaise jūsų moteriški kvepalai kvepėjo intensyviau ir ilgiau, o dabar patvarumas nėra stiprioji aromato pusė? Ar turite reikalų su padirbtais kvepalais? Nebūtinai! Kvapo naudojimo vieta yra svarbi atsižvelgiant į jo patvarumą.

Kvepalus naudokite iškart po vonios, kai kūnas yra šiltas, ir tepkite jas tose vietose, kur pulsuoja kraujas – už ausų, alkūnių ar riešų. Taip pat galite iš anksto sutepti odą kremu. Nepamirškite trinti kvapo. Verta parfumuoti ir drabužius – kvapas kartais ilgiau išlieka ant audinių. Deja, kvepalai gali palikti dėmių ant kai kurių audinių, pavyzdžiui, šilko ir aksomo. Saugiau purkšti sijono ar šaliko kraštą, kad kvapas lydėtų jus kiekvienu judesiu.

8. Netinkamai laikomi kvepalai gali išsiskleisti oru

Kvepalai turi galiojimo laiką. Be to, turite prisiminti apie tinkamą jų laikymą, kad kvapas neišnyktų. Nelaikykite kvepalų vonios kambariuose, kur yra didelė drėgmė, ir nelaikykite jų intensyvios šviesos. Nenaudojamus butelius laikykite originaliose kartoninėse dėžėse.

9. Kvepalai yra performuluojami

Kvepalai, kurie ilgą laiką yra rinkoje, yra performuluojami. Kompozicijos keitimo procesas gali apimti ingredientų ar jų proporcijų pakeitimą, dėl kurio jūsų kvapas gali šiek tiek skirtis. Kodėl gamintojai nusprendžia performuluoti? Tai siejama su seno kvapo gaivinimo ir pritaikymo šiuolaikiniam skoniui klausimu. Kartais reikalinga aplinka – IFRA (Tarptautinė kvapiųjų medžiagų asociacija) kvapą gali laikyti alergenu. Kur rasti žinių apie kvepalų pertvarkymą? Gamintojai paprastai apie tai neinformuoja oficialiai, tačiau apie kompozicijos pasikeitimą praneša nauju grafiniu pakuotės dizainu. Jei ieškote senos kvepalų versijos, prieš pirkdami paklauskite pagaminimo datos.

Kaip patikrinti kvepalų originalumą?

Kvepalų originalumą patikrinti galima įvairiais būdais. Čia galite juos visus pažinti, o originalių kvepalų galite įsigyti internetu Tagomago.pl. Kviečiame Jus! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *