Juostiniai pjūklai: kas yra

Jei esate „pasidaryk pats“ mėgėjas ir jums reikia naujo įrankio savo darbui, patekote į reikiamą vietą. Juostiniai pjūklai negali trūkti jokioje dirbtuvėje ar dailidėje. Toliau mes siūlome jums išsamų palyginamąjį vadovą, kad galėtumėte pasirinkti tarp geriausių rinkoje esančių juostinių pjūklų modelių.

Juostiniai pjūklai yra idealus įrankis medienai ir metalui pjauti. Be abejo, galite juos naudoti ir kitų rūšių medžiagoms. Šio tipo įrankių ypatumai yra išlenkti ir netaisyklingos formos pjūviai. Tai yra sunkūs įrankiai, būtini bet kokiam metalo ar medžio profesionalui.

Svarbiausias

 • Yra du pagrindiniai juostinių pjūklų dizainai: stalas ir rankinis. Staliniai pjūklai yra galingesni, tačiau jie taip pat yra brangesni ir jų negalima perkelti. Prieš rinkdamiesi vieną ar kitą, atsižvelkite į naudojimą, kurį ketinate naudoti.
 • Juostiniai pjūklai ypač gerai atlieka išlenktus pjūvius ir netaisyklingas formas. Jei neplanuojate atlikti tokio tipo pjūvių, gali tekti pasirinkti kitą pjūklo tipą, pavyzdžiui, dėlionę ar diskinį pjūklą.
 • Pjūklai yra pavojingi įrankiai, todėl visada reikia atsižvelgti į saugos įspėjimus. Nepraleiskite saugos protokolų ir naudokite visus būtinus apsaugos elementus.

Reitingas: Penki geriausi juostiniai pjūklai

Toliau parodysime geriausius rinkoje esančius juostinius pjūklus. Šiame skyriuje sužinosite, kuris tinkamiausias jums ar jūsų konkretiems poreikiams. Be to, galite sužinoti apie jų priežiūros ir saugos instrukcijas.

1 pozicija: „Makita LB1200F“

Juostiniai pjūklai nėra įprasti įrankiai. Daug mažiau tas, kuris turi tiek pranašumų, kiek „Makita LB1200F“. Profesionalai jį priskiria geriausiems rinkoje. Jis pasižymi didelio tikslumo pjovimu, apšvietimu ir stabiliu metaliniu pagrindu. Tai idealus pjūklas išlenktiems pjūviams ir netgi pjovimo pjovimams.

„Makita LB1200F“ pjūklų variklis yra vienas galingiausių rinkoje esant 900 W galios varikliui. Jis pasižymi lygiu diržo judėjimu ir „-2–45º“ pjovimo kairės / dešinės kampu. Maksimali pjovimo galia 305 mm. Pjovimas dideliu greičiu yra 800m / min, o mažas – 400m / min. Medienos pjovimo galia 90 ° kampu yra 165 mm.

2 pozicija: „Femi 780XL“

Profesionalai laiko „Femi 780 XL“ juostinį pjūklą geriausiu metalo pjaustymui. Šis pjūklas skirtas pačioms sudėtingiausioms metalo pjovimo reikmėms. Tai labai universalus įrankis, leidžiantis reguliuoti pjovimus nuo 0 iki 45 °. Jis savaime sutepa, todėl jo veikimas yra geriausias.

Jis turi 850 W galią ir du elektroninius perjungimo greičius nuo 60 iki 80 m / min. 1330 mm juostos pjovimo galia yra 105 mm. Turėdamas 17 kg svorį, jis nėra pernelyg sunkus. Jame yra lengvai pasiekiamas ašmenų įtempiklis ir apsaugos nuo paleidimo sistema. Juostos skirtos pjauti be tepimo.

3 pozicija: „Metabo BAS 261“

Juostinis pjūklas „Metabo BAS 261“ pasižymi savybėmis, dėl kurių jis yra vienas iš trijų geriausių pjūklų rinkoje. Dėl savo tikslumo stalo siūlomas didelis stabilumas pjaunant. Su tyliu 400 W varikliu, kurio, net nesant galingiausiam rinkoje, yra daugiau nei pakankamai. Medžiagų pjovimas iki 103 mm storio.

Puikus medienos pjovimo variantas, nes yra reguliuojamas trijų velenų HSS kreiptuvas. Jis turi įvairų pjovimo greitį, sklandžiai važiuoja ratu ir 725 m / min. Tai labai lengva naudoti dėl aukščio reguliavimo be įrankių. Kad būtų užtikrintas didesnis vartotojų saugumas, jis turi draudimą nuo priverstinio paleidimo.

4 pozicija: „Einhell TC-SB 200/1“

„Einhell“ yra prekės ženklas, žinomas dėl nebrangių ir funkcionalių įrankių gamybos. „Einhell TC-SB 200/1“ yra prekės ženklo filosofijos pavyzdys. Tai pagrindinis pjūklas, būtinas kiekvienam „pasidaryk pats“ entuziastui. Tai juostelė, skirta medienai pjauti, su 240 W varikliu. Su dideliu pasvirimo kampu galite pjauti.

Su lakšto greičiu 900 m / min, o maksimaliu pjovimo aukščiu – 80 mm. Jis turi pjūklo stabilizatorių, kuris sumažina ašmenų vibraciją. Šis mechanizmas užtikrina geresnį našumą ir smulkesnį pjovimą. Taip pat galite reguliuoti apsauga aukštį, kad galėtumėte dirbti su skirtingo storio medžiagomis.

5 pozicija: „Silverline“ 441563

Universalus, galingas ir prieinamas juostinis pjūklas. „Silverline 441563“ pjūklas idealiai tinka visiems biudžetams. Tai kompaktiškas ir lengvas modelis, jis sveria tik 15 kg. Su 350 W asinchroniniu varikliu jis suteikia idealią galią ir tuo pat metu tyli. Jo pjovimo gylis yra 80 mm, o plotis – 190 mm.

Pjovimo stalas yra 300 x 300 cm. Tai šiek tiek ribota sritis, nors paprastai tinka daugeliui „pasidaryk pats“ projektų. Lentelėje yra keli tikslių pjūvių kreiptuvai. Tai taip pat pakreipiama iki 45º, tai yra labai naudinga funkcija. Ašmenys, kuriuose yra pjūklas, nėra geriausi, todėl gali tekti juos pakeisti.

Pirkimo vadovas: viskas, ką turėtumėte žinoti apie juostinius pjūklus

Rinkoje yra daugybė juostinių pjūklų modelių, todėl prieš rinkdamiesi gaminį turėtumėte žinoti visas jų savybes. Svarbu prieš įsigyjant suprasti, kaip veikia šios priemonės ir kokie jie yra. Čia pateikiamas vartotojų dažniausiai užduodamų klausimų sąrašas, kad galėtumėte sąmoningai pirkti.

Dailidė dirba su juostiniu pjūklu

Juostiniai pjūklai naudojami darbui su mediena, metalu ir kitomis medžiagomis. (Šaltinis: Guerriero: 81498220 / 123rf.com)

Kas yra juostinis pjūklas?

Juostinis pjūklas arba juostinis pjūklas yra pedalas arba elektrinis pjūklas. Jis turi ilgą, siaurą ir lanksčią dantytą metalinę juostelę. Ši juosta keliauja dviem ratais, esančiais toje pačioje vertikalioje plokštumoje, tarp kurių yra tarpas. Šis dantytas diržas daro pjūvius. Pedalas paprastai reguliuoja pjovimo greitį.

Juostiniai pjūklai naudojami metalui ir medienai pjauti. Jie yra labai naudingi atliekant netaisyklingus pjūvius. Juostiniai pjūklai yra specialiai suprojektuoti taip, kad suteiktų medžiagoms išlenktas formas. Metalui naudojami specialūs pjūklai, nes jie turi tiekti aušinimo skystį, kad būtų išvengta perkaitimo.

Kaip veikia juostinis pjūklas?

Juostiniai pjūklai pjaustomi naudojant aštrų, dantytą metalinį ašmenį. Šiuolaikiškiausi naudoti ilgos trukmės ir atsparumo metalų lydiniai. Pjūklas montuojamas ant dviejų ar trijų smagračių, kurie variklio dėka sukasi dideliu greičiu.

Jie naudojami tiksliems pjovimams pramoninėje gamyboje ir medienos apdirbime.

Kodėl juostinis pjūklas yra geresnis nei diskinis?

Yra ir kitų tipų elektrinių pjūklų, turinčių panašias funkcijas kaip juostiniai pjūklai. Pavyzdžiui, diskiniai arba diskiniai pjūklai. Tačiau dauguma specialistų medienos pjovimui mieliau naudoja juostinius pjūklus. Jiems taip pat pirmenybė teikiama „minkštiems“ metalams, tokiems kaip aliuminis. Pažiūrėkime, kodėl:

 • Pjovimo galia: Juostiniai pjūklai pjausto storesnius gabalus nei įprasti diskiniai pjūklai.
 • Universalumas: Su diržo įrankiais galima lengvai pjauti išlenktas ir raštuotas dalis.
 • Mažas triukšmo lygis: Skirtingai nuo diskinių pjūklų, juostiniai pjūklai yra gana tylūs. Tai yra svarbus veiksnys, kai dirbate dirbtuvėse ar aplinkoje, nes yra didelis triukšmas.
 • Ekologija: Juostiniai pjūklai sumažina medienos atliekas. Ašmenys yra siauri, todėl pjūvis yra smulkesnis ir susidaro mažiau pjuvenų.
 • Išsaugoma: juostiniai pjūklai yra pigesni nei diskiniai.
 • Erdvė: Jie yra kompaktiškesni. Jie užima mažesnį paviršių ir kai kuriuos modelius galima perkelti.
 • Sauga: Žemesnis ašmenų stūmimas trukdo mesti dalį vartotojui.

Juostinių pjūklų priežiūra

Tinkamas jų veikimas yra būtinas juostinių pjūklų priežiūra. (Šaltinis: 61351380 / 123rf.com)

Kaip aš rūpinuosi savo juostos pjūklu?

Kaip ir bet kuriam elektriniam įrankiui, juostiniams pjūklams reikia tam tikros priežiūros. Naudojant variklis ir pjūklo diskai susidėvi. Jei norite, kad jūsų įrankis būtų kuo ilgiau naudingas, turite atsižvelgti į tam tikrą pagrindinę priežiūrą.

Kai kuriuos iš jų aprašysime toliau:

 • Jei pjaustome metalą, turime įsitikinti, kad pjūklo diskas visada suteptas. Aušinimo skystis neleis ašmenims perkaisti ir skilinėti. Svarbu nuolat tepti peilius, kad jie neįkaistų.
 • Kai baigsime darbą su pjūklu, patogu įsitikinti, kad jis atjungtas.
 • Prieš keisdami pjūklo diską, gerai išvalykite vietą. Pašalinkite visas drožles ir pjuvenas ir kruopščiai išvalykite vietą. Jei ašmenys netinkamai priglunda dėl nešvarumų, dirbdami jie gali suskilti.
 • Jei ką tik naudojote įrankį, palaukite bent tris minutes, kol vėl pjausite. Prieš vėl naudodami, leiskite ašmenims atvėsti.

Ar žinojote, kad juostiniai pjūklai naudojami tiksliems pjovimams pramoninėje gamyboje ir medienos apdirbime?

 • Visada naudokite pjūklo ašmenis, tinkamus jūsų įrankiui. Naudojant pašalinius peiliukus, ašmenys gali netinkamai laikytis. Tai gali sukelti rimtų avarijų.
 • Keisdami pjūklo diską, nepamirškite teisingai pastatyti pjūklo dantų. Jei ašmenis uždėsime aukštyn kojomis, galime sukelti nelaimingų atsitikimų.
 • Laikykite pjovimo paviršių švarų. Po kiekvieno pjovimo nuimkite drožles ir pjuvenas. Tai atliekama naudojant pūstuvus arba suspausto oro pistoletus.
 • Judančios dalys turi būti suteptos. Tiek stalas, tiek galva turi dalis, leidžiančias pakeisti pjūklo polinkį. Svarbu, kad jie būtų švarūs ir sutepti, kad pjovimo tikslumas būtų maksimalus.

Kokių tipų juostinių pjūklų yra?

Galime rasti dviejų tipų juostinių pjūklų, kuriuos skiria atramos sistema. Taigi, viena vertus, vadinamieji grindų pjūklai, kurie yra didesni, tiesiogiai remiasi į žemę. Jie yra užfiksuoti erdvėje, nes dėl didžiulio svorio jų transportavimas yra sudėtingas. Paprastai tai yra profesionalūs įrankiai.

Kitas juostinių pjūklų tipas yra vadinamieji stalo pjūklai. Šie pjūklai turi remtis ant lygaus paviršiaus. Jie yra daug mažesni ir lengvesni, taip pat yra nešiojami. Jie turi mažesnę fiksaciją, tačiau yra universalesni, nes galite juos perkelti ir išnešti iš dirbtuvės. Jie taip pat yra mažiau galingi nei antžeminiai.

Kokių priemonių reikia laikytis, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų naudojant juostinį pjūklą?

Kaip visada, patartina laikytis pagrindinių apsaugos taisyklių, taikomų bet kokiems …