Išmanieji jutikliai: Naudojimo būdai, nauda ir darbas

Išmanieji jutikliai didina gebėjimą stebėti ir pranešti apie mus supantį pasaulį. Jie veikia beveik visuose sektoriuose, kad palengvintų ir pagerintų žmogaus gyvenimą. Šviesos reguliavimas pagal nuotaiką, prietaisų, įskaitant vandens šildytuvus, įjungimas, saugumo užtikrinimas, prietaisų stebėjimas ir daug kitų – tai tik keletas iš išvardytų. Didesniu mastu jutikliai leidžia geriau matyti verslo procesus ir darbo eigą, nustatyti darbuotojų darbo modelius ir nustatyti patalpų aplinkos sąlygas. Taigi jutikliai taip pat leidžia įmonių vadovybei stebėti, kontroliuoti ir didinti veiklos efektyvumą.

Be to, daiktų interneto technologijoms skverbiantis į kiekvieną gyvenimo sritį kaip niekada anksčiau, tikslių jutiklių naudojimas eksponentiškai auga. Daiktų internetas negali egzistuoti be išmaniųjų jutiklių, kurie yra esminiai daiktų interneto sistemų komponentai.

Kaip veikia išmanieji jutikliai?

Jutikliai fiksuoja duomenis iš pageidaujamos aplinkos ir jų fizines savybes paverčia išmatuojamais elektriniais signalais. Šios savybės apima temperatūrą, masę, greitį, slėgį arba šilumos kūnų, pavyzdžiui, žmonių, buvimą. Tada elektrinius signalus apdoroja mikroprocesorius, kad gautų išėjimus, atitinkančius veiksmų rinkinį. Galiausiai sistema perduoda išvestį į imtuvus numatytuose prietaisuose, kad jie veiktų palankiai.

Priklausomai nuo funkcinio sudėtingumo ir padidėjusių funkcijų poreikių, sistemoje gali būti naudojami keli skirtingo pajėgumo jutikliai. Siekiant palankių išėjimų, joje gali būti daugiau imtuvų, siųstuvų, maitinimo šaltinių ir t. t.

Jutiklių tipai

Jutikliai yra skirtingų tipų, atsižvelgiant į jų gebėjimą matuoti fizikines savybes. Panagrinėkime kai kuriuos dažniausiai įvairiose įmonėse naudojamus jutiklių tipus.

Judesio jutikliai

Judesio jutikliai skirti žmonių buvimui aptikti, kai jie įeina į patalpą arba išeina iš jos. Aptikę judesį, jutikliai siunčia signalus, kuriais paleidžiami procesai, didinantys arba mažinantys elektros energijos tiekimą šviestuvams. Taip automatizuojamas apšvietimo ir kitų vidaus įrenginių įjungimas ir išjungimas, atsižvelgiant į paskirtos erdvės užimtumą ir (arba) laisvą vietą. Jie gali labai taupyti energiją komercinėse srityse, kuriose dirbama su didesniais plotais ir žmonėmis. Šios jutikliais valdomos sistemos taip pat plačiai naudojamos ligoninėse, siekiant stebėti, kaip laikomasi rankų higienos reikalavimų.

Judesio jutiklių veikimas

Šviesos jutikliai

Šviesos jutiklių pagrindinė funkcija yra šviesos derinimas prie dienos, mėnesio ar metų laiko. Jie automatizuoja šviestuvų veikimą išmaniuosiuose pastatuose, be to, leidžia užtikrinti į žmogų orientuotą apšvietimą, dienos šviesos surinkimą ir šviesos planavimą, siekiant taupyti energiją, didinti efektyvumą ir atmosferą.

Šilumos jutikliai

Išmaniųjų pastatų ir biurų patalpų temperatūrai automatizuoti reikalingi šilumos jutikliai. Jie palaiko pastovią vidaus temperatūrą, nesvarbu, kaip kinta išorės temperatūra. Šie jutikliai taip pat taupo energiją, nes subalansuoja temperatūrą pagal klimatą.

Vėjo jutikliai

Išmanieji pastatai turi protingai reaguoti į gamtą. Vėjo jutikliai automatiškai išjungia dulkių sijonus, audros žaliuzes arba uždaro ištraukiamas markizes, jei užfiksuojamas stiprus vėjas.

Dūmų jutikliai

Dūmų jutikliai užtikrina namų ar pastatų saugumą, nes jie akimirksniu įspėja ir įjungia pavojaus signalą kilus gaisrui. Taigi jie smarkiai padidina galimybę pabėgti iš nelaimingų atsitikimų vietų.

Be minėtų jutiklių, pramonėje naudojama daug kitų jutiklių, pavyzdžiui, laiko jutikliai, vietos jutikliai, garso jutikliai, materijos jutikliai ir daugelis kitų.

Kokioms pramonės šakoms naudingi išmanieji jutikliai?

Sveikatos priežiūra
Jutikliai yra labai svarbūs siekiant užtikrinti sklandų sveikatos priežiūros valdymą. Įvairūs privalumai,

rankų higienos reikalavimų laikymosi stebėjimas
Užimtumo stebėjimas
automatizuoti temperatūros ir apšvietimo nustatymus
į žmogų orientuotas apšvietimas
Sandėliai ir gamyba
Išmanieji jutikliai padeda gamybos įmonėms gerinti darbuotojų gerovę ir pelningas procesų eigas. Jutikliai generuoja įvairią svarbią informaciją, pvz,

istorinius duomenis, reikalingus sprendimams priimti
įspėjimus ir priminimus apie techninę priežiūrą ir remontą
Apšvietimo automatizavimas siekiant užtikrinti aktyvią aplinką
geresnis erdvės panaudojimas
Sužinokite, kaip Kalifornijoje įsikūręs pirmaujantis aplinkosaugos ir pramoninių mašinų gamintojas pakeitė primityvią vidinę sistemą į išmaniąją.

Daugiau apie jutiklius energozona.lt puslapyje