Geliniams nagams naudojamas specialus lakas, kuris yra „fotografuojamas“ UV arba šviesos diodų (LED) lempa. Laikui bėgant pakartotinis gelinis manikiūras gali pažeisti nagus, o kai kurie žmonės yra jautrūs gelinio lakavimo cheminėms medžiagoms.

Geliniai nagai paprastai išsilaiko ilgiau nei tradicinis nagų lakas, o tai kai kuriems žmonėms gali būti didelis privalumas. Jie taip pat „išdžiūsta“ iš karto po sukietėjimo, todėl žmonėms nereikia jaudintis, kad jų lakas išsiteps.

Tačiau laikui bėgant gelinis manikiūras gali pakenkti. Kai kuriems žmonėms trapūs, ploni nagai skilinėja, o kiti gali reaguoti į stiprias chemines medžiagas.

Skaitykite daugiau, kad sužinotumėte apie gelinių nagų saugumą, kaip juos pašalinti ir patarimus, kaip išlaikyti nagus sveikus ir tvirtus.

Ar gelinis lakavimas blogas?

Žmogus su purpuriniu geliniu manikiūru.Pasidalinkite Pinterest
mikroman6 / Getty Images

Geliniai nagų lakai yra patvarūs, blizgūs ir atsparūs drožlėms.

Tačiau gelinis lakas gali būti šiurkštus nagams. Jis gali pakenkti, ypač jei žmonės jį dažnai naudoja.

Remiantis didele apklausa, kurioje dalyvavo 2 118 žmonių, naudojusių gelinius nagus, kai kurie asmenys jautė niežėjimą, patinimą ir deginimą. Nagų pažeidimas buvo labiau tikėtinas šalinimo proceso metu – dalyviai pranešė apie susilpnėjusius nagus, skilinėjimą, baltas dėmes, griovelius ir nago plokštelės pokyčius.

A 2020 metų studija ištyrė ilgalaikio UV spindulių poveikio ir gelinio lakavimo poveikį.

Jis rado nuorodą į pterygium inversum unguis (PIU). Dėl šios būklės hiponichiumas – sritis, kurioje piršto galiukas susilieja su nagu – prisitvirtina prie nago plokštelės. Daugeliu atvejų būklė išspręsta per kelias savaites nuo gelio pakeitimo prie standartinio nagų lako.

Įdomu tai, kad gelinio lakavimo rinkiniai namuose gali kelti didesnę riziką nei profesionalus salono manikiūras. Namų rinkiniuose esantys produktai nėra griežtai reglamentuojami, o žmonės nėra tinkamai apmokyti saugiai juos naudoti.

Žmonės, naudojantys namų nagų rinkinius, dažnai turi ilgesnį kontaktą su nagų gaminiuose esančiais dirgikliais.

Dažniausias šalutinis poveikis yra skausmingas, niežtintis egzeminis dermatitas. Papildomos reakcijos apima atsiskyrę nagai arba onicholizė, pažeidimai po nago plokštele ir silpni, trapūs nagai.

Cheminės medžiagos geliniuose naguose

Geliniame nagų lake yra įvairių cheminių medžiagų, o kai kurios gali sukelti neigiamą poveikį.

Tyrimas iš 2018 m ir 2021 m nustatė, kad geliniame nagų lake yra metakrilatų ir akrilatų. Tai gali sukelti odos dirginimą, pvz., dilgėlinę ir kontaktinį dermatitą.

Vienas dažnas gelinio manikiūro susirūpinimas yra UV spindulių poveikis. Tačiau odos vėžio ar priešlaikinio senėjimo rizika yra maža dėl trumpo poveikio laiko.

A 2020 m pritarta peržiūrai, kurioje teigiama, kad UV gelio manikiūras jauniems suaugusiems nekelia arba visai nekelia vėžio rizikos.

Nepaisant to, dabartiniai tyrimai yra riboti ir nėra jokios žalos imtis atsargumo priemonių. Atliekant gelinį manikiūrą ar pedikiūrą specialistai rekomenduoja dėvėti plataus spektro apsaugos nuo saulės priemones. Žmonės taip pat gali mūvėti atviras pirštines ar kojines, kad apsaugotų savo odą.

Kaip dažnai saugu juos gauti?

Geliniai nagai paprastai laikosi 2–3 savaites.

Nors žmonės gali saugiai turėti gelinius nagus kas kelias savaites, dermatologai rekomenduoja išlaikyti nagus plikus bent 1–2 savaites tarp manikiūrų. Tai padeda sustiprinti, atkurti ir rehidratuoti nagus.

Tai taip pat suteikia žmonėms galimybę patikrinti, ar jų naguose nėra anomalijų, tokių kaip įtrūkimai, dėmės ir spalvos pakitimai.

Sužinokite daugiau apie nagų sveikatą čia.

Saugus pašalinimas

Žmogui geriausia kreiptis į profesionalus dėl saugaus gelinių nagų šalinimo. Pašalinimo procesas yra dažniausiai pasitaikantis nagų pažeidimo laikas, todėl nagų sveikatai svarbu tai padaryti teisingai.

Pašalinimo procesas apima pirštų galiukų mirkymą acetone maždaug 15 minučių. Kitas variantas – ant pirštų galiukų apvynioti aliuminio folija acetonu suvilgytus vatos kamuoliukus.

Po pašalinimo asmenys turėtų kruopščiai nusiplauti rankas ir sudrėkinti nagus, odeles ir rankas. Jei įmanoma, žmonės gali pasirinkti drėkinamąjį parafino vašką.

Sveiki nagų galiukai

Yra keletas būdų, kaip išlaikyti blizgius, lygius ir stiprius nagus. Norėdami pagerinti ir išlaikyti nagų sveikatą, žmonės turėtų atsižvelgti į:

 • reguliariai valyti nagus
 • kirpti nagus tiesiai skersai
 • nagų dildymas apvaliems kraštams sukurti
 • išlaikyti trumpus nagus, kad sumažintumėte nešvarumų ir bakterijų kaupimąsi
 • vengiant dildinti arba poliruoti nago paviršių
 • valgyti subalansuotą, maistingą mitybą
 • plaunant indus mūvėti pirštines
 • naudojant nagų ir odelių drėkinamąjį kremą
 • vengiant skinti ar kramtyti nagus ir odeles
 • susilaikyti nuo odelių pjovimo ar stumdymo
 • atsargiai kirpkite nagus

Skaitykite daugiau apie 13 patarimų, kaip sustiprinti nagus.

Alternatyvos

Žmonės, kurie renkasi alternatyvas geliniams nagams, turi keletą variantų, kai kurie iš jų yra mažiau žalingi. Gelio nagų alternatyvos yra:

 • standartinis manikiūras naudojant įprastą nagų laką
 • namų manikiūras naudojant netoksišką nagų laką
 • šelako manikiūras
 • manikiūras su panirimo pudra
 • gelinis nagų priauginimas
 • šilko apvyniojimo nagai
 • prispaudžiami nagai
 • nagų lipdukai

Santrauka

Geliniai nagai yra patvarūs, ilgai išliekantys ir atsparūs įbrėžimams. Tačiau cheminės medžiagos ir pašalinimo procesas kai kuriems žmonėms gali būti žalingas.

Žmonėms turėtų būti profesionaliai pašalintas gelinis lakas, o tarp manikiūrų gali tekti daryti pertraukas.