Genitalijų pūslelinė yra dažna būklė, dėl kurios gali atsirasti raudonų gumbelių aplink lytinius organus, įskaitant varpą, kapšelį ir išangę. Lytinių organų pūslelinė nėra išgydoma, tačiau kai kurie antivirusiniai vaistai gali sutrumpinti simptomų trukmę ir padėti išvengti tolesnių pasireiškimų.

Herpes simplex virusas sukelia lytinių organų pūslelinę, o būklė paprastai nesukelia simptomų. Daugelis žmonių gali užsikrėsti virusu to nežinodami.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie lytinių organų pūslelinę vyrams, įskaitant simptomus, priežastis ir galimus gydymo būdus.

Paveikslėliai

Kas yra lytinių organų pūslelinė?

Genitalijų pūslelinė yra įgyta infekcija herpes simplex virusas. Jis pirmiausia perduodamas per seksualinį aktyvumą.

Herpes simplex virusas yra plačiai paplitęs. Yra du tipai: 1 tipas ir 2 tipas. Pagal Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)1 tipo virusu serga maždaug 3,7 milijardo jaunesnių nei 50 metų žmonių, o 2 tipo virusu serga 491 milijonas 15–49 metų amžiaus žmonių.

Dauguma žmonių, užsikrėtusių herpeso virusu, nejaučia simptomų ir dažnai nežino, kad juo užsikrėtė.

Tačiau kai kuriems pasireiškia simptomai, kurie gali apimti lytinių organų pūslelinę. Abiejų tipų herpeso virusai gali sukelti šią būklę.

Tie, kurie turi lytinių organų pūslelinės simptomus, gali susidurti su pūslėmis ar pažeidimais aplink genitalijas. Simptomai gali pasireikšti ciklais.

Priešingai, burnos pūslelinė sukelia opos aplink burną, dantis ar dantenas, dažnai žinomas kaip pūslelinės ar karščiavimo pūslelės. Paprastai šią būklę sukelia 1 tipo herpeso virusas.

Pagal Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC)kasmet Jungtinėse Valstijose lytinių organų pūslelinė užsikrečia apie 776 000 žmonių.

Priežastys

Genitalijų pūslelinė yra užsikrėtimo herpes simplex virusu rezultatas.

Žmonės perduoda virusą seksualinis aktyvumas, įskaitant tiesioginį kontaktą per burną ar lytinius organus. Pavyzdžiui, kažkas gali užsikrėsti virusu užsiimdamas oraliniu seksu iš asmens, sergančio herpesu.

Žmonės 1 tipo virusus dažniausiai perduoda liesdami ar bučiuodami. Priešingai, žmonės paprastai perduoda 2 tipo virusus lytinių santykių metu.

Herpes gali užsikrėsti nuo žmogaus, neturinčio matomų opų ar pažeidimų. Ne visi žinos, ar yra užsikrėtę ar pernešę virusą.

Kuo jie skiriasi tarp vyrų?

Genitalijų pūslelinė vyrams yra rečiau nei moterims. CDC apskaičiavo, kad maždaug 16% moterų ir 8% vyrų 14–49 metų amžiaus žmonės užsikrečia kiekvienais metais.

Infekciją sukeliantis virusas lytinių santykių metu lengviau perduodamas iš vyrų į pateles, o tai gali paaiškinti skirtumą. Be to, žmonės virusu gali užsikrėsti ir per analinius santykius.

Simptomai vyrams ir moterims yra vienodi. Tačiau moterims, kurioms nėštumo metu pasireiškia lytinių organų pūslelinė, gali atsirasti komplikacijų.

Simptomai

Dauguma herpeso atvejų nesukelia simptomų, o daugelis žmonių serga šia liga to nežinodami. Kiti gali patirti simptomus, kurie pasireikš vėliau, jei virusas vėl suaktyvės.

Genitalijų pūslelinės simptomai gali būti:

 • dilgčiojimo pojūtis lytinių organų srityje, įskaitant varpą, kapšelį, išangę, sėdmenis ar šlaunis
 • maži raudoni iškilimai, kurie virsta pūslelėmis aplink lytinius organus
 • patinimas kirkšnyje, kakle ar po rankomis
 • skauda raumenis
 • karščiavimas
 • galvos skausmai
 • nuovargis
 • šlapinimosi sutrikimas

Žmonės su simptomais paprastai juos patiria šalia 4 dienos po kontakto. Jie gali trukti kelias savaites ir gali vėl atsirasti ateityje.

Pirmasis epizodas paprastai yra ilgesnis ir labiau tikėtina, kad jį lydi viso kūno simptomai, tokie kaip karščiavimas ar skausmai. Žmonės, patyrę tokių įvykių ateityje, paprastai trumpiau patiria raudonų iškilimų ar pūslių.

Testavimas ir diagnostika

Žmonėms retai reikia kreiptis į gydytoją dėl lytinių organų pūslelinės. Dauguma atvejų yra lengvi arba nesukelia jokių simptomų. Pasireiškę simptomai paprastai praeina per kelias savaites.

Tačiau kai kuriems žmonėms gali pasireikšti viso kūno simptomai, sukeliantys diskomfortą. Gydytojai gali skirti antivirusinių vaistų, kad paspartintų pasveikimą ir sumažintų tokių atvejų riziką ateityje.

Norėdami patikrinti, ar nėra lytinių organų pūslelinės, gydytojas gali naudoti polimerazės grandininė reakcija bandymai. Šie testai amplifikuoja mažas viruso DNR dalis, kad būtų galima aptikti.

Kiti tyrimai apima serologinius tyrimus, kraujo analizę, naudojamą antikūnams, kuriuos organizmas naudoja kovai su virusu, nustatyti.

Kuo anksčiau žmogus pradeda vartoti vaistus po herpeso simptomų atsiradimo, tuo jis veiksmingesnis.

Gydymas

Šiuo metu yra jokio gydymo dėl lytinių organų pūslelinės. Tačiau dauguma žmonių patiria nulinius arba lengvus simptomus, be ilgalaikių viruso komplikacijų.

Gydytojai gali skirti antivirusinius vaistus tiems, kuriems pasireiškia simptomai. Šie vaistai gali sutrumpinti simptomų trukmę arba užkirsti kelią tolesniems reiškiniams. Vietiniai kremai taip pat gali padėti sumažinti skausmą.

Kasdienė slopinamoji terapija gali sumažinti tikimybę perdavimo partneriams.

Šiuo metu nėra vakcinų, kurios apsaugotų žmogų nuo užsikrėtimo lytinių organų pūslelinės virusu. Tačiau žmonės gali sumažinti riziką užsikrėsti arba perduoti lytinių organų pūslelinę, praktikuodami saugius lytinius santykius, pavyzdžiui:

 • vengti seksualinės veiklos, kai asmuo jaučia simptomus
 • naudojant prezervatyvą
 • apriboti naujų seksualinių partnerių skaičių
 • pasikalbėkite su gydytoju apie gydymą, kad išvengtumėte tolesnių reiškinių

Ši praktika gali sumažinti lytinių organų pūslelinės užsikrėtimo riziką, bet negali užkirsti kelio simptomams paūmėti.

Taip pat svarbu pažymėti, kad jei žmogus paliečia pūslelinės opų skystį arba pačias žaizdas, jis gali pernešti pūslelinę į kitą kūno dalį, pavyzdžiui, akis.

Todėl, jei įmanoma, nelieskite jų, kad išvengtumėte herpeso plitimo kitose kūno vietose. Žmonės taip pat turėtų kruopščiai nusiplauti rankas, jei liečia šias žaizdas ar skysčius.

Santrauka

Genitalijų pūslelinė yra dažniausiai užkrečiama herpes simplex viruso infekcija.

Paprastai tai sukelia lengvus simptomus arba jų visai nėra. Tačiau lytinių organų pūslelinė gali sukelti mažų raudonų gumbelių atsiradimą, kurie virsta pūslelėmis.

Lytinių organų pūslelinė nėra išgydoma, nors antivirusiniai vaistai gali padėti sumažinti simptomus ir užkirsti kelią būsimiems reiškiniams.