Daugeliui žmonių išsipūtusios venos ant rankų ir rankų yra kosmetinė problema. Tačiau retesniais atvejais išsipūtusios venos šioje kūno vietoje gali būti pagrindinės sveikatos būklės požymis.

Daugelis išsipūtusių venų yra paviršutiniškos. Nors kai kuriems žmonėms jų matomumas gali būti varginantis, jie nėra kenksmingi. Tačiau kiekvienas, turintis sveikatos problemų, turėtų pasikalbėti su gydytoju, kad įsitikintų, jog tai nėra pagrindinės būklės pasekmė.

Žmonėms, norintiems atsikratyti išsipūtusių rankų venų, yra keletas gydymo būdų.

Skaitykite toliau, kad gautumėte informacijos apie tai, kodėl rankų venos išsipūtė, ir apie galimas gydymo galimybes, kaip jas atsikratyti.

Priežastys

Galimos išsipūtusių rankų venų priežastys:

Amžius

moteris su iškiliomis Rankų venomisPasidalinkite Pinterest
Žmogaus amžius gali turėti įtakos rankų venų išvaizdai.

Amžius yra svarbus veiksnys, lemiantis žmogaus rankų venų išryškėjimą.

Paviršiuje oda pradeda plonėti ir praranda elastingumą žmogui senstant.

Dėl susilpnėjusių vožtuvų venose kraujas gali kauptis ilgiau.

Dėl susikaupusio kraujo venos gali šiek tiek sustorėti, todėl jos gali išsipūsti.

Esant per mažam svoriui

Riebalai ant rankų paprastai padeda sumažinti venų matomumą. Žmonės, kurių svoris yra per mažas arba kurių rankos yra plonos, gali pastebėti, kad jų venos yra ryškesnės.

Šiltesnė temperatūra

Kai lauke karšta, kūnas siunčia papildomą kraują į paviršines venas, bandydamas atvėsinti kūną. Kartais tai gali turėti įtakos venų veikimui. Jei taip atsitiks, jie gali padidėti, nes rankose susikaups daugiau kraujo.

Ir atvirkščiai, peršalus žmogus gali pastebėti, kad venos tampa mažiau matomos.

Pratimas

Fizinio krūvio metu žmogaus kraujospūdis pakyla. Kylant kraujospūdžiui, žmogaus venos stumiasi į odą. Daugeliu atvejų, kai žmogus baigia mankštą, venos normalizuojasi.

Tačiau jei žmogus mankštinasi dažnai, jo venos gali pradėti visam laikui išsipūsti rankose ir kitose kūno vietose. Šis poveikis ypač tikėtinas tiems, kurie dažnai kilnoja didelius svorius.

Genetika

Žmogaus genai taip pat gali turėti įtakos rankų venų atsiradimui.

Žmonėms, kurių artimiausias šeimos narys turi išsipūtusias rankų venas, šioje kūno dalyje gali atsirasti iškilių venų.

Venų uždegimas

Kai kuriais atvejais būklė, vadinama flebitu, gali būti atsakinga už žmogaus išsipūtusias venas.

Flebitas yra venų uždegimas. Paprastai tai yra susijusi su kita liga, pvz., infekcija, autoimuniniu sutrikimu ar sužalojimu.

Venų išsiplėtimas

Venų varikozė dažniau pasireiškia kojose, tačiau gali atsirasti ir rankų. Venų varikozė susidaro dėl netinkamai veikiančių šių kraujagyslių vožtuvų.

Venų varikozė apsunkina tinkamą kraujotaką. Būklė gali sukelti raukšlėtas, išsiplėtusias ir galbūt skausmingas venas.

Paviršinis tromboflebitas

Paviršinis tromboflebitas yra venos, esančios arti odos paviršiaus, patinimas. Kraujo krešulys dažnai yra pagrindinė priežastis.

Krešulys gali susidaryti po ilgo intraveninio (IV) lašinimo ar kitos venos traumos. Paviršinis tromboflebitas gali būti skausmingas arba nemalonus, tačiau paprastai jis nėra pavojingas.

Giliųjų venų trombozė

Giliųjų venų trombozė (GVT) yra panaši į paviršinį tromboflebitą. Tačiau, sergant GVT, kraujo krešulys susidaro venoje, kuri yra giliau rankose.

Žmonėms, sergantiems DVT, yra rizika, kad krešulys gali išsiskirti ir patekti į plaučius, o tai gali sukelti plaučių emboliją.

Skaitykite daugiau apie GVT simptomus ir plaučių embolijos riziką šiame straipsnyje.

Gydymas

Pasidalinkite Pinterest
Gydytojas gali skirti antibiotikų flebitui gydyti.

Išsiplėtusių rankų venų gydymas priklauso nuo priežasties. Daugeliu atvejų gydytis žmones skatina kosmetinės, o ne medicininės priežastys. Daugeliui išsipūtusių rankų venų gydymo visai nereikia.

Dėl šios priežasties asmeniui gali tekti sumokėti už procedūrą iš savo kišenės, jei jo draudimas neapima kosmetinės operacijos.

Dėl kosmetinių priežasčių išsipūtusių venų gydymo galimybės yra panašios į venų varikozės gydymo galimybes. Jie įtraukia:

  • Ambulatorinė flebektomija: Šis metodas apima nedidelį pjūvį aplink veną, kad būtų pašalinta pažeista kraujagyslės dalis.
  • Skleroterapija: Ši procedūra apima cheminės medžiagos, kuri sukels randus į veną, suleidimą. Randas uždaro veną.
  • Lazerio terapija arba endoveninė abliacija: Gydytojai gali naudoti radijo bangas arba sustiprintą šviesą, kad uždarytų išsipūtusias venas.
  • Venų pašalinimas ir perrišimas: Asmeniui, kuriam atliekama ši procedūra, reikės bendrosios anestezijos. Gydytojas užplombuos ir suriš veną, kad ją uždarytų. Gydytojai šią techniką dažniausiai taiko tik didesnėms venoms gydyti.

Po bet kurios iš šių procedūrų kūnas nukreips kraują per kitas sveikas venas. Po kurio laiko probleminė vena išnyks ir išnyks.

Tačiau jei gydytojas nustato, kad venos išsipūtusios dėl pagrindinės sveikatos būklės, jis pasiūlys tikslinį gydymą.

Jei žmogaus išsipūtusios rankų venos atsirado dėl flebito, gydymas gali apimti antibiotikų ar priešuždegiminių vaistų vartojimą, šiltų kompresų taikymą ir rankos pakėlimą.

Jei priežastis yra tromboflebitas, gydytojas gali patarti žmogui palaukti. Paprastai skausmas praeina per 3–4 savaites. Tuo tarpu šilti kompresai arba nereceptiniai skausmą malšinantys vaistai gali sumažinti diskomfortą.

GVT atveju, kai krešulys susidarė giliai rankos viduje, gydytojas gali skirti antikoaguliantų kraujo skiediklį. Gydytojas taip pat gali rekomenduoti papildomų gydymo būdų, padedančių suskaidyti krešulį.

Santrauka

Daugeliui žmonių išsipūtusios venos rankose nekelia rimtų medicininių problemų. Vietoj to, jie yra kosmetinis rūpestis. Kiekvienas, norintis jų atsikratyti, gali pasidomėti kosmetinėmis venų gydymo procedūromis.

Asmuo turėtų pasikalbėti su gydytoju, jei patiria kitų simptomų arba nerimauja, kad gali kilti medicininių problemų, dėl kurių išsipūtusios venos. Gydytojas gali diagnozuoti bet kokias pagrindines problemas ir rekomenduoti tinkamą gydymą.