Po tonzilektomijos susidaro stori, geltonai balti šašai. Šie šašai yra įprasta gijimo proceso dalis. Paprastai jie nukrenta nuo 5 iki 10 dienų po operacijos.

Šašai dažniausiai nukrenta smulkiais gabalėliais. Taip pat gali būti nedidelis kraujavimas. Dauguma žmonių nuryja nuospaudas, dažnai patys to nesuvokdami.

Atsigavimas po tonzilektomijos gali trukti 10–14 dienų. Suaugusiesiems paprastai užtrunka ilgiau nei vaikams atsigauti po operacijos.

Tipiški atkūrimo etapai yra šie:

1-2 dienos po operacijos

Po tonzilektomijos žmogus gali patirti žemą karščiavimą ir galvos skausmą.Pasidalinkite Pinterest
Po tonzilektomijos žmogus gali patirti žemą karščiavimą ir galvos skausmą.

Žmonės po operacijos paprastai jaučiasi labai pavargę.

Tikėtina, kad žmogaus gerklė bus skausminga ir patinusi, jiems gali būti sunku kalbėti ar valgyti. Taip pat gana greitai susidarys šašai ir dažnai sukelia nemalonų burnos kvapą.

Kiti simptomai yra:

 • ausies skausmas
 • galvos skausmas
 • žemo laipsnio karščiavimas iki 101°F
 • nedidelis kraujavimas, pvz., kraujo dėmės seilėse
 • pykinimas ir vėmimas po anestezijos

 • patinimas gerklėje

Po operacijos svarbu pailsėti ir susilaikyti nuo per daug kalbų, jei tai sukelia skausmą ar kraujavimą.

Žmonės turėtų gerti daug vandens arba raminančių skysčių ir valgyti lengvai nuryjamą maistą, pavyzdžiui, sultinį ar obuolių padažą. Venkite pieno produktų, tokių kaip ledai ir jogurtas, 24 valandas po operacijos.

Žmonės taip pat gali norėti kelias dienas vengti karštų, rūgščių, kietų ar traškių maisto produktų ir gėrimų. Šie daiktai gali sukelti skausmą ir dirginimą.

3-4 dienos po operacijos

Dauguma žmonių ir toliau patirs skausmą.

Kai kurie žmonės net gali jaustis blogiau nei per pirmąsias 2 dienas po operacijos. Pooperacinis skausmas dažniausiai pasireiškia gerklėje ir ausyse, tačiau jis taip pat gali paveikti kaklą ir žandikaulį.

Per šį laikotarpį žmonės turėtų ir toliau ilsėtis, išlikti hidratuoti ir valgyti minkštą maistą. Ledo paketo užtepimas ant kaklo gali padėti sumažinti skausmą ir patinimą.

5-10 dienų po operacijos

Pasidalinkite Pinterest
Nukritus tonzilių šašams, svarbu išlaikyti hidrataciją.

Nuo 5 iki 10 dienų po operacijos tonzilektomijos šašai nukris. Tai gali sukelti nedidelį kraujavimą, o kai kurie žmonės pastebės kraujo dėmes seilėse. Kraujas gali sukelti žmonėms nerimą, tačiau tai yra normali gydymo dalis.

Tačiau jei kraujas yra per didelis ir ryškiai raudonas, žmonės turėtų nedelsdami kreiptis į gydytoją arba pristatyti vaiką į greitosios pagalbos skyrių.

Gausus ar ryškiai raudonas kraujavimas rodo, kad šašai nukrito per anksti, todėl reikia medicininės pagalbos ir įvertinimo tolesnei operacijai.

Šiuo metu dauguma žmonių turėtų jausti mažiau skausmo. Vis dar svarbu šiuo laikotarpiu pailsėti ir išlikti hidratuotam. Kai valgymas ir rijimas tampa patogesnis, žmonės gali pradėti į savo mitybą įtraukti daugiau maisto produktų.

10 ar daugiau dienų po operacijos

Daugelis žmonių šiuo metu pradės jaustis daug geriau. Skausmas ir toliau nyks. Vaikai gali grįžti į mokyklą, o suaugusieji gali grįžti į darbą, kai:

 • vėl pradėti valgyti savo įprastą mitybą
 • miegoti per naktį
 • nuimkite vaistus nuo skausmo

Tačiau vis tiek svarbu vengti sunkios veiklos ir sporto mažiausiai 2 savaites po operacijos.

Kai kurie žmonės vis dar gali knarkti arba kvėpuoti per burną net 2 savaites po operacijos. Šie simptomai išnyks, kai sumažės patinimas. Pasitarkite su gydytoju, jei šie simptomai išlieka.

Tolesni vizitai pas gydytoją

Daugelis žmonių per 3–5 savaites po operacijos turės susitikti su gydytoju, kad įvertintų jų pasveikimą.

Žmonės turėtų prieš tai paskambinti savo gydytojui, jei jiems kyla klausimų ar rūpesčių.

Skausmo valdymas

Pasidalinkite Pinterest
Kai kurie nereceptiniai vaistai gali padėti sumažinti skausmą po tonzilektomijos.

Beveik visi patiria skausmą po tonzilektomijos. Dažniausiai pasireiškia gerklėje ir ausyse, bet gali pažeisti ir kaklą, galvą ar žandikaulį. Pooperacinis skausmas gali sustiprėti maždaug 3 ar 4 dieną, bet tada jis turėtų pradėti mažėti.

Skausmo išnykimo greitis priklauso nuo žmogaus. Kai kurie žmonės jaučia skausmą iki 14 dienų po procedūros. Tyrimai rodo, kad suaugusieji taip pat patiria daugiau skausmo ir kraujavimo nei vaikai po tonzilektomijos.

Skausmo valdymo patarimai apima:

Skausmą malšinantys vaistai

Reguliarus nereceptinio (OTC) acetaminofeno vartojimas 3–4 dienas po operacijos gali padėti valdyti skausmą.

Praėjus šiam laikui, žmonės gali sumažinti vaistų kiekį ir juos vartoti tik esant būtinybei. Visada vadovaukitės etiketėje pateiktomis instrukcijomis ir niekada nevartokite daugiau nei rekomenduojama per 24 valandas.

Kai kuriems žmonėms gali būti naudinga keisti acetaminofeno ir ibuprofeno dozes. Žmonės niekada neturėtų vartoti abiejų vaistų vienu metu. Pirmiausia aptarkite šį gydymą su gydytoju arba vaistininku.

Gydydami vaikus, žmonės visada turėtų vartoti specialiai vaikams skirtus vaistus.

Jei nereceptiniai vaistai nepadeda kontroliuoti stipraus skausmo, gydytojas gali skirti narkotinių vaistų.

Namų gynimo priemonės

Namų priežiūros strategijos taip pat gali sumažinti skausmą po tonzilektomijos.

Žmonės gali norėti išbandyti:

 • kelis kartus per dieną ant kaklo uždėti ledo paketą
 • čiulpti ledo drožles ar ledo gabalėlius, kad sumažėtų gerklės patinimas
 • gerti daug skysčių, pavyzdžiui, vandens ar ne citrusinių vaisių sulčių
 • kramtomoji guma be cukraus, kad sumažintų spazmus po operacijos
 • per pirmąsias 2 dienas po operacijos gausiai ilsėtis lovoje
 • palaipsniui ir pagal poreikį didinti veiklą
 • gerti gerklės skausmui malšinti medaus

Atkreipkite dėmesį, kad medus netinka vaikams iki 1 metų dėl kūdikių botulizmo pavojaus.

Trukmė

Tonzilektomijos šašai greitai susidaro po operacijos ir išlieka 5–10 dienų. Tada jie nukrenta mažais gabalėliais.

Jei jie nukris anksčiau nei šis laikas, jie gali sukelti ryškiai raudoną kraujavimą. Tokiu atveju būtina skubiai kreiptis į gydytoją.

Atimti

Tonzilektomijos šašai yra normali gijimo proceso dalis. Dauguma žmonių visiškai pasveiks po tonzilektomijos maždaug per 14 dienų, nors kai kuriems gali prireikti ilgiau.

Šiuo laikotarpiu skausmą malšinantys vaistai ir namų priežiūros strategijos gali sumažinti diskomfortą. Tie, kurie jaučia stiprų skausmą, vėmimą, aukštą karščiavimą ar daug kraujavimo, turėtų nedelsdami kreiptis į gydytoją.