Skrandžio audinio biopsija ir kultūra, dar vadinama skrandžio biopsija, yra procedūra, naudojama diagnozuoti įvairias sąlygas, įskaitant skrandžio opas.

Biopsija apima skrandžio audinio mėginio paėmimą. Šis mėginys siunčiamas į laboratoriją, kur mokslininkai tiria, ar nėra bakterijų ir kitų organizmų, galinčių pakenkti.

Atliekant šiuos tyrimus, skrandžio audinys padedamas ant padėklo, vadinamo Petri lėkštele, ir nustatoma, ar ant audinio auga tam tikrų rūšių bakterijos.

Nenormalus rezultatas gali reikšti, kad žmogus turi tokią būklę kaip bakterinė infekcija, uždegimas ar skrandžio vėžys. Normalūs rezultatai reiškia, kad iš karto nėra problemų požymių.

Šiame straipsnyje apžvelgsime procedūras ir jų rezultatus. Taip pat aprašome, ko tikėtis po skrandžio audinio biopsijos ir pasėlio.

Kodėl atliekama skrandžio audinio biopsija ir pasėlis?

Skrandžio audinio biopsija ir kultūraPasidalinkite Pinterest
Gydytojas gali užsisakyti skrandžio audinio biopsiją, jei asmuo jaučia pilvo skausmą, svorio kritimą ar neįprastus išmatų pokyčius.

Kai žmogus jaučia pilvo skausmą, krenta svorį ar neįprastus išmatų pokyčius, gydytojas gali užsisakyti skrandžio audinio biopsiją ir pasėlį, kad padėtų nustatyti šių simptomų priežastį.

Biopsijos metu gydytojas paima skrandžio audinio mėginį ir ištiria, ar nėra infekcijos požymių. Paprastai jie išbando Helicobacter pylori (H. pylori) bakterijos, kurios yra dažna skrandžio opų ir virškinimo problemų priežastis. Gydytojas taip pat gali ištirti audinį dėl vėžio.

Jei gydytojas nenustatė skrandžio problemos priežasties po pirminio fizinio patikrinimo, kvėpavimo testo ar kraujo tyrimų, jis gali užsisakyti skrandžio audinio biopsiją ir pasėlį.

Jie užsako biopsiją ir kultūrą, jei asmuo turi vieną ar daugiau iš šių simptomų:

 • juodos išmatos
 • apetito stoka
 • skausmas ar diskomfortas skrandyje
 • pykinimas
 • vėmimas
 • netikėtas svorio kritimas

Procedūra

Skrandžio audinio biopsija apima procedūrą, vadinamą endoskopija. Tai reiškia, kad gydytojas per burną įkiša ploną lankstų vamzdelį, kurio gale yra šviesa ir kamera, į skrandį, o kartais ir į viršutinę žarnyno dalį.

Prie endoskopo pritvirtintas mažas instrumentas, naudojamas audinio mėginiui paimti iš skrandžio arba viršutinės žarnos gleivinės.

Po procedūros gydytojas įdės mėginį į Petri lėkštelę. Jei yra bakterijų, jos lėkštelėje augs ir jas gali atpažinti medicinos specialistas, kuris taip pat ieškos vėžio ir uždegimo požymių.

Kaip pasiruošti skrandžio audinio biopsijai

Visada laikykitės gydytojo nurodymų, ką daryti prieš biopsiją. Paprastai jie paprašys, kad asmuo nevalgytų ir negertų 12 valandų prieš tyrimą.

Jie taip pat gali rekomenduoti, kad asmuo nustotų vartoti tam tikrus vaistus, pvz., Kraują skystinančius vaistus, prieš procedūrą. Tačiau niekada nenustokite vartoti paskirtų vaistų, prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Ko tikėtis skrandžio biopsijos metu

Prieš pat biopsiją žmogus pašalins visus laisvus protezus ar atliks odontologinį darbą.

Slaugytoja paprastai tiekia intraveninius skausmą malšinančius vaistus, raminamuosius vaistus ir burnos apsaugą, kad apsaugotų ir asmens dantis, ir endoskopą. Jie taip pat gali tepti vietinį anestetiką aplink burną, kad išvengtų kosulio ar užkimimo.

Pasiruošęs žmogus gulės ant šono. Gydytojas įkiš endoskopą į burną, maisto vamzdelį ir į skrandį. Jie pumpuos nedidelį kiekį oro kartu su endoskopu, kad išplėstų plotą, o tai leis gydytojui geriau matyti audinį.

Gydytojas ieškos sričių, kurios atrodo nenormalios, ir paims vieną ar daugiau audinių mėginių.

Endoskopija trunka apie 5–20 minučių. Mėginiai siunčiami tiesiai į laboratoriją ištirti.

Atsigavimo laikas

Atsigavimo laikas yra palyginti greitas. Asmuo dažnai grįžta namo tą pačią dieną.

Iš karto po procedūros žmogus gali jausti pilvo pūtimą ir dujas dėl į skrandį ir stemplę pumpuojamo oro. Dujos ir slėgis paprastai praeina greitai.

Žmogus taip pat gali jausti nedidelį gerklės skausmą. Gydytojas patars nevalgyti ir negerti, kol atsigaus dusulio refleksas.

Rezultatai

Gydytojas gaus ir išanalizuos skrandžio biopsijos rezultatus, tada paaiškins rezultatus tolesnio susitikimo metu.

Kiek laiko užtrunka rezultatai?

Laikas skiriasi priklausomai nuo laboratorijos ir būtinų tyrimų apimties. Įprastos biopsijos rezultatai dažnai grąžinami per 2–3 dienas.

Jei mėginiui reikia išsamesnio tyrimo, rezultatai gali užtrukti 7–10 dienų. Paklauskite gydytojo, kiek laiko užtruks rezultatai.

Rezultatų interpretavimas

Rezultatai suskirstyti į dvi kategorijas: normalius ir nenormalius.

Laboratorija grąžina normalius rezultatus, kai mėginys nerodo:

 • infekcijos požymiai
 • ląstelių pažeidimas
 • H. pylori bakterijos
 • vėžio požymiai
 • kiti sutrikimai, pvz., opos ar gastritas

Laboratorija pateikia nenormalius rezultatus, kai mėginiai rodo problemą.

Įprastos problemos apima:

 • H. pylori bakterinė infekcija
 • skrandžio vėžys
 • patinę ir uždegę skrandžio gleivinė, vadinama gastritu

Gydytojas paaiškins rezultatus tolesnio susitikimo metu. Jei rezultatai normalūs, gydytojas gali rekomenduoti atlikti papildomus tyrimus, kad nustatytų simptomų priežastį.

Jei rezultatai yra nenormalūs, gydytojas rekomenduos gydymo planą.

Skrandžio biopsijos rizika

Pasidalinkite Pinterest
Mažai tikėtina, kad po procedūros žmogus patirs šalutinį poveikį.

Dauguma žmonių patiria nedidelį šalutinį poveikį arba jo visai nėra. Jei po procedūros asmuo jaučia kokių nors neįprastų simptomų, jis turi nedelsdamas pranešti gydytojui.

Normalu, kad žmogus šiek tiek kraujuoja iš mėginio paėmimo vietos. Be to, endoskopas gali pažeisti plonąją žarną, skrandį ar stemplę, nors tai nėra įprasta.

Asmuo gali patirti šalutinį poveikį nuo raminamųjų ar skausmo vaistų, naudojamų procedūros metu.

Nepageidaujama reakcija į skausmą malšinančius vaistus gali sukelti šiuos simptomus:

 • žemas kraujo spaudimas
 • sulėtėjęs širdies plakimas
 • kvėpavimo sutrikimas
 • gerklų spazmai
 • per didelis prakaitavimas

Outlook

Skrandžio audinio biopsija yra įprasta procedūra. Tai neužtrunka ilgai ir neturėtų palikti ilgalaikių šalutinių poveikių.

Kai rezultatai normalūs, gydytojas gali rekomenduoti atlikti papildomus tyrimus, kad nustatytų skrandžio sutrikimo priežastį.

Jei rezultatai yra nenormalūs, gydytojas aptars gydymo galimybes ir padės nustatyti kitus geriausius veiksmus.