Ką turėtų žinoti visi op

Žalia, mediena, kartumas, dūmai – vetiverio kvapas nėra apibrėžtas. Ar žinojote, kad šis sumedėjęs žemės aromatas gaunamas iš žolių šaknų ir jo negalima atkurti laboratorijoje? Mes atskleidžiame kvapniojo vetiverio ir geriausių vetiverio kvepalų paslaptis!

Vetiver - kvepalų ingredientas

Vetiveris, angliškas vetiveris – kas tai?

Vetiveris (vetiverija) yra aukšta, atogrąžų žolė, kilusi iš Indijos. Lenkijoje jo botaninis pavadinimas yra kvapusis vetiveris (lot. Chrysopogon zizanioides). Bendras vetiverio pavadinimas kilęs iš anglų kalbos, kuri savo ruožtu perėmė žodį iš tamilų kalbos. Kvapusis aliejus gaunamas iš augalo šaknų, o žalia augalo dalis naudojama kaip gyvūnų pašaras. Indijoje žaliuzės taip pat gaminamos iš žolės.


Ar tu tai žinai

Manoma, kad 80% viso pasaulio vetiverių aliejaus gaminama iš Haitis.


Kuo kvepia vetiveris?

Vetiverio kvapas aštrus ir sumedėjęs. Kvepalų ar cigaro dūmų kvapą taip pat galite užuosti vetiverio kvepaluose. Kartais kompozicijose rodoma sūri nata. Įdomu tai, kad vetiverijos aliejus yra gintaro spalvos, tačiau jo kvapas susijęs su tamsiai chaki žalia spalva. Tai dažnas chypre kvepalų (daugiau apie chypres galite perskaityti čia), fougére (apie juos rašome čia) ir šviežių, žalių kompozicijų ingredientas.

Dėl sudėtingos cheminės vetiverio sudėties šiuo metu nėra sintetinio pakaitalo. Natūralus vetiveris yra toks patrauklus, kad pasirodo daugelio gerai žinomų komercinių ir nišinių prekių ženklų, tokių kaip „Guerlain“, „Molinard“, „Dolce & Gabbana“, „The Diffrent Company“, „Chanel“ ir kitų, kvepaluose.


Tai yra įdomu!

Vetiverio kvapas, skirtingai nei dauguma natūralių aromatų, pradžioje yra labai subtilus ir jo galią parodo tik pagrindinėje natoje. Vyriškas, šiek tiek kartokas vetiverio pobūdis daro jį pirmiausia vyriškų kvepalų ingredientu.


„Tagomago“ sąrašas – vyriški kvepalai su vetiveriu

Tualetinis vanduo Guerlain Vetiver

Populiarūs vyrų kvepalai Guerlain Vetiver yra vetiverio esmė. Puikiai tinka darbui ir verslo pietums. Aromatinė-medžio kompozicija su kartumo dvelksmu išsiskiria saldžių kvapiųjų medžiagų rinkoje. Kvapnioji vetiverija paslėpta vidurinėse ir pagrindinėse kvepalų natose – ji persipina su tabaku ir bergamotu. Jei įsigilinsite giliau, pajusite meduolių aromatą, t. Y. Aštrų gvazdikėlių ir muskato kvapą. Didelis ilgaamžiškumo pliusas – „Vetiver“ yra vienas patvariausių kvepalų iš „Guerlain“ namų.

Tualetinis vanduo Carven Vetiver EDT

Manoma, kad kvepalų namai „Carven“ pirmieji sukūrė kvapą, paremtą kvapniu vetiverio aliejumi. Tai buvo „Vetiver“ kvepalai nuo 1957 m. – šiuolaikinis kvapo šonas yra klasikos reaktyvacija. Jis išsiskiria „žole“, susidedančia iš vetiverio, citrinžolės ir levandos. Labai lengvas, gaivus, sausas ir stiprus, iš pradžių jis išnyksta ant odos ir po kelių valandų tampa maloniai lygus, dervingas ir sumedėjęs. „Vetiver“ įveda nostalgišką nuotaiką ir tikrai patiks subrendusių vyrų skoniui.

Montale Vetiver Des Sables parfumuotas vanduo

Pirmiausia turite tai nustatyti „Vetiver Des Sables“ tai nėra tipiškas kvepiančio vetiverio kvapas. Jame yra šio ingrediento, kaip ir daugelyje kitų kompozicijų, kai jo užduotis yra išsaugoti likusias kvapų natas. Tačiau „Montale Eau de Parfum“ buvo įtrauktas į mūsų vyrų kvepalų reitingą dėl savo originalaus charakterio. Jame yra jūros akordai, kurie padidina įdomų kompozicijos sunkumą.

„Dolce & Gabbana Velvet Vetiver“ parfumuotas vanduo

Vetoįer, galbanas ir juoda figa – Aksominis vetiveris makiažas tik trys ingredientai. „Dolce & Gabbana“ kvepalai yra unikalūs uniseksai, kurie skirtingiems žmonėms bus išdėstyti skirtingai. Figa dėka jis tapo lipnus ir saldus, galbano dėka – žalias ir sultingas. Labai sėkmingas aromatas iš aksominės „Dolce & Gabbana“ kolekcijos.

Tomas Fordas Gray Vetiver parfumuotas vanduo

„Gray Vetiver“ yra pavyzdiniai Tomo Fordo kvepalai, kurių neįmanoma nemėgti. Šioje kompozicijoje mūsų žolės šaknys nėra sunkios ir nešvarios, bet šviežios ir švarios, nors tai nėra „skaidrus“ grynumas. Tai daugiausia lemia viršutinėse natose esantys aplinkiniai greipfrutai ir žolelės. „Oakmoss“ ir medienos natos šiais akordais paverčia „Greitą vetiverį“ vienu geriausių Tomo Fordo vyrų kvepalų.


Ar tu tai žinai…

Tomas Fordas Gray Vetiveris gavo 2010 m. FIFI apdovanojimus už prabangų vyrų kvapą.


Kaip rasti geriausią vetiverį sau? Tai paprasta – patikrinkite mūsų pasiūlymus savo oda, nes vetiverija nėra lygi vetiveriui!