Kada geriausias laikas vartoti glutaminą?

Kas yra glutaminas?

Glutaminas arba L-glutaminas yra viena iš daugelio aminorūgščių, kuri yra baltymų statybinė medžiaga. Glutaminas paprastai būna didelis kiekis kraujyje ir padeda gaminti azotą. Kadangi glutaminas laikomas nepakeičiama amino rūgštimi, tai reiškia, kad jis turi būti vartojamas laikantis dietos, nes mūsų organizmas negali pats sau gaminti glutamino.

Kodėl jums reikia glutamino?

Kai sportuojame, mūsų kūnas reikalauja panaudoti ir išeikvoti energiją, kad galėtų toliau sportuoti tokiu intensyvumu, kokiu atliekame. Išeikvodami energiją savo treniruotei, mes taip pat vartojame glutaminą savo kūne, kad padėtų stiprinti raumenis ir atsigauti po treniruotės. Tačiau kadangi dauguma žmonių glutamino gauna tik laikydamiesi dietos, įprasta, kad daugelis sunkiaatlečių nevartoja pakankamo glutamino kiekio, kurio reikia jų organizmui, kad maksimaliai padidintų savo našumą.

Daugelis tyrimų parodė, kad glutamino vartojimas po treniruotės su baltymų kokteiliu po treniruotės arba paprasčiausiai savaime padeda organizmui naudoti raumenis kaip energiją ir toliau vartoja angliavandenius, net jei esate mažai angliavandenių išeikvotas. . Paimdami glutaminą į vidų arba po treniruotės, jūs neleisite kūnui skaidyti raumenų audinio, kuris būtų naudojamas kaip energija, ir leis jums išlaikyti daugiau liesos raumenų masės.

Kada turėtumėte vartoti glutaminą?

Imdamiesi glutamino po treniruotės, jūs taip pat padėsite padidinti natūralaus HGH arba žmogaus augimo hormono gamybą organizme. Tai yra didelis privalumas, nes dėl didesnio HGH kiekio padidėja raumenų audinys, sumažėja kūno riebalų ir padidėja medžiagų apykaitos aktyvumas mūsų kūne.

Kai taip atsitiks, insulino lygis bus slopinamas, o tai reiškia, kad bus sunaudota mažiau cukraus. Tai yra didžiulis privalumas tiems, kurie serga diabetu, nes palaikant aukštą cukraus kiekį kraujyje svarbu atlikti kasdienes funkcijas. Jei sergate cukriniu diabetu ir turite mažą cukraus kiekį kraujyje, gali kilti daug problemų. Glutaminas yra puikus priedas bet kuriam asmeniui, kenčiančiam nuo jautrumo insulinui arba turinčio komplikacijų, nuolat palaikančių cukraus kiekį kraujyje.

Kiek turėčiau vartoti glutamino?

Aš labai rekomenduoju tiems, kurie ketina papildyti Glutaminą, reguliariai vartoti jį treniruotės metu ar po treniruotės. Kalbant apie tai, kiek reikia vartoti, nustebsite sužinoję, kad jums nereikės daug.

Bet kur tarp 2–6 gramų glutamino po treniruotės laikoma idealiu kiekiu, kuris padėtų papildyti treniruotės metu išleistą kiekį. Taip pat visiškai priimtina vartoti didesnius glutamino kiekius po treniruotės, atsižvelgiant į tai, kad jei suvartosite didelį kiekį glutamino, dėl kurio susidarys perteklius, organizmas jį sunaudos arba tiesiog išskirs. Tai reiškia, kad po treniruotės nereikia jaudintis dėl per didelio glutamino vartojimo.

Jei norėtumėte vartoti glutaminą prieš treniruotę ir po jo, tai būtų ideali rekomendacija, kurią pateikčiau tiems, kurie nori įtraukti šį priedą į savo dietą. Tačiau to nereikia, o paprasčiausias glutamino suvartojimas maždaug po 2–6 gramų po treniruotės bus daugiau nei pakankamas tiems, kurie nori išlaikyti liekną raumenų masę, išvengti raumenų švaistymo po treniruotės ir padėti palaikyti tinkamą gliukozės kiekį kraujyje. kūnas.

Taigi, po treniruotės turėtumėte stengtis suvartoti 2–6 g per 20 minučių. Jei perkate miltelių pavidalo glutaminą, jį labai lengva sumaišyti su išrūgų baltymų kokteiliu po treniruotės.

Paimkite namų pranešimą

Tikimės, kad perskaitę šį straipsnį geriau suprasite, kas yra glutaminas ir kaip jis gali būti naudingas jūsų treniruotei. Jūs taip pat turėtumėte žinoti, kada geriausia jį vartoti. Po treniruotės yra pats naudingiausias laikas vartoti glutaminą, kad pagerėtų atsigavimas ir liesos raumenų masės augimas. Jei jau nepapildote Glutamino, rekomenduočiau išbandyti ir sužinoti, ar jis turi jokios naudos jūsų kūnui ir treniruočių tikslams.