kada sodinti bulves?

Kokie bulvių gumbai tinka sodinti ?

Pradėti reikėtų nuo tinkamų gumbų pasirinkimo rudenį, derliaus nuėmimo metu. Į sodinimo krepšį rinkitės vidutinio dydžio ir pakankamo kietumo bulves. Geriausia kaupti įvairių veislių atsargas, nes niekada nežinote, kuri veislė ateinantį sezoną bus derlingiausia. Įsitikinkite, kad sodinate ankstyvąsias ir vėlyvąsias veisles.

Kada sodinti bulves ?

Nors oro sąlygos įvairiuose regionuose skiriasi, geriausias laikas tam yra gegužės pradžia. Žemė jau įšilusi, todėl sėklos greičiau sudygsta. Jei žemę vis dar liečia nedidelės šalnos, geriau sodinti anksčiau, kai žemė įšyla 7-10 laipsnių.

Kaip pasirūpinti, kad bulvės sudygtų

Pačius gumbus būtinai reikėtų sutvarkyti iš anksto, likus maždaug dviem savaitėms iki jų užkasimo į žemę. Prieš tai bulvės turi sudygti, o tam reikia specialių sąlygų: nuolatinės maždaug 20 °C temperatūros, daug šviesos ir erdvės, kurioje būtų galima sudėti dėžes su tvarkingai išdėliotomis bulvių eilėmis.

Gumbų paruošimas sodinimui

Bulvės neturi stovėti ant vieno šono – jas reikia reguliariai apversti ir apipurkšti. Tada pasirūpinkite boro rūgštimi ir, sumaišę ją su vandeniu, pamerkite vaisius į tirpalą.

Sodinimo vietos pasirinkimas

Kol gumbai laukia savo laiko, reikia nuspręsti, kur juos sodinti. Svarbu prisiminti, kas ir kur augo praėjusiais metais. Į tai reikia atsižvelgti, nes bulvių nepatartina sodinti po tokių augalų kaip pomidorai, paprikos ir baklažanai. Kukurūzai, agurkai ir cukinijos yra puikūs pirmtakai. Taip pat patartina pasirinkti saulėtą vietą be pavėsio.

Skylių paruošimas

Kad visi gumbai būtų išdėstyti kompaktiškai, stenkitės išlaikyti 30-35 cm atstumus tarp jų. Jei vaisiai dideli, atstumą galite padidinti. Reikėtų pažymėti, kad labai didelės bulvės nedidina derliaus procento, todėl geriau rinktis aukso vidurį. Tarpai tarp eilučių vidutiniškai turėtų būti 90 cm. Į kiekvieną duobutę reikia įterpti trąšų, humuso ir pelenų.

Ar prieš sodinimą bulves reikia nupjauti?

Daugelis žmonių, norėdami sutaupyti, prieš sodindami bulves perpjauna į dvi dalis. To daryti nerekomenduojama, bet jei nenorite girtis ankstesniu derliumi, vis tiek galite tai padaryti. Tačiau čia svarbu atsižvelgti į tai, kad peilį reikia reguliariai dezinfekuoti ir kad bulves reikia pjaustyti išilgai.

Bulvių sodinimas

Bulves reikia užkasti 15-20 cm gylyje. Svarbu užtikrinti, kad skylė visada būtų drėgna. Kad tai padarytumėte, ją reikia iškasti, kai pasirodo pirmieji ūgliai.