Montavimo putų įvertinimas: 10 geriausių ir jų savybės

Putos reikalingos beveik visiems statybos darbams. Juo galima montuoti langus, duris, užsandarinti sienų tarpus, ertmes, sandūras ir klijuoti dekoratyvines plokštes. Prekių ženklų pasirinkimas yra didžiulis: norėdami nusipirkti geriausias putas, turite susipažinti su pagrindinėmis gaminio savybėmis. Šiame straipsnyje juos išsamiai išanalizuosime ir pateiksime reitingą su sąžiningomis apžvalgomis.

Montavimo putos: į ką atkreipti dėmesį perkant

Taikymo sritis. Montavimo putos naudojamos beveik visuose statybos darbuose:

Vidaus – sienų apdaila, patalpų garso izoliacija, dekoratyvinių elementų įrengimas. Specialistai rekomenduoja pirkti kvėpuojančias kompozicijas su atviromis poromis. Jos taip pat gali būti labai atsparios ugniai, tinkamos didelės rizikos zonoms, šildymo sistemų ir elektros laidų izoliacijai.
Išoriškai – pamatams, stogams, patalpoms, kuriose yra didelė drėgmė, sandarinti. Pirmenybė teikiama gaminiams su uždaromis poromis, nes jie yra tvirtesni ir sandaresni.
Gamintojai ant pakuotės nurodo gaminio naudojimo sritį. Šių rekomendacijų reikėtų laikytis.

Sezoniškumas. Esant žemai temperatūrai, putos susitraukia. Todėl gamintojai į sudėtį deda priedų, kurie leidžia dirbti su produktu tam tikroje temperatūroje. Pagal šį rodiklį produktai skirstomi į tris tipus:

vasarinis – skirtas naudoti nuo +5 iki +35 °C temperatūroje;
žiemos produktai – išlaiko savo savybes nuo -10-15 °C iki -35 °C temperatūroje;
daugiasluoksnis – gali būti naudojamas esant -10-15 °C ir iki +35 °C temperatūrai.
Įrengiant svarbu atsižvelgti į šią savybę. Sukietėję dauguma skiedinių tinka naudoti nuo -50 °C iki +100 °C temperatūroje.

Naudojimo būdas. Ekspertai montavimo putas skirsto į dvi rūšis:

Namų ūkyje – jiems naudoti nereikia jokių įrankių, todėl jie tinka paprastam namų remontui. Jie turi plastikinį vamzdelį ir svirtį. Jį gali valdyti kiekvienas, neturintis specialių įgūdžių.
Profesionalus – skirtas didelės apimties statybos ir montavimo darbams. Buteliukas turi sriegį ir vožtuvus. Prie jo reikia pritvirtinti specialų pistoletą su ilgu vamzdžiu. Juo galima paskirstyti produktą sunkiai pasiekiamose vietose ir kontroliuoti srautą. Reikia priprasti dirbti su prietaisu ir nedelsiant plauti pistoletą, kad jame nesukietėtų putos.
Sukibimas. Šis parametras apibūdina gaminio gebėjimą sukibti su įvairių medžiagų paviršiais. Kuo didesnė vertė, tuo geresnės gaminio izoliacinės savybės, jo sukibimas su apdorotais paviršiais. Instrukcijose paprastai nurodomos statybinės medžiagos, su kuriomis putos gerai sukimba, tačiau pati vertė nenurodoma.

Geriausias sukibimas gaunamas su porėtais paviršiais, pvz., plytomis, tinku. Dauguma putų netinka polipropilenui, stiklui, teflonui, kitoms panašioms struktūroms arba riebaluotiems

Plėtra. Jis gali būti pirminis – parodo, kiek tūris padidėja iškart išspaudus iš butelio. Antrinis plėtimasis – tai mišinio išbrinkimo laipsnis sukietėjusioje būsenoje. Priklausomai nuo gaminio sudėties, antrinis plėtimosi laipsnis svyruoja nuo 15 iki 60 % profesionalioms putoms ir nuo 150 iki 300 % buitinėms putoms.

Smulkiam remontui namuose patartina rinktis putas, kurių antrinio plėtimosi koeficientas neviršija 20 %, kad sukietėjus jos nedeformuotų paviršių. Jei reikia užpildyti didelius tarpus tarp plokščių, užsandarinti sienas ties vamzdžių įsiskverbimo vieta, reikės didelio plėtimosi koeficiento mišinių.

Išvestis. Tai produkto kiekis, kurį galima gauti iš vieno cilindro. Suma priklauso nuo darbo apimties, pakanka vieno paketo.

Pavyzdžiui, vidutinė 300 ml talpos skardinės išeiga yra 30 l. Tokio kiekio pakanka visiškai apdoroti standartinę durų staktą (3-5 cm pločio tarpai). Iš 750 ml buteliuko galima pagaminti apie 50 litrų paruoštų naudoti putų. Už šį kiekį galima įrengti 2-2,5 standartinių durų.

Profesionalių versijų gaminio našumas dėl didesnio slėgio butelyje siekia iki 70 litrų.

Džiūvimo laikas. Tai laikotarpis, per kurį medžiaga visiškai išsiplečia antriniu būdu ir pasiekia didžiausią stiprumą. Džiūvimo trukmei įtakos turi oro sąlygos. Ideali temperatūra yra +20 °C ir 60-80 % drėgmė. Šiuo atveju putos išdžiūsta per 3-5 valandas.

Paprastai gamintojai kietėjimo trukmę apskaičiuoja pagal nuo +5 °C iki +30 °C temperatūrą. Mišinys skardinėje turi būti pašildytas iki +10 °C (net žiemą). Ant daugumos putų kieta pluta susidaro po 20-30 minučių, o visiškai išdžiūsta maždaug per dieną. Tikslią produkto džiovinimo trukmę rasite ant pakuotės.

paviršiams.