kaip atsikratyti spengimo ausyse?

Klausimas kaip atsikratyti spengimo ausyse ?

Diagnozė
Gydytojas paprastai diagnozuoja jums spengimą ausyse remdamasis vien tik jūsų simptomais. Tačiau norėdamas gydyti Jūsų simptomus, gydytojas taip pat pabandys nustatyti, ar spengimas ausyse nesukelia kitos pagrindinės ligos. Kartais priežasties rasti nepavyksta.

Kad padėtų nustatyti spengimo ausyse priežastį, gydytojas tikriausiai paklaus Jūsų ligos istorijos ir apžiūrės Jūsų ausis, galvą ir kaklą. Dažniausiai atliekami šie tyrimai:

Klausos (audiologinis) tyrimas.

Tyrimo metu sėdėsite garso nepraleidžiančioje patalpoje, dėvėdami ausines, kurios vienu metu į vieną ausį transliuoja tam tikrus garsus. Jūs nurodysite, kada girdite garsą, ir jūsų rezultatai bus palyginti su rezultatais, kurie laikomi normaliais jūsų amžiui. Tai gali padėti atmesti arba nustatyti galimas spengimo ausyse priežastis.
Judesiai. Gydytojas gali paprašyti Jūsų pajudinti akis, suspausti žandikaulį arba pajudinti kaklą, rankas ir kojas. Jei Jūsų spengimas ausyse pasikeičia arba sustiprėja, tai gali padėti nustatyti pagrindinį sutrikimą, kurį reikia gydyti.
Vaizdiniai tyrimai. Atsižvelgiant į įtariamą spengimo ausyse priežastį, gali prireikti atlikti vaizdinius tyrimus, pavyzdžiui, kompiuterinės tomografijos arba magnetinio rezonanso tyrimus.
Laboratoriniai tyrimai. Gydytojas gali paimti kraujo, kad patikrintų, ar nėra anemijos, skydliaukės problemų, širdies ligų ar vitaminų trūkumo.
Pasistenkite kuo geriau apibūdinti gydytojui, kokius garsus girdite spengimas ausyse. Girdimi garsai gali padėti gydytojui nustatyti galimą priežastį.

Spragtelėjimas.

Šio tipo garsai rodo, kad spengimą ausyse ir aplink ausį gali sukelti raumenų susitraukimai.
Pulsuojantis, skubantis ar dūzgiantis garsas. Šie garsai paprastai atsiranda dėl kraujagyslių (kraujagyslių) priežasčių, pavyzdžiui, aukšto kraujospūdžio, ir juos galite pastebėti, kai mankštinatės arba keičiate padėtį, pavyzdžiui, atsigulę ar atsistoję.
Žemo dažnio skambėjimas. Šio tipo garsai gali rodyti ausies kanalo užsikimšimą, Menjero ligą arba sustingusius vidinės ausies kaulus (otosklerozę).
Aukšto dažnio skambėjimas. Tai dažniausiai girdimas spengimo ausyse garsas. Tikėtinos priežastys yra garsus triukšmas, klausos praradimas arba vaistai. Akustinė neuroma gali sukelti nuolatinį aukšto dažnio skambėjimą vienoje ausyje.

kaip atsikratyti spengimo ausyse gydymas

Spengimo ausyse gydymas priklauso nuo to, ar jūsų spengimas ausyse kyla dėl pagrindinės sveikatos būklės. Jei taip, gydytojas gali padėti sumažinti simptomus gydant pagrindinę priežastį. Pavyzdžiai:

Ausų sieros pašalinimas. Ausų sieros užsikimšimo pašalinimas gali sumažinti spengimo ausyse simptomus.
Kraujagyslių būklės gydymas. Dėl pagrindinės kraujagyslių būklės gali prireikti medikamentų, operacijos ar kitokio gydymo, kad būtų išspręsta problema.
Klausos aparatai. Jei spengimą ausyse sukelia triukšmo sukeltas arba su amžiumi susijęs klausos praradimas, klausos aparatų naudojimas gali padėti pagerinti simptomus.
Vaistų keitimas. Jei paaiškėja, kad spengimą ausyse sukelia vartojami vaistai, gydytojas gali rekomenduoti nutraukti ar sumažinti vaisto vartojimą arba pakeisti jį kitu vaistu.

Triukšmo slopinimas

Daugeliu atvejų spengimas ausyse negali būti išgydytas. Tačiau yra gydymo būdų, kurie gali padėti sumažinti simptomų pastebimumą. Gydytojas gali pasiūlyti naudoti elektroninį prietaisą triukšmui slopinti. Prietaisai yra šie:

Baltojo triukšmo aparatai. Šie prietaisai, skleidžiantys garsą, panašų į statinį arba aplinkos garsus, pavyzdžiui, krintantį lietų ar vandenyno bangas, dažnai yra veiksmingas spengimo ausyse gydymo būdas. Galite išbandyti baltojo triukšmo aparatą su pagalvės garsiakalbiais, kad lengviau užmigtumėte. Ventiliatoriai, oro drėkintuvai, oro sausintuvai ir oro kondicionieriai miegamajame taip pat skleidžia baltąjį triukšmą ir gali padėti sumažinti spengimą ausyse naktį.
Maskuojamieji prietaisai. Dėvimi ausyje ir panašūs į klausos aparatus, šie prietaisai nuolat skleidžia žemo lygio baltąjį triukšmą, kuris slopina spengimo ausyse simptomus.
Konsultacijos

Elgsenos gydymo būdais siekiama padėti jums gyventi su spengimu ausyse, padedant pakeisti savo mąstymą ir jausmus, susijusius su simptomais. Laikui bėgant, spengimas ausyse gali jus mažiau varginti. Konsultavimo galimybės yra šios:

Spengimo ausyse perauklėjimo terapija (TRT). TRT yra individuali programa, kurią paprastai taiko audiologas arba spengimo ausyse gydymo centras. TRT derinama su garso maskavimu ir apmokyto specialisto konsultacijomis. Paprastai ausyje nešiojamas prietaisas, kuris padeda užmaskuoti spengimo ausyse simptomus, o jums taip pat teikiamos rekomendacinio pobūdžio konsultacijos. Laikui bėgant TRT gali padėti jums mažiau pastebėti spengimą ausyse ir mažiau kankintis dėl jo simptomų.
Kognityvinė elgesio terapija (KET) arba kitos konsultavimo formos. Licencijuotas psichikos sveikatos specialistas arba psichologas gali padėti jums išmokti įveikos būdų, kad spengimo ausyse simptomai mažiau vargintų. Konsultavimas taip pat gali padėti spręsti kitas su spengimu ausyse dažnai susijusias problemas, įskaitant nerimą ir depresiją. Daugelis psichikos sveikatos specialistų siūlo CBT nuo spengimo ausyse individualius arba grupinius užsiėmimus, be to, CBT programų galima rasti ir internete.
Vaistai

Vaistai negali išgydyti spengimo ausyse, tačiau kai kuriais atvejais jie gali padėti sumažinti simptomų ar komplikacijų sunkumą. Siekdamas palengvinti simptomus, gydytojas gali paskirti vaistų pagrindinei ligai gydyti arba nerimui ir depresijai, kurie dažnai lydi spengimą ausyse, gydyti.

Galimas būsimas gydymas

Mokslininkai tiria, ar magnetinė arba elektrinė smegenų stimuliacija gali padėti palengvinti spengimo ausyse simptomus. Pavyzdžiui, transkranijinė magnetinė stimuliacija (TMS) ir gilioji smegenų stimuliacija.