Mes įtraukiame produktus, kurie, mūsų nuomone, yra naudingi mūsų skaitytojams. Jei perkate per nuorodas šiame puslapyje, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Štai mūsų procesas.

Medicinos naujienos šiandien rodo tik tuos prekių ženklus ir produktus, už kuriuos stovime.

Mūsų komanda kruopščiai ištiria ir įvertina mūsų svetainėje pateiktas rekomendacijas. Norėdami įsitikinti, kad produktų gamintojai laikėsi saugos ir efektyvumo standartų, mes:

 • Įvertinkite ingredientus ir sudėtį: Ar jie gali pakenkti?
 • Patikrinkite visus teiginius apie sveikatingumą: Ar jie atitinka dabartinį mokslinių įrodymų rinkinį?
 • Įvertinkite prekės ženklą: Ar ji veikia sąžiningai ir laikosi geriausios pramonės praktikos?

Mes atliekame tyrimus, kad galėtumėte rasti patikimų produktų, skirtų jūsų sveikatai ir gerovei.

Skaitykite daugiau apie mūsų tikrinimo procesą.

Spuogai aplink moters lytinius organus yra dažna būklė, kurią sukelia įvairūs veiksniai. Šie iškilimai gali būti nepatogūs ir erzinantys, tačiau daugeliu atvejų jie nėra rimti.

Makšties spuogai savo išvaizda yra panašūs į spuogus, kurie atsiranda kitose kūno vietose. Jie gali turėti skirtingas savybes. Pavyzdžiui, jie gali būti skausmingi arba neskausmingi, deginantys, kūno spalvos arba raudoni, pūlingi, susikaupę arba vieni, niežtintys arba įvairaus dydžio.

Šiame straipsnyje aptariamos dažniausios makšties spuogų atsiradimo priežastys, jų gydymas ir būdai, kaip išvengti jų atsiradimo ateityje.

Priežastys

Ne visada aišku, kas sukelia makšties spuogus. Tačiau kai kurios dažniausiai pasitaikančios priežastys:

Kontaktinis dermatitas

spuogas
Makšties spuogai yra panašūs į kitus spuogus, esančius ant kūno, todėl priežastys gali skirtis.

Kontaktinis dermatitas yra egzemos rūšis, kurią sukelia odos sąlytis su alergenu ar dirginančia medžiaga. Daugelis makšties spuogų atvejų yra kontaktinis dermatitas lytinių organų srityje.

Įprasti dirgikliai ir alergenai, prisidedantys prie makšties spuogų atsiradimo, yra šie:

 • dušai
 • moterų higienos produktai, tokie kaip losjonai, pudros ir dezodorantai
 • kvepiantys muilai ir dušo plovikliai
 • skalbinių plovikliai
 • gydomieji losjonai arba geliai
 • asmeniniai lubrikantai, spermicidai ar prezervatyvai
 • prakaitavimas
 • higieniniai įklotai arba tamponai, ypač kvapnūs
 • sperma
 • šlapimas

Folikulitas

Kita labai dažna makšties spuogų priežastis – folikulitas – infekcija ir plaukų folikulų uždegimas.

Folikulas yra maža odos ertmė, iš kurios auga plaukai, kiekvienas kūno plaukelis išauga iš savo folikulo.

Folikulitas gali atsirasti dėl:

 • skutimosi
 • įaugę plaukai
 • dėvėti aptemptus drabužius arba drabužius, kurie nusitrina nuo odos
 • folikulai, kurie užsikemša arba sudirginami dėl prakaito ar asmeninių produktų
 • naudojant nešvarią sūkurinę vonią ar baseiną
 • užkrėstas pjūvis ar žaizda, galbūt dėl ​​skutimosi, dėl kurios bakterijos gali plisti į netoliese esančius plaukų folikulus

Spuogai atvirkščiai

Taip pat vadinamas hidradenitu suppurativa, acne inversa yra lėtinė uždegiminė odos liga, kuri pažeidžia prakaito liaukas kirkšnyje ir po krūtimis.

Acne inversa pasižymi pasikartojančiomis dėmėmis ir opos, kuriose yra pūlių. Jie lengvai negyja ir gali palikti randus.

Hidradenitis Suppurativa fondo duomenimis, šia liga serga iki 4 procentų gyventojų.

Molluscum contagiosum

Molluscum contagiosum yra virusinė infekcija, kuriai būdingi pažeidimai, kurie gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, įskaitant makšties sritį.

Išaugos, vadinamos Mollusca, paprastai yra mažos, iškilusios ir baltos arba kūno spalvos. Jie gali būti perlamutrinės išvaizdos ir turėti įdubą centre.

The Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) pataria, kad ši būklė paprastai praeina per 6–12 mėnesių, tačiau gali užtrukti iki 4 metų.

Gydymas

Makšties spuogai dažnai gali išnykti patys. Jei ne, gydymo galimybės apima:

Priežasties nustatymas

moteris perka prekes
Jei nustatoma, kad dirginimo priežastis yra produktas, jis turi būti pašalintas ir pakeistas.

Pirmasis žingsnis sprendžiant tinkamą gydymą yra išsiaiškinti spuogų priežastį.

Atkreipkite dėmesį į makšties spuogų atsiradimą ir bet kokius produktus, veiklą ar kitus veiksnius, kurie gali turėti įtakos lytinių organų sričiai, įskaitant skutimąsi ir karštos vonios naudojimą.

Taip pat gali būti naudinga tam tikrą laiką vengti visų produktų, kurie liečiasi su lytinių organų sritimi, įskaitant skalbinių ploviklius. Kai simptomai išnyks, lėtai vėl įveskite šiuos produktus po vieną ir atkreipkite dėmesį į visas pastebėtas nepageidaujamas reakcijas.

Pašalinkite dirgiklius

Nustačius dirginimo ar infekcijos priežastį, nustokite naudoti gaminį arba užsiimti veikla.

Pavyzdžiui, jei tai yra skutimasis, sumažinkite sudirginimą naudodami naują peiliuką ir skuskite plaukų augimo kryptimi. Niekada nesiskusti sausai. Galima įsigyti daugkartinio naudojimo skustuvų prisijungęs.

Svarbu, kad kubilai būtų švarūs ir naudokite tik tinkamai apdorotus baseinus, o po to nusiprauskite po dušu. Taip pat nenaudokite aliejų ant odos, nes jie gali sulaikyti bakterijas folikuluose.

Laikykitės geros higienos

Šiluma ir drėgmė genitalijų srityje daro ją idealia vieta bakterijoms ir kitiems mikroorganizmams klestėti.

Kasdien nuplaukite vietą šiltu vandeniu ir švelniu, nekvepiančiu muilu. Stenkitės nenaudoti stiprių valymo priemonių makšties viduje, nes jos gali paveikti pH balansą, o tai gali sukelti infekciją.

Rinkitės medvilninius apatinius ir venkite audinių, kurie sulaiko šilumą ir drėgmę. Rinkitės laisvus, patogius drabužius, leidžiančius odai kvėpuoti, ir visada pakeiskite drabužius po treniruotės.

Menstruacijų metu reguliariai keiskite tamponus ar higieninius rankšluosčius. Menstruacinės taurelės yra patogi ir higieniška tamponų alternatyva, kurią galima įsigyti prisijungęs.

Venkite išspausti makšties spuogus

Makšties spuogų suspaudimas ar atsiradimas gali sukelti tolesnį skausmą ir dirginimą. Padidėja bakterijų plitimo ir infekcijos atsiradimo rizika, o spuogų skaičius ir sunkumas gali padidėti. Palaukite, kol spuogas natūraliai plyš, arba kreipkitės į gydytoją.

Šilumos terapija

Norėdami pašalinti niežulį ir skausmą, pabandykite apdoroti vietą šiltu kompresu.

Tiesiog pamirkykite nedidelį rankšluostį šiltame vandenyje ir išspauskite prieš dėdami ant odos. Šis gydymas gali būti kartojamas kelis kartus per dieną.

Prieš apsirengdami, visada gerai išdžiovinkite vietą, kad išvengtumėte bakterijų dauginimosi.

Vaistas

Pasitarkite su gydytoju apie vaistus nuo makšties spuogų.

Jei kontaktinis dermatitas yra pagrindinė priežastis, gali būti rekomenduojami vietiniai vaistai arba antihistamininiai vaistai. Infekcijos gali būti gydomos vietiniais arba geriamaisiais antibiotikais.

Norint kontroliuoti simptomus, rekomenduojama anksti diagnozuoti ir gydyti spuogus. Nors Molluscum contagiosum dažnai išnyksta be gydymo, gali būti skiriami vaistai, esant nuolatiniams atvejams.

Kitos sąlygos

Yra keletas kitų sąlygų ir veiksnių, dėl kurių gali atsirasti iškilimų, panašių į makšties spuogus. Jie apima:

Lytiniu keliu plintančios infekcijos (LPI)

poros pėdų lovos gale
Makšties iškilimus gali sukelti lytiniu keliu plintančios infekcijos, tokios kaip genitalijų karpos ir lytinių organų pūslelinė.

Dvi įprastos lytiniu keliu plintančios infekcijos gali sukelti iškilimus aplink makštį. Tai yra genitalijų karpos ir lytinių organų pūslelinė:

 • Genitalijų karpos: Maži, mėsos spalvos gabalėliai, gali būti panašūs į žiedinius kopūstus. Jie dažniau pasitaiko tarp moterų ir atsiranda dėl žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Gydymas nėra būtinas, jei jie nėra nepatogūs. Tačiau vaistai ar chirurgija gali susidoroti su protrūkiais, nors gali kilti ir daugiau protrūkių, nes nėra būdo pašalinti virusą iš organizmo. Moteris, prieš pradėdama lytiškai aktyvią veiklą, gali pagalvoti apie vakciną nuo ŽPV, kad išvengtų lytinių organų karpų.
 • Lytinių organų pūslelinės: Herpes simplex viruso (HSV) sukeltas lytinių organų pūslelinė gali sukelti skausmingų ar niežtinčių dėmių. Kadangi virusas gali gulėti kūne, lytinių organų pūslelinė gali būti užkrečiama, net jei nėra matomų dėmių ar opų. Panašiai kaip ir lytinių organų karpos, virusas negali būti pašalintas iš organizmo. Tačiau vaistai gali sumažinti simptomus, paūmėjimus ir sumažinti viruso perdavimo seksualiniams partneriams riziką. Prezervatyvų naudojimas gali sumažinti galimybę užsikrėsti lytinių organų pūsleline iš partnerio.

Bartolino cistos

Bartholino liaukos yra kiekvienoje makšties pusėje. Kartais jie gali užsikimšti, todėl gali susidaryti cistos.

Šios cistos paprastai yra neskausmingos ir nereikalauja gydymo. Tačiau užsikrėtę jie tampa uždegę ir pilni pūlių, todėl juos reikia gydyti medicininėmis intervencijomis, pvz., antibiotikais. Jei cistos kartojasi, pasitarkite su gydytoju apie namų gynimo priemones.

Odos žymės

Odos žymės yra maži odos pertekliaus išaugos arba atvartai. Nors tai nėra pavojinga, kai kurie žmonės gali norėti juos pašalinti dėl kosmetinių priežasčių arba dėl to, kad…