Daugeliui žmonių sunku gauti švarią odą. Skaidrios odos gavimo būdai skirsis, priklausomai nuo asmens odos tipo. Paprastai žmonių, kovojančių su spuogais ar dėmėmis, oda yra sausa, riebi arba šių dviejų dalykų derinys.

Yra daug odos priežiūros patarimų, skirtų skirtingiems odos tipams, taip pat yra bendrų patarimų, kuriuos žmonės gali išbandyti. Kiekvienas, kuris nėra tikras dėl savo odos priežiūros, turėtų pasikonsultuoti su dermatologu dėl papildomo patarimo.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.

Bendrieji odos priežiūros patarimai

vyras naudoja kremą nuo saulės, nes taip išsigrynina odąPasidalinkite Pinterest
Apsaugos nuo saulės naudojimas gali padėti apsaugoti riebią odą nuo saulės spindulių.

Žmonės gali norėti išbandyti šiuos bendruosius patarimus, kaip greitai gauti švarią odą.

Venkite spuogų atsiradimo

Spuogas rodo, kad įstrigęs aliejus, riebalai ir bakterijos. Tai taip pat ženklas, kad veikia natūralus organizmo gydymo mechanizmas.

Spuogų atsiradimas sutrikdo šį gijimo procesą. Be to, išsiskiriantys skysčiai paveikia aplinkinę odą panašių bakterijų, todėl padidėja papildomų spuogų susidarymo rizika.

Atidengtas spuogas taip pat gali sukelti nuolatinius randus. Kai tik įmanoma, venkite spuogų atsiradimo. Jei jie nuteka, laikykite vietą švarią.

Nusiplaukite du kartus per dieną ir dar kartą po prakaitavimo

Amerikos dermatologų akademija rekomenduoja žmonėms praustis du kartus per dieną, o po to dar kartą po prakaitavimo. Palikus prakaitą ant odos ir leidžiant jam išdžiūti, spuogai gali paūmėti, todėl po prakaitavimo odą geriausia nuplauti kuo greičiau.

Venkite liesti veidą

Palietus veidą rankomis, ant odos gali kauptis nešvarumai, riebalai ir bakterijos, dėl kurių gali atsirasti bėrimų.

Drėkinti

Visiems odos tipams gali būti naudingas drėkinimas po kasdienio veido plovimo. Veido drėkinimas gali padėti kontroliuoti riebalų gamybą ir išvengti išorinių elementų žalos.

Veiksmingiausias drėkiklis kiekvienu atveju skirsis, priklausomai nuo žmogaus odos tipo. Kiekvienas, kuris nežino, kokie drėkintuvai jiems tiks, turėtų kreiptis į dermatologą.

Visada dėvėkite apsaugos nuo saulės priemones

Saulės ultravioletiniai (UV) spinduliai pažeidžia odą. Apsaugos nuo saulės naudojimas visada lauke gali padėti apsaugoti odą nuo šių kenksmingų spindulių.

Sutelkite dėmesį į švelnius produktus

Žmonės, kuriems reikia papildomos odos priežiūros, paprastai pastebės, kad jie geriau reaguoja į švelnius produktus, kurie mažiau dirgina odą. Produktai, kurie dažniausiai dirgina jautrią odą, yra šie:

 • alkoholio pagrindu pagaminti produktai
 • toneriai
 • eksfoliantai
 • sutraukiančios medžiagos

Egzistuoja švelnios, hipoalerginės šių produktų versijos. Tačiau vis tiek svarbu patikrinti nedidelį odos plotą, ar nėra reakcijų, prieš tepant bet kokį produktą didesniame plote.

Venkite karšto vandens

Maudymasis po dušu, maudymasis arba rankų ir veido plovimas labai karštu vandeniu gali išsausinti arba pažeisti odą. Žmonės, kurie pastebi sausą odą po maudymosi, gali pabandyti naudoti drungną vandenį.

Naudokite švelnius valymo įrenginius

Šveitimas yra svarbus norint nuplauti negyvas odos ląsteles, tačiau kai kurie prietaisai gali būti pernelyg abrazyvūs ir gali pakenkti odai. Įrankiai, tokie kaip skalbimo šluostės, šiurkščios kempinės ar lufos, gali būti per šiurkštūs odai, sukeldami žalą ir sudirginimą.

Yra keletas subtilių variantų, pavyzdžiui, minkšti valymo šepetėliai. Arba švariais pirštais įmasažuokite veidą valikliu, kad išvengtumėte papildomo sudirginimo.

Naudokite vietinius vaistus

Vietiniai vaistai gali padėti visų tipų žmonėms kontroliuoti spuogus. Yra keletas skirtingų vaistinių produktų, įskaitant:

 • benzoilo peroksidas, su kitais ingredientais, pvz., antibiotikais, arba be jų
 • salicilo rūgštis
 • vietiniai retinoidai, tokie kaip tretinoinas
 • dapsonas, kuris yra priešuždegiminis ir antibiotikas
 • azelaino rūgštis poroms atkimšti

Būkite hidratuotas

Visoms kūno ląstelėms reikia vandens. Odos ląstelės yra arčiausiai aplinkos, todėl gali būti didesnė rizika prarasti drėgmę nuo aplinkos poveikio. Vandens gėrimas visą dieną gali padėti išlaikyti sveiką odos ląsteles.

Laikykitės sveikos mitybos

Sveika mityba, kurioje gausu maistinių medžiagų, yra svarbi visam organizmui, be to, tai gali būti naudinga odai. Dieta, kurioje gausu įvairių augalinių maisto produktų ir liesų baltymų šaltinių, gali padėti aprūpinti odą maistinėmis medžiagomis, kurių reikia sveikai išlikti.

Žmonės, norintys išlaikyti švarią odą, taip pat gali norėti atsisakyti tam tikrų varginančių maisto produktų, tokių kaip pieno pienas. Apžvalga yra Klinikinė mityba nustatė teigiamą ryšį tarp pieno ir spuogų. Kai kurie mano, kad šį ryšį lemia piene esantys augimo junginiai ir hormonai.

Tačiau kiekvienas gali turėti skirtingus maisto produktus, kurie pablogina simptomus.

Sužinokite daugiau apie tai, kokie maisto produktai gali pagerinti odos sveikatą.

Apsvarstykite gydomuosius produktus nuo spuogų

Nors švelnūs, natūralūs produktai gali padėti sutvarkyti odą ir padėti esant nedideliems bėrimams, žmonės, turintys nuolatinių ar stiprių spuogų, turėtų kreiptis į dermatologą, kad aptartų gydymo galimybes. Vaistiniai preparatai skirsis priklausomai nuo odos tipo ir spuogų sunkumo.

Naudokite natūralius makiažo produktus

Kartais makiažo produktai gali sustiprinti bėrimus. Perėjimas prie natūralių makiažo produktų arba tokių, kurie leidžia poroms kvėpuoti, gali padėti sumažinti makiažo dėmių atsiradimą.

Taip pat svarbu kiekvieną vakarą nuvalyti visą makiažą ir reguliariai valyti visus makiažo šepetėlius ar priemones.

Gyvenimo būdo pokyčiai

Nors įrodymai iš esmės yra anekdotiniai, kai kurie gyvenimo būdo pokyčiai taip pat gali padėti išlaikyti odos pusiausvyrą. Į gyvenimo būdo pokyčius reikia atsižvelgti:

 • kiekvieną naktį visą naktį pailsėti
 • vengiant rūkyti
 • sumažinti arba pašalinti cukraus perteklių
 • vengti kepto maisto

Sumažinti stresą

Taip pat svarbu, kai tik įmanoma, sumažinti stresą. 2017 m. straipsnio autoriai pažymėjo, kad acne vulgaris yra vienas iš labiausiai paplitusių uždegiminių odos sutrikimų.

Jie taip pat pabrėžia ryšį tarp streso ir spuogų, teigdami, kad stresas gali padidinti uždegiminių junginių kiekį organizme. Stiprus pykčio jausmas ar emocinis stresas gali sukelti spuogų atsiradimą arba pabloginti simptomus.

Dėl šios priežasties svarbu rasti būdų, kaip sumažinti stresą ir padėti kontroliuoti spuogus. Streso valdymo metodai apima:

 • reguliariai mankštinantis
 • masažas ar akupunktūra
 • užsiimti raminančia praktika, tokia kaip meditacija ar kvėpavimo pratimai
 • užsiima judėjimo veikla, įskaitant jogą ir tai chi

Stresą mažinanti veikla taip pat skirsis kiekvienam žmogui. Kai kuriems žmonėms gali patikti eiti pasivaikščioti po mišką, o kitiems – pavyzdžiui, rašyti žurnale.

Sužinokite daugiau apie kai kurias stresą mažinančias veiklas čia.

Patarimai žmonėms, turintiems riebią odą

Žmonės su riebia oda gali būti labiau linkę į spuogus ir bėrimus. Riebi oda sukuria per daug riebalų ir gali atrodyti blizga. Kai kurie bendri riebios odos patarimai:

Naudokite valiklį be aliejaus

Riebią odą turintys žmonės gali ieškoti natūralaus, be aliejaus prausiklio, kuris padėtų suskaidyti ir nuplauti riebalų perteklių nepridedant dar daugiau aliejaus. Yra daug švelnių valiklių, skirtų specialiai į spuogus linkusiai odai.

Kasdien plaukite plaukus

Riebią odą turinčių žmonių galvos oda taip pat gali būti riebi. Šis aliejaus perteklius gali patekti į veidą ir paskatinti bėrimus. Plaukų plovimas kasdien gali padėti suvaldyti riebalus ir sumažinti plaukų slinkimą.

Naudokite tonerį

Žmonėms, turintiems riebią odą ir linkusiems į spuogus, gali būti naudinga naudoti švelnų toniką, kuris padėtų atkimšti poras. Produktai, kurių sudėtyje yra tokių ingredientų kaip salicilo rūgštis arba glikolio rūgštis, gali padėti subalansuoti odos pH ir išlaikyti švarias poras.

Visada dėvėkite apsaugos nuo saulės priemones

Riebi oda taip pat gali labiau reaguoti į saulės šviesą. Apsaugos nuo saulės dėvėjimas bet kokio saulės poveikio metu gali padėti sumažinti šią reakciją. Tačiau svarbu rasti kremų nuo saulės be aliejaus ar kitų ingredientų, kurie prisidės prie daugiau užsikimšusių porų.

Sužinokite daugiau apie priemones ir patarimus riebiai odai čia.

Patarimai žmonėms, turintiems mišrią odą

Mišrią odą turintys žmonės turi rūpintis ne tik riebesnėmis vietomis, bet ir sausomis odos dėmėmis, tokiomis kaip T zona, kuri yra riebi zona, besitęsianti virš antakių ir nosimi iki smakro, sudarydama T formą.

Apsvarstykite galimybę naudoti du veido valiklius

Veido valymas gali būti sudėtingas žmonėms, turintiems mišrią odą. Nors kai kurie gali gerai reaguoti į veido prausiklį, skirtą riebiai odai, kiti gali pastebėti, kad jis per daug išsausina kai kuriuos odos dėmelius.

Varginančią mišrią odą turintys žmonės gali pastebėti, kad naudojant bendrą švelnų veido prausiklį, o vėliau riebalų kiekį mažinantį prausiklį ant bet kokių riebių vietų, oda subalansuojama.

Naudokite blotingo popierių

Riebalų dėmių šalinimo popieriaus naudojimas gali padėti laikinai subalansuoti mišrią odą ir palengvinti jos valdymą. Tai taip pat gali padėti išvengti riebalų pertekliaus, dėl kurio šiose vietose gali atsirasti spuogų.

Patarimai dėl…