Plaukų šalinimas yra dažnas ir populiarus būdas daugeliui žmonių prižiūrėti gaktos sritį. Tačiau tam tikri metodai gali sudirginti odą ir sukelti skustuvo iškilimus. Imantis atitinkamų priemonių, tokių kaip odos valymas ir šveitimas, odos priežiūros priemonių naudojimas arba pincetas, gali padėti išvengti skutimosi iškilimų arba juos gydyti.

Skutimosi iškilimai, dar vadinami skutimosi iškilimais arba pseudofolikulitu, atsiranda dėl plaukų folikulų uždegimo dėl įaugusių plaukų. Jie gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, kuriai taikoma plaukų šalinimo technika, pvz., skutimosi ar vaškavimo. Tačiau jie dažniau pasitaiko tose vietose, kur plaukai šiurkštūs ir gausūs.

Įaugę plaukai atsiranda, kai plaukai įauga į odą, o ne į viršų ir išorę. Po plaukelių šalinimo jie atsiranda dažniau, nes dėl to kiekvienas plaukelis gali turėti aštrų galiuką, kuris gali prasiskverbti pro odą ir sukelti uždegimą.

Šiame straipsnyje aptariame, kaip žmonės gali gydyti ir užkirsti kelią skutimosi iškilimams lytinių organų srityje.

Kaip gydyti

Asmuo, plaunantis skustuvą tarp skutimosi potėpių.Pasidalinkite Pinterest
Thanakorn Ungpiyakun / EyeEm / Getty Images

Skutimosi iškilimai gali būti nepatogūs ir gali praeiti 4–6 savaitės, kol uždegimas išnyks. Nors niekas negali priversti jų išnykti akimirksniu, žmonės gali išbandyti keletą būdų, kaip pagreitinti gijimo procesą ir suteikti palengvėjimą.

Cheminis pilingas

Cheminis pilingas, ypač turintis salicilo rūgštis ir glikolio rūgštisgali padėti gydyti įaugusius plaukus.

Abi rūgštys gali padėti šveičiant ir pašalinant negyvas odos ląsteles nuo odos paviršiaus bei plaukų folikulų. Tai leidžia įaugusiems plaukams išeiti iš porų, sumažinant iškilimus ir suteikiant odai lygesnę išvaizdą.

Vietiniai kortikosteroidai

Tai yra steroidinių vaistų tipas, kuris gali padėti sumažinti uždegimas ir dirginimas. Žmonės savo vietinėje vaistinėje gali įsigyti lengvų nereceptinių kortikosteroidų, tokių kaip hidrokortizono kremas.

Spuogų gydymas

Žmonės gali pabandyti naudoti spuogų gydymo priemones, pvz benzoilo peroksidai ir tretinoinas. Šie produktai gali padėti sumažinti uždegimą ir pašalinti negyvas odos ląsteles, kad paskatintų įstrigusius plaukus išlįsti iš odos.

Antibiotikai

Kai kuriais atvejais trumpas geriamųjų antibiotikų kursas gali padėti gydyti infekciją ir suteikti tam tikrą priešuždegiminį poveikį. Pavyzdžiui, gydytojas gali skirti tetracikliną, jei žmogus turi stiprų uždegimą arba dauguma iškilimų yra pustulės.

Šveitimas

Kai kurie žmonės gali pabandyti naudoti fizinį ar mechaninį šveitimą, kad pašalintų negyvas odos ląsteles, kurios gali užkimšti poras ir sulaikyti plaukus. Žmonės gali nušveisti odą šepetėliu ar kempinėle arba tepti odos priežiūros šveitikliu, kuriame gali būti cukraus, druskos ar mažyčių rutuliukų.

Svarbu vengti per stipriai šveisti, nes tai gali dar labiau sudirginti.

Sterilus pincetas arba adatos

Jei įaugę plaukai yra šalia odos paviršiaus ir matomi, žmonės gali švelniai pašalinti įstrigusius plaukus naudodami sterilią adatą arba pincetą. Tai gali padėti sumažinti iškilimą.

Tačiau žmonės turėtų sterilizuoti adatą ar pincetą, kad išvengtų infekcijos. Jie taip pat turėtų vengti kasti plaukus, nes tai gali dar labiau sudirginti arba sužaloti.

Natūralios priemonės

Žmonės taip pat gali pabandyti naudoti natūralias priemones, pvz arbatmedžio aliejus, hamamelisarba alijošius, gydyti skutimosi nelygumus. Kadangi šie natūralūs produktai turi priešuždegiminių ir antimikrobinių savybių, jie gali sumažinti skustuvo iškilimus ir palengvinti diskomfortą.

Skustuvo smūgiai prieš skustuvo nudegimą ir folikulitą

Skutimosi iškilimai yra įaugę plaukeliai, kurie paprastai atsiranda po plaukų šalinimo technikos, pavyzdžiui, skutimosi. Jie skiriasi nuo nudegimo skustuvu ir folikulito.

Žmonės gali supainioti skustuvo iškilimus su skustuvo nudegimu, nes jie abu dažniausiai atsiranda po skutimosi. Tačiau nudegus skustuvu įaugę plaukai nesukelia iškilimų. Vietoj to, jis gali pasireikšti kaip bėrimas, spalvos pasikeitimas arba deginimo pojūtis.

Folikulitas yra panašus į skustuvo iškilimus arba pseudofolikulitą, tačiau skirtumas tarp jų yra plauko folikulo uždegimo priežastis.

Folikulitas atsiranda, kai plauko folikulas, kuris yra maža odos ertmė, iš kurios auga plaukai, užsidega dėl infekcijos. Kita vertus, pseudofolikulitas atsiranda dėl uždegimo, kurį sukelia dirginimas ir įaugę plaukai po plaukų šalinimo.

Kodėl tai atsiranda lytinių organų srityje

Įaugę plaukai dažniausiai atsiranda tose kūno vietose, kuriose naudojami plaukų šalinimo būdai. Šios sritys apima veidą, kojas ir gaktos sritį.

Plaukai gaktos srityje yra paprastai šiurkštesni ir garbanoti nei kitų kūno dalių plaukai. Tai taip pat viena iš plaukuotų vietų daugelio žmonių kūne. Žmonės taip pat gali neskirti šiai sričiai tiek dėmesio, kiek savo veidui ar kojoms. Visos šios priežastys gali prisidėti prie skutimosi iškilimų lytinių organų srityje.

Gaktos sritis taip pat yra sritis, kuri yra linkusi į trintį dėl vaikščiojimo, aptemptų drabužių ir seksualinio kontakto. Todėl žmonėms patartina dėvėti kvėpuojančius apatinius ir neužsiimti seksu netrukus po skutimosi. Kadangi gaktos sritis bus jautri, bet koks dirginimas gali sukelti diskomfortą ir padidinti skustuvo iškilimų tikimybę.

Kuo tai skiriasi nuo LPI

Be to, kad būtų galima atskirti skustuvo iškilimus, nudegimus ir folikulitą, svarbu nustatyti, kada simptomai gali atsirasti dėl kažko rimtesnio. Tam tikros lytiškai plintančios infekcijos (LPI) gali sukelti simptomus, panašius į skutimosi guzelius.

Pavyzdžiui, lytinių organų pūslelinė taip pat gali turėti iškilimų, tačiau tai bus atviros opos, kurios gali nuskusti. Be to, lytinių organų pūslelinė sukels kitus simptomus, tokius kaip karščiavimas, galvos skausmas, kūno skausmai ir patinusios liaukos.

Genitalijų karpos taip pat turi iškilimų, tačiau tai bus nelygiais kraštais karpos, kurios gali atrodyti kaip žiedinis kopūstas. Šios karpos taip pat gali būti linkusios kraujuoti.

Kaip išvengti skustuvo iškilimų

Žmonės gali išbandyti kelis skirtingus būdus, kad išvengtų skutimosi iškilimų atsiradimo gaktos srityje.

Paprasčiausias plaukų šalinimo sustabdymas arba dažnio mažinimas yra geriausias būdas išvengti skutimosi iškilimų. Gaktos srities skutimasis yra asmeninis pasirinkimas, ir niekas neturėtų jausti spaudimo, kad jų gaktos plaukai atrodytų tam tikri. Tačiau kai kuriems žmonėms plaukų šalinimo vengimas gali būti netinkamas arba įmanomas.

Prieš skusdamiesi ar vaškuodami, žmonės gali pabandyti sumažinti skustuvo iškilimų riziką paruošdami odą. Jie gali tai padaryti atlikdami šiuos veiksmus:

  • odos valymas ir šveitimas gaktos srityje
  • plaukų šalinimas po vonios ar dušo arba šilto, drėgno rankšluosčio uždėjimo ant gaktos srities
  • naudojant tinkamą skutimosi kremą, skutimosi gelį arba vaškavimo priemonę
  • vengti odos priežiūros produktų, kurių sudėtyje yra ingredientų, kurie gali sudirginti odą
  • naudojant šviežią, aštrų ir sterilų skustuvą
  • skutimas plaukų augimo kryptimi

Žmonės taip pat gali naudoti elektrinį skustuvą, kad trumpai nukirptų plaukus. Dėl to plaukai išliks šiek tiek ilgesni nei naudojant skustuvą, todėl mažesnė tikimybė sudirginti ar įauginti plaukus.

Kiti plaukų šalinimo būdai

Asmuo, norintis pašalinti plaukus nuo gaktos srities, bet norintis išvengti skutimosi iškilimų, gali išbandyti kitą plaukų šalinimo techniką.

Pavyzdžiui, jie galėtų išbandyti plaukų šalinimo kremus arba depiliatorius, kurie tirpdo plaukus. Ši parinktis turėtų būti neskausminga ir vargu ar sukels skustuvo iškilimus. Tačiau kreme yra cheminių medžiagų, kurios gali sudirginti odą. Todėl, siekiant sumažinti simptomų riziką, patartina atlikti pleistro testą ir atidžiai laikytis gaminio instrukcijų.

Ilgalaikiai sprendimai įtraukti elektrolizė ir plaukų šalinimas lazeriu.

Elektrolizė apima labai smulkaus zondo įkišimą į plauko folikulą ir elektros srovės siuntimą per jį, kad sunaikintų plaukų folikulą. Lazerio arba šviesos terapija naudoja intensyvią šviesą, kuri pažeidžia plaukų folikulus, kad sumažintų plaukų augimą.

Abu metodai siūlo ilgalaikius nepageidaujamo plaukų augimo sprendimus, tačiau jie gali sukelti skausmą ar diskomfortą, todėl žmogui reikės kelių gydymo būdų.

Sužinokite daugiau apie elektrolizės ir plaukų šalinimo lazeriu skirtumus.

Santrauka

Skutimosi iškilimai susidaro, kai plaukelių šalinimo būdai, tokie kaip skutimas, sukelia įaugančius plaukelius. Jie dažniausiai atsiranda gaktos srityje, kur plaukai būna šiurkštūs ir garbanoti.

Žmonės gali gydyti skustuvo iškilimus naudodami švelnius šveitiklius, pincetus ar vaistus. Jie gali bandyti išvengti skutimosi iškilimų, tinkamai paruošdami odą prieš plaukų šalinimą arba išbandydami kitą plaukų šalinimo techniką.