Mes įtraukiame produktus, kurie, mūsų nuomone, yra naudingi mūsų skaitytojams. Jei perkate per nuorodas šiame puslapyje, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Štai mūsų procesas.

Medicinos naujienos šiandien rodo tik tuos prekių ženklus ir produktus, už kuriuos stovime.

Mūsų komanda kruopščiai ištiria ir įvertina mūsų svetainėje pateiktas rekomendacijas. Norėdami įsitikinti, kad produktų gamintojai laikėsi saugos ir efektyvumo standartų, mes:

 • Įvertinkite ingredientus ir sudėtį: Ar jie gali pakenkti?
 • Patikrinkite visus teiginius apie sveikatingumą: Ar jie atitinka dabartinį mokslinių įrodymų rinkinį?
 • Įvertinkite prekės ženklą: Ar ji veikia sąžiningai ir laikosi geriausios pramonės praktikos?

Mes atliekame tyrimus, kad galėtumėte rasti patikimų produktų, skirtų jūsų sveikatai ir gerovei.

Skaitykite daugiau apie mūsų tikrinimo procesą.

Žmonėms, norintiems įsigyti akinius, būtinas vyzdžio atstumo (PD) matavimas. Kai kurie akinių gamintojai pateikia vaizdo įrašus, padedančius klientams apskaičiuoti savo PD nesilankant akių gydytojo klinikoje.

Optometristas, liniuote matuojantis moters vyzdžio atstumą.Pasidalinkite Pinterest

Šiame straipsnyje aprašoma, kas yra PD, ir paaiškinami įvairūs matavimo metodai, kuriuos gali naudoti asmenys.

Kas yra atstumas iki mokinio?

PD reiškia atstumą milimetrais (mm) tarp akių vyzdžių centrų.

Šis matavimas padeda gamintojams paruošti receptinius akinius, nes užtikrina, kad receptas atitiktų žmogaus akis. PD tiksliai nurodo, kur asmuo žiūrės pro akinių lęšius.

Yra dviejų tipų PD. Tolimasis PD reiškia atstumą tarp vyzdžių, kai asmuo žiūri į tolimą objektą. Akių gydytojai naudoja šio tipo PD tolimojo matymo akiniams. Netoli PD yra atstumas tarp mokinių, kai asmuo žiūri į šalia esantį objektą, pavyzdžiui, skaitydamas.

Svarbu teisingai išmatuoti PD. Kanados optometristų asociacija teigia, kad PD matavimų netikslumai gali sukelti:

 • akių nuovargis
 • galvos skausmai
 • iškreiptas matymas
 • neryškus matymas

Vidutinis vyzdžio atstumas

Remiantis 2016 m. tyrimu, PD gali skirtis tarp asmenų. Tyrėjai pažymi, kad įvairūs veiksniai, įskaitant amžių, lytį ir etninę kilmę, gali turėti įtakos matavimui.

Pavyzdžiui, tyrimai parodė, kad vyrų PD paprastai yra didesnis nei moterų, o įvairūs tyrimai parodė, kad vidutinis PD vyrams yra 60,14–69,97 mm, o moterų – 57,33–66,68 mm.

Tyrėjai taip pat teigia, kad šis matavimas gali padidėti iki 20 metų amžiaus. Po šio amžiaus PD paprastai išlieka pastovus.

Autoriai a 2016 metų tyrimas padarė išvadą, kad amžius vaidina svarbų vaidmenį sergant PD. Vyresnio amžiaus žmonės paprastai turi mažesnę PD nei jaunesni arba turintys trumparegystę.

Nėra tyrimų, tiriančių vidutinį vaikų PD. Tačiau kai kurios įmonės, parduodančios akinius, naudoja numatytąjį matavimą, jei tėvai ar globėjai nežino vaiko PD.

Daugumos vaikų PD yra 43–58 mm, o akių priežiūros specialistai gali išmatuoti šį atstumą per akių tyrimą.

Vyzdžių matavimų tipai

Yra dviejų tipų PD matavimai: vienas PD ir dvigubas PD.

Pavienis arba binokulinis PD matavimas reiškia atstumą tarp vieno vyzdžio centro ir kito vyzdžio centro. Vienas PD matavimas suteikia vieną skaičių, pvz., 60, 63 arba 55 mm.

Dvigubas arba monokulinis PD reiškia atstumą tarp kiekvieno vyzdžio centro ir nosies tiltelio. Dvigubi PD matavimai apima du skaičius. Pavyzdžiui, jei dvigubas PD yra 31/33, pirmasis skaičius reikš dešinę akį, o antrasis – kairiąją akį.

Amerikos oftalmologijos akademija pažymi, kad kai kuriuose receptuose taip pat gali būti santrumpa OD arba OS. OD yra trumpinys oculus dexter, kuris reiškia dešinę akį, o OS yra oculus sinister, kuris reiškia kairę akį, trumpinys.

Sužinokite, kaip perskaityti akių receptą.

Kaip išmatuoti PD naudojant liniuotę

Asmuo gali išmatuoti savo PD naudodamas liniuotę. Štai žingsnis po žingsnio vadovas, kaip tai padaryti:

 1. Atsistokite tiesiai, maždaug 8 colių atstumu nuo veidrodžio.
 2. Laikykite liniuotę prie antakių ir užmerkite dešinę akį, kad liniuotės 0 mm žymeklis sulygiuotų su kairiojo vyzdžio centru.
 3. Žiūrėdami tiesiai į priekį, atidarykite dešinę akį, užmerkite kairę ir patikrinkite liniuotės, esančios virš dešiniojo vyzdžio centro, reikšmę.
 4. Gautas matavimas yra vienas PD.

Asmenys taip pat gali išmatuoti savo vienintelį PD su kito asmens pagalba. Asmuo, kuriam reikalingas matavimas, gali žiūrėti į objektą, esantį maždaug 20 pėdų atstumu nuo jų. Matuojantis asmuo gali sulygiuoti liniuotės 0 mm ženklą su vieno vyzdžio centru, o tada matuoti su kito vyzdžio centru.

Norėdami apskaičiuoti dvigubą PD, žmonės turi išmatuoti nuo vieno vyzdžio iki nosies tiltelio, pasižymėti matavimą ir tą patį atlikti kitai akiai.

Norėdami gauti tikslesnį rezultatą, žmonės turėtų atlikti kelis pavienius ir dvigubus PD matavimus ir apskaičiuoti vidutinį atstumą.

Kaip išmatuoti PD su akiniais

Žmonės, kurie jau nešioja akinius, gali rasti savo PD atlikdami šiuos veiksmus:

 1. Uždėkite akinius.
 2. Paprašykite kito žmogaus atsistoti priešais juos.
 3. Naudodami nenuolatinio žymeklio rašiklį, pažymėkite du taškus ant akinių virš kairiojo ir dešiniojo vyzdžių.
 4. Išmatuokite atstumą tarp šių dviejų taškų liniuote.

Šis matavimas yra asmens PD. Žmonės gali norėti atlikti šiuos veiksmus kelis kartus, kad užtikrintų tikslesnį rezultatą.

Kaip apskaičiuoti netoli PD

Kai asmuo žino savo vienintelį PD, jis gali apskaičiuoti savo artimą PD pašalindamas 3 mm.

Pavyzdžiui, asmens, kurio vienas PD yra 60 mm, beveik PD būtų 57 mm.

Arba žmogus gali naudoti savo dvigubą PD ir iš kiekvienos akies matavimo atimti 1,5 mm. Asmeniui, kurio dvigubas PD yra 31/33 mm, rezultatas būtų 29,5/31,5 mm.

Kodėl PD yra svarbus?

Svarbu žinoti, kas yra asmens PD, kad įsitikintumėte, jog akiniai tinkamai priglunda. Optikas gali išmatuoti PD užsidėdamas akinius. Tačiau žmogui, perkančiam akinius internetu, gali tekti pasimatuoti PD namuose.

Atkreipkite dėmesį, kad šio straipsnio autorius šių produktų nebandė. Visa pateikta informacija yra tik moksliniais tyrimais pagrįsta ir teisinga paskelbimo metu.

Medicinos naujienos šiandien laikosi griežto produktų atrankos ir patikrinimo proceso. Sužinokite daugiau čia.

Žmonės gali rinktis iš įvairių įmonių, prekiaujančių akiniais internetu. Šios įmonės siūlo paslaugą, kuri leidžia klientui pamatyti, kaip ant jų atrodo rėmeliai, prieš įsigyjant. Jie taip pat turi dosnią grąžinimo politiką, jei asmuo neteisingai išmatuoja savo PD.

 • Warby Parker: Ši įmonė leidžia žmonėms namuose nemokamai pasimatuoti iki penkių kadrų. „Warby Parker“ taip pat siūlo 30 dienų grąžinimo arba keitimo politiką ir 1 metų garantiją, kad jų objektyvai nesubraižytų. Sužinokite daugiau apie Warby Parker.
 • Zenni Optical: Ši įmonė turi virtualią išbandymo paslaugą, kuri leidžia žmonėms susidaryti supratimą, kokie rėmeliai jiems tiktų. „Zenni Optical“ taip pat siūlo 30 dienų parduotuvės kredito grąžinimo politiką. Sužinokite apie Zenni Optical.
 • EyeBuyDirect: Ši įmonė leidžia žmonėms įkelti nuotraukas ir dalyvauti viktorinoje, kad nuspręstų, kurie rėmeliai labiausiai tiktų jų veido formai. EyeBuyDirect siūlo 14 dienų tinkamumo ir stiliaus garantiją su vienkartiniu pakeitimu arba grąžinimu. Jos akiniams taip pat suteikiama 365 dienų gaminio garantija, kuri leidžia klientams reikalauti vienkartinio pakeitimo poros, jei akiniai yra sugedę. Sužinokite daugiau apie „EyebuyDirect“.