Kaip išsirinkti malūnėlį?

Šiandien kiekvienoje parduotuvėje, kurios specializacija yra statybinė ir buitinė technika, galite rasti didžiulį šlifuoklių asortimentą, tačiau dažnai labai sunku išsirinkti tinkamą. Pabandykime kartu suprasti šlifuoklius, kad padarytume teisingą pasirinkimą.

Kampiniai šlifuokliai (šlifuokliai)

vaizdas


Nuotrauka: struman.nethouse.ru

Visų pirma, verta paminėti kampiniai šlifuokliai (šlifuokliai).
Daugelyje malūnėlių jie išsiskiria – naudojami ne tik šlifavimui, bet ir pjaustymui. Kampiniais šlifuokliais galima pjauti metalą, akmenį, betoną, tačiau jų negalima naudoti medienai (šios medžiagos tankis per mažas). Universalumą užtikrina veikiantys purkštukai. Šlifavimo diskai šlifavimo mašinoms yra labai įvairūs – šepečio, puodelio, lėkštės formos, lupimo, pjovimo ir kt.
Kampiniai šlifuokliai gavo savo pavadinimą dėl savo kampinės pavaros.
Kampinio šlifuoklio galimybės priklauso nuo skersmens ir galios. Taigi, pavyzdžiui, įmonė Makita modelių asortimente yra tiek buitiniai šlifuokliai, kurių diskas yra 125 mm ir sveria 1,5 kg, tiek profesionalios mašinos, sveriančios 5 kg. Jų skirtumas yra didžiausias efektyvumas ir patikimumas.

Tiesūs šlifuokliai

vaizdas


Nuotrauka: www.toool.ru

Jei reikia šlifuoti tose vietose, kur paprastas kampinis šlifuoklis nepasiekia, tuomet turėtumėte nusipirkti tiesus malūnėlis. Jo veikimo principas yra maždaug toks pat kaip ir kampinio, tačiau dėl tiesioginės pavarų dėžės ir ilgo veleno jis yra gudresnis. Kai kuriuose modeliuose yra paleidimo jungiklio blokavimas. Ši funkcija leidžia neleisti įrenginiui „perdegti“ ilgai naudojant. Vis dar ta pati įmonė Makita savo arsenale turi tiesiuosius šlifuoklius su SJS (Super Joint System) sistema, kuri tuo pačiu sumažina vibraciją, pailgina įrankio tarnavimo laiką ir padidina vartotojo apsaugą.

Juostiniai šlifuokliai

vaizdas


Nuotrauka: electrovenik.ru

kita klasė šlifavimo staklėsjuosta. Galiniai ritinėliai, ant kurių ištemptas kilpinis abrazyvinis diržas (diržas, kuriuo atliekamas šlifavimas) – štai koks yra šio tipo šlifuoklis. Modelių svoris gali būti nuo trijų iki penkių kg, o galia – 650-1200 vatų. Tuo pačiu metu juostiniai šlifuokliai turi dar vieną svarbią savybę – tai darbo zonos dydis (plotis). Jis gali būti 75-100 mm. Vos per minutę toks įrenginys gali pašalinti 15 gramų apdorojamos medžiagos paviršiaus. Tokia mašina gali būti naudojama didelio paviršiaus, pagaminto iš medžio, metalo, betono ar plastiko, pirminiam apdorojimui (greitai ir grubiam šlifavimui). Taip pat juostinis šlifuoklis gali būti naudojamas valymui ir grubumui. Norint dirbti su mažomis dalimis, yra galimybė stacionariai sumontuoti šlifuoklį (kai mašina apverčiama ir ruošinys laikomas rankose, o ne šlifuoklyje). Apskritai, norint atlikti smulkesnį darbą, geriau naudoti juostos failą. Jo konstrukcijos ypatybės leidžia šlifuoti sunkiai pasiekiamose vietose.

Šlifuokliai šepečiais

vaizdas


Nuotrauka: www.toool.ru

Kitas vaizdas malūnėliai – tai yra teptuku. Skirtingai nuo juostos, jie turi tik vieną volelį. Ant jo uždedamas nailoninis arba metalinis tinklelis. Su šiuo įrankiu nuo metalinio ar medinio paviršiaus lengvai pašalinsite dažų, lako ar rūdžių sluoksnį. Be to, mašina tinka medienos struktūrizavimui. Šlifavimui galima naudoti specialius poliravimo žiedus, jei yra reikiamas įtvaro velenas.

Orbitiniai šlifuokliai

vaizdas


Nuotrauka: snosn.com

Smulkesnį šlifavimą galima atlikti ir vibracinis šlifuoklis. Taip pat galite išgirsti tokį pavadinimą kaip paviršiaus šlifuoklis. Šis įrankis turi plokščią padą, kuris juda pirmyn ir atgal (atgalinis judesys). Tokių judesių amplitudė nedidelė, bet čia – maksimalus greitis. Kurioje…