Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį 2020 m

Išmaniojo planšetinio kompiuterio pasirinkimas 2020 m.: visas vadovas

Buitinės elektronikos parduotuvėse gausu įvairiausių planšetinių kompiuterių. Iš pradžių atrodo, kad jie visi skiriasi tik dydžiu ir kaina. Netgi išoriškai prietaisai labai panašūs! Kaip išsirinkti sau tinkamą modelį? Atsakymas paprastas – perskaitykite šį straipsnį. Pažadame, kad perskaitę medžiagą nesunkiai išsirinksite sau tinkamiausią planšetę.

Sprendžiant iš apibendrintų daugelio rinkos analitikų duomenų, pernai 10 parduotų išmaniųjų telefonų teko vos po vieną planšetinį kompiuterį. Be to, jau penkerius metus stebimas nuolatinis susidomėjimo „tabletėmis“ mažėjimas ir leisime sau manyti, kad nusivylimas dėl lūkesčių ir realybės neatitikimo yra toli gražu ne paskutinėje vietoje tarp jų populiarumo mažėjimo priežasčių. . Kitaip tariant – netinkamas planšetės pasirinkimas. Tikimės, kad perskaitę šį straipsnį geriau suprasite, kokio planšetinio kompiuterio jums reikia.

Operacinės sistemos pasirinkimas

Operacinė sistema yra paslaugų programų rinkinys, prieinamas bet kuriame gana sudėtingame elektroniniame įrenginyje. Būtent jo buvimas leidžia „įprastoms“ programoms naudoti programėlės aparatinės įrangos galimybes, užtikrina sąveiką su vartotoju ir pan. Šiuolaikiniuose planšetiniuose kompiuteriuose įdiegta viena iš trijų populiarių operacinių sistemų: iOS, Android arba Windows. O parduotuvių lentynose – „planšetės“, kuriose vienu metu įdiegta pora operacinių sistemų. Tačiau tai labiau taisyklės išimtis ir taikoma „Android“ / „Windows“ deriniui. Atkreipkite dėmesį, kad „Fire OS“ operacinė sistema, kurią „Amazon“ deda į savo mobiliuosius įrenginius, yra „Android“ klonas, todėl mes jos nenagrinėjame atskirai.

iOS

Stabiliausia operacinė sistema yra iOS. o 2019 m. „Apple“ tiesiogine prasme padarė nedidelę revoliuciją, suskirstydama ją į versijas, skirtas išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams. Be to, pastaruoju atveju buvo pritaikyta ne tik vartotojo sąsaja, bet ir pašalinta daug esminių programinės įrangos apribojimų. Pavyzdžiui, atsirado pelės valdymas, pažangus kelių langų režimas, visavertis darbas su failais ir archyvais, išorinių diskų palaikymas, darbalaukio naršyklės režimas ir kt. Dabar iPad savininkui niekas netrukdo nukopijuoti filmą ar dokumentą į USB atmintinę, prijungti jį per adapterį arba tiesiogiai (skirtas USB Type-C) ir be problemų žiūrėti pirmąjį arba redaguoti antrąjį. Geriausia tai, kad iPadOS yra suderinama su dauguma senesnių planšetinių kompiuterių. Jis yra kiek įmanoma optimizuotas, todėl jam nereikia daug RAM.

Pasirinkę „iOS“ planšetinį kompiuterį, gausite išsamiai apgalvotą vartotojo sąsają ir daugybę įvairių programų. Tačiau būkite pasirengę tam, kad daugelis iš jų bus sumokėtos. Ši OS yra „Apple“ nuosavybė, todėl ji įdiegiama tik „iPad“ įrenginiuose, kurie yra brangesni nei „Android“ ar „Windows“ įrenginiai. Tačiau „Cupertians“ gaminiai turi ilgiausią techninį palaikymą, o net pasenusių kartų „obuolių“ įtaisų našumas nenusileidžia konkuruojantiems pasiūlymams, sukurtiems ant modernių techninės įrangos platformų.

Didžiulis visos iOS įrenginių šeimos privalumas yra patogi ekosistema. Žinoma, norint išnaudoti visas galimybes, reikia būti ne vieno įrenginio su obuoliu ant dangtelio savininku. „IOS“ artumo atvirkštinė pusė yra tiesioginio keitimosi vartotojo failais sudėtingumas ir sąsajos pritaikymo sau apribojimai. Na, o galimybė išplėsti turimą atmintį atbaido daugelį potencialių pirkėjų.

Privalumai: stabiliai veikia, paprasta naudoti, lengvai išmokstama, turi išvystytą ir patogią ekosistemą.

Minusai: uždara platforma, keletas nemokamų programų, pritaikymo neįmanoma (temų ir kitų sąsają keičiančių paslaugų įdiegimas).

Android

Android operacinė sistema yra atvira ir nemokama, todėl dauguma planšetinių kompiuterių gamintojų renkasi būtent ją. Programinę įrangą sukūrė Google. Sistema reguliariai atnaujinama, tačiau biudžetinių įrenginių savininkai gali to nepajusti. Kai kurie gamintojai tiesiog tingi keisti tų planšetinių kompiuterių, kurie buvo pakeisti naujais modeliais, programinę-aparatinę įrangą. Kiti, priešingai, bando suteikti „Android“ funkcionalumą, o ne …