Yra daug priežasčių, dėl kurių žmonės priauga pilvo riebalų, įskaitant netinkamą mitybą, mankštos trūkumą ir stresą. Mitybos gerinimas, aktyvumo didinimas ir kiti gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti.

Pilvo riebalai reiškia riebalus aplink pilvą. Yra dviejų tipų pilvo riebalai:

 • Visceralinis: Šie riebalai supa žmogaus organus.
 • Po oda: Tai riebalai, esantys po oda.

Visceralinių riebalų sveikatos komplikacijos yra žalingesnės nei poodiniai riebalai.

Žmonės gali keisti gyvenimo būdą ir mitybą, kad numestų pilvo riebalus.

Pasidalinkite Pinterest
Artur Debat / Getty Images
Kodėl pilvo riebalai yra pavojingi?

Antsvoris yra viena iš pagrindinių pagrindinių ligų priežasčių.

Per didelis pilvo riebalų kiekis gali padidinti riziką:

 • širdies liga
 • širdies smūgiai
 • aukštas kraujo spaudimas
 • insultas
 • 2 tipo diabetas
 • astma
 • krūties vėžys
 • storosios žarnos vėžys
 • demencija

 

Pilvo riebalų priežastys

Dažniausios pilvo riebalų pertekliaus priežastys:

1. Netinkama mityba

Saldūs maisto produktai, tokie kaip pyragaičiai ir saldainiai, ir gėrimai, tokie kaip soda ir vaisių sultys, gali:

 • sukelti svorio padidėjimą
 • sulėtinti žmogaus medžiagų apykaitą
 • sumažinti žmogaus gebėjimą deginti riebalus

Mažai baltymų ir daug angliavandenių turinčios dietos taip pat gali turėti įtakos svoriui. Baltymai padeda žmogui ilgiau jaustis sotesniam, o žmonės, kurie į savo racioną neįtraukia liesų baltymų, gali suvalgyti daugiau maisto.

Transriebalai, ypač gali sukelti uždegimą ir nutukimą. Transriebalų yra daugelyje maisto produktų, įskaitant greitą maistą ir kepinius, tokius kaip bandelės ir krekeriai.

The Amerikos širdies asociacija rekomenduoja žmonėms transriebalus pakeisti sveiku viso grūdo maistu, mononesočiaisiais riebalais ir polinesočiaisiais riebalais.

Maisto etikečių skaitymas gali padėti žmogui nustatyti, ar jo maiste yra transriebalų.

2. Per daug alkoholio

Per didelis alkoholio vartojimas gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant kepenų ligas ir uždegimus.

2015 m. ataskaitoje apie alkoholio vartojimą ir nutukimą nustatyta, kad dėl per didelio alkoholio vartojimo vyrai priauga svorio aplink pilvą, nors tyrimų su moterimis rezultatai yra nenuoseklūs.

3. Mankštos trūkumas

Jei žmogus suvartoja daugiau kalorijų nei sudegina, jis priaugs svorio.

Dėl neaktyvaus gyvenimo būdo žmogui sunku atsikratyti riebalų pertekliaus, ypač aplink pilvą.

4. Stresas

Steroidinis hormonas, žinomas kaip kortizolis, padeda organizmui kontroliuoti ir susidoroti su stresu. Kai žmogus yra pavojingoje ar aukšto slėgio situacijoje, jo kūnas išskiria kortizolį, o tai gali turėti įtakos jo medžiagų apykaitai.

Žmonės dažnai griebiasi maisto, kad paguostų, kai jaučia stresą. Dėl kortizolio kalorijų perteklius lieka aplink pilvą ir kitas kūno vietas, kad būtų galima naudoti vėliau.

5. Genetika

Yra įrodymų, kad žmogaus genai gali turėti įtakos nutukimui. Mokslininkai mano, kad genai gali turėti įtakos elgesiui, medžiagų apykaitai ir rizika susirgti su nutukimu susijusiomis ligomis.

Aplinkos veiksniai ir elgesys taip pat turi įtakos žmonių nutukimo tikimybei.

6. Blogas miegas

2013 metų tyrimas svorio padidėjimą sieja su trumpa miego trukme, o tai gali sukelti pilvo riebalų perteklių. Tačiau iš šio tyrimo negalima daryti išvados apie priežastinį ryšį.

Trumpa miego trukmė yra susijusi su maisto suvartojimo padidėjimu, kuris gali turėti įtakos pilvo riebalų susidarymui.

Nepakankamas miegas taip pat gali lemti nesveiką mitybą, pavyzdžiui, emocinį valgymą.

7. Rūkymas

Mokslininkai gali nemanyti, kad rūkymas yra tiesioginė pilvo riebalų priežastis, tačiau jie mano, kad tai yra rizikos veiksnys.

2012 metais žurnale paskelbtas tyrimas PloS vienas parodė, kad nors rūkančiųjų ir nerūkančiųjų nutukimas buvo vienodas, rūkaliai turėjo daugiau pilvo ir visceralinių riebalų nei nerūkantieji.

Kaip numesti pilvo riebalus

Šie veiksmai gali padėti žmonėms atsikratyti nepageidaujamų pilvo riebalų:

1. Jų mitybos gerinimas

Sveika, subalansuota mityba gali padėti žmogui numesti svorio, taip pat gali turėti teigiamos įtakos bendrai jo sveikatai.

Žmonės gali norėti vengti cukraus, riebaus maisto ir rafinuotų angliavandenių, kuriuose yra mažai maistinių medžiagų. Vietoj to, jie gali valgyti daug vaisių ir daržovių, liesų baltymų ir sudėtingų angliavandenių.

2. Alkoholio vartojimo mažinimas

Asmuo, bandantis atsikratyti pilvo riebalų pertekliaus, gali stebėti savo suvartojamo alkoholio kiekį. Alkoholiniuose gėrimuose dažnai yra papildomo cukraus, kuris gali prisidėti prie svorio padidėjimo.

3. Mankštos didinimas

Sėdimas gyvenimo būdas gali sukelti daug rimtų sveikatos problemų, įskaitant svorio padidėjimą. Žmonės, norintys numesti svorio, turėtų įtraukti pakankamai mankštos į savo kasdienybę.

Aerobiniai pratimai ir jėgos treniruotės gali padėti žmonėms atsikratyti pilvo riebalų.

4. Gauti daugiau saulės šviesos

2016 m. apžvalga rodo, kad saulės spindulių poveikis gyvūnams gali sumažinti svorio padidėjimą ir medžiagų apykaitos sutrikimus.

Apžvalgoje pažymima, kad keliuose tyrimuose buvo nagrinėjamas saulės šviesos poveikis žmonėms, atsižvelgiant į svorio padidėjimą, ir kad reikia atlikti daugiau tyrimų.

5. Streso mažinimas

Dėl streso žmogus gali priaugti svorio. Streso hormono kortizolio išsiskyrimas daro įtaką žmogaus apetitui ir gali paskatinti jį valgyti daugiau.

Stresą mažinančios taktikos apima sąmoningumą ir meditaciją bei švelnius pratimus, tokius kaip joga.

6. Miego režimo gerinimas

Miegas yra gyvybiškai svarbus bendrai žmonių sveikatai.

Pagrindinis miego tikslas – leisti kūnui pailsėti, išgyti ir atsigauti, tačiau jis taip pat gali turėti įtakos žmogaus svoriui.

Pakankamai kokybiškas miegas yra būtinas, kai žmogus bando mesti svorį, įskaitant pilvo riebalus.

7. Mesti rūkyti

Rūkymas yra padidėjusio pilvo riebalų, taip pat daugelio kitų rimtų sveikatos problemų rizikos veiksnys. Mesti rūkyti gali žymiai sumažinti pilvo riebalų pertekliaus riziką, taip pat pagerinti bendrą sveikatą.

 

Santrauka

Žmogus turi didesnę įvairių sveikatos problemų riziką, jei turi pilvo riebalų perteklių. Priežastys yra prasta mityba, mankštos trūkumas ir trumpas arba prastos kokybės miegas.

Sveika mityba ir aktyvus gyvenimo būdas gali padėti žmonėms atsikratyti pilvo riebalų pertekliaus ir sumažinti su tuo susijusių problemų riziką.