Mes įtraukiame produktus, kurie, mūsų nuomone, yra naudingi mūsų skaitytojams. Jei perkate per nuorodas šiame puslapyje, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Štai mūsų procesas.

Medicinos naujienos šiandien rodo tik tuos prekių ženklus ir produktus, už kuriuos stovime.

Mūsų komanda kruopščiai ištiria ir įvertina mūsų svetainėje pateiktas rekomendacijas. Norėdami įsitikinti, kad produktų gamintojai laikėsi saugos ir efektyvumo standartų, mes:

  • Įvertinkite sudedamąsias dalis ir sudėtį: Ar jie gali pakenkti?
  • Patikrinkite visus teiginius apie sveikatingumą: Ar jie atitinka dabartinį mokslinių įrodymų rinkinį?
  • Įvertinkite prekės ženklą: Ar ji veikia sąžiningai ir laikosi geriausios pramonės praktikos?

Mes atliekame tyrimus, kad galėtumėte rasti patikimų produktų, skirtų jūsų sveikatai ir gerovei.

Skaitykite daugiau apie mūsų tikrinimo procesą.

Yra įvairių namų gynimo priemonių, kuriomis žmonės gali pabandyti išblukinti įdegio, įdegio linijų ir savaiminio įdegio spalvą. Šiame straipsnyje sužinokite apie geriausius metodus ir ko vengti.

Įdegis atsiranda, kai ultravioletiniai saulės spinduliai pakeičia pigmentą odoje ir įgauna tamsesnę spalvą. Pašalinti įdegį nėra paprasta ir tai neįvyksta per naktį. Tačiau kai kurie metodai gali padėti greičiau išblukinti įdegį.

Be įsikišimo įdegis paprastai pradeda blukti per kelias savaites, o įdegio linijos tampa ne tokios ryškios, kol galiausiai jos nebepastebi. Taip yra todėl, kad organizmas pašalina negyvas odos ląsteles ir pakeičia jas naujomis. Įdegis nuo įdegio produktų ilgainiui taip pat blunka, kai oda atsinaujina.

Šiame straipsnyje aptariami saugūs metodai, kuriuos žmonės gali naudoti norėdami pašalinti įdegį arba savaiminį įdegį namuose. Jame taip pat aptariami būdai, kaip išvengti galimų odos pažeidimų, įskaitant citrinų sultis ir odą balinančius kremus.

Kaip atsikratyti įdegio

moteris šveičia, kad pašalintų įdegį Pasidalinkite Pinterest
Šveitimas gali padėti išblukinti įdegį.

Dauguma būdų, kaip atsikratyti įdegio, nesvarbu, ar tai būtų buteliukas, deginimosi kabina ar saulė, pateikiami iš rekomendacijų dėl šveitimo ir odos priežiūros.

Klinikinių tyrimų, susijusių su būdais, kaip atsikratyti įdegio, atlikta nedaug, tačiau daugelis populiarių metodų yra saugūs ir turi nedaug šalutinių poveikių.

Yra daug skirtingų odos tipų ir produktų naudojimo būdų. Geriausias metodas gali skirtis priklausomai nuo žmogaus odos atspalvio, pageidaujamų produktų ir naudojamų metodų.

Įdegio išblukinimo būdai

Žmonės gali išbandyti šiuos būdus, kad pašalintų arba išbluktų įdegį nuo saulės ar gulto:

Šveitimas

Švelnus odos šveitimas padės pašalinti pigmentines negyvas odos ląsteles iš išorinio odos sluoksnio. Tai gali sumažinti įdegio išvaizdą.

Du pagrindiniai šveitimo tipai yra cheminiai ir mechaniniai metodai:

  • Cheminiai metodai apima chemines medžiagas, kurios ištirpdo negyvas odos ląsteles, tokias kaip alfa ir beta hidroksi rūgštys.
  • Mechaniniai metodai negyvoms odos ląstelėms pašalinti naudojami šepečiai arba kempinės.

Žmonės, turintys sausą, jautrią odą, gali pastebėti, kad geriausiai tinka minkšta šluostė ir cheminis šveitiklis. Žmonės, turintys storesnę, riebesnę odą, gali pastebėti, kad stipresnės cheminės medžiagos ir mechaniniai metodai jiems geriausiai tinka.

Nepriklausomai nuo odos tipo, būtinai švelniai nušveiskite. Perdozavus, oda gali parausti ir gali atsirasti spuogų. Tamsesnio odos atspalvio žmonės gali pastebėti, kad per didelis šveitimas gali sukelti tamsių dėmių atsiradimą ant odos.

Žmonės turėtų būtinai drėkinti savo odą po šveitimo, kad ji per daug neišsausėtų. Drėkikliai, kurių sudėtyje yra alavijo, yra gera vieta pradėti, kai reikia švelninti odą.

Amerikos dermatologų akademija (AAD) siūlo daugiau patarimų, kaip saugiai nušveisti.

Odą šviesinantys produktai

AAD rekomenduoja kai kuriuos ingredientus kaip veiksmingus odos šviesiklius. Gali prireikti kelių kartų pakartotinai, kad jie būtų veiksmingiausi, tačiau jie gali išblukinti tamsesnes odos vietas.

Atkreipkite dėmesį į produktus, kurių sudėtyje yra šių ingredientų:

  • azelaino rūgštis
  • glikolio rūgštis
  • retinoidai
  • vitamino C
  • kojo rūgštis

Ir vaistinės, ir internetinės parduotuvės parduoda odos šviesinimo priemones Produktai. Prieš pirkdami nepamirškite patikrinti ingredientų.

Kaip pašalinti įdegio produktus

vyras, besimėgaujantis dušu. Pasidalinkite Pinterest
Žmonės gali pašalinti savaiminio įdegio produkto perteklių nuo odos nusiprausę po dušu.

Žmonės gali išbandyti šiuos metodus, padedančius pašalinti savaiminio įdegio produktus nuo odos:

Paimkite dušą arba vonią

Jei savaiminis įdegis tampa dryžuotas arba atsiranda spalvos raukšlių, suvienodinti odos atspalvį gali padėti dušas, vonia ar net greitas nuplovimas su muilu po produkto panaudojimo.

Žmonės gali naudoti minkštą, drėgną skalbimo šluostę, norėdami nušveisti odą ir pašalinti produkto perteklių.

Kepimo soda

Kadangi savaiminio įdegio priemonė iš esmės „nudažo“ atokiausius odos sluoksnius, šveitimo metodai šioms išorinėms odos ląstelėms pašalinti yra vieni patikimiausių būdų sumažinti savaiminio įdegio išvaizdą.

Sumaišius kepimo sodą su pakankamai vandens, kad susidarytų pasta, yra labai efektyvus būdas pašalinti odos perteklių ar dryželius. Švelniai šveiskite sukamaisiais judesiais, kad sumažintumėte dryžių atsiradimą nedirgindami odos.

Švelnus nagų buferis

Šis sprendimas tiks tik suragėjusioms ir kietesnėms odos vietoms, tokioms kaip rankos ir pėdos. Naudokite nagų buferį, kad švelniai nušveistumėte visas surinkto įdegio vietas, dėl kurių rankos ir pėdos atrodo nešvarios arba pernelyg oranžinės.

Savaiminio įdegio valikliai

Vaistinėse taip pat siūlomi produktai, padedantys pašalinti savaiminį įdegį. Tai yra muilai, losjonai ir šveičiamosios pirštinės. Žmonės taip pat gali rinktis iš savaiminio įdegio šalinimo priemonių tipų ir markių prisijungęs.

Ko nedaryti

Daugelyje tinklaraščių ir socialinės žiniasklaidos paskyrų pateikiami patarimai, kaip pašalinti savaiminį įdegį, tačiau ne visi patarimai yra geri. Oda yra subtilus organas, todėl svarbu netepti jos odai neskirtų priemonių.

Toliau pateikiami keli metodų, kurių reikia vengti šalinant įdegį, pavyzdžiai:

Citrinos sulčių

Jau daugelį metų žmonės citrinų sultis naudoja kaip plaukų ir odos šviesinimo priemones. Daugelis tinklaraščių siūlo naudoti šviežias citrinas, kad pašalintumėte įdegio dryžius arba pašviesintumėte odą. Tačiau neskiestos citrinų sultys gali būti labai rūgštinės ir kenkia odai.

Jei žmogus nori naudoti citrinų sultis, jis turėtų jas praskiesti vandeniu ir nuplauti citrinos sultis praėjus kelioms minutėms po užtepimo. Tai sumažina odos sudirginimo riziką.

Odos balinimo produktai

Pasidalinkite Pinterest
JAV odos balinimo produktus galima įsigyti tik pagal receptą.

Kai kurie žmonės gali bandyti įsigyti odos balinimo ar balinimo produktų internetu. Tačiau šie produktai Jungtinėse Valstijose parduodami tik pagal receptą ir dėl geros priežasties; jie ne kiekvienam.

Balinamieji kremai gali dirginti odą ir paveikti odos pigmentaciją, todėl vietoj tamsesnių dryžių žmogus turi šviesesnius.

Asmuo niekada neturėtų naudoti skysto baliklio ant odos, nes jis gali stipriai nudeginti ir pažeisti.

Windex

Modelis Ashley Graham savo socialinių tinklų paskyrose paskelbė, kad naudoja langų valiklį Windex, kad pašalintų dryžuotas savaiminio įdegio vietas. Tačiau tai nėra saugu.

Tirpale yra stiprių cheminių medžiagų, neskirtų odai, tik langams ir stikliniams paviršiams.

Santrauka

Švelnus šveitimas ir tam tikri patvirtinti odą šviesinantys produktai gali padėti sumažinti įdegio išvaizdą.

Įvairūs namų gynimo būdai gali padėti išlyginti savaiminį įdegį namuose. Šveitimas prieš įdegį gali padėti sumažinti nelygumus ar dryželius.

Nors laikas saulėje turi daug naudos sveikatai, žmonės visada turėtų dėvėti apsaugos nuo saulės priemones ir apriboti laiką, praleistą lauke karštoje saulėje, kad sumažintumėte odos vėžio ir priešlaikinio senėjimo riziką.

Jei žmogus nėra tikras, ar būdas pašalinti įdegį yra saugus, prieš bandydamas tai pasitarti su savo dermatologu.