Použdegiminė hiperpigmentacija (PIH) yra medicininis terminas, apibūdinantis tamsias dėmes, kurias sukelia spuogai arba kiti uždegiminiai pažeidimai, tokie kaip nudegimai ar egzema.

PIH yra paplitusi tarp spalvotų žmonių, daugiau nei 65% afroamerikiečių praneša apie simptomus. Jis taip pat dažniau pasitaiko lotynų patelėms nei Azijos, Indijos ar baltųjų patelėms. Žmonėms, kurių oda yra blyški, dėmės būna raudonesnės, o tamsios odos – rudos.

Pasak Amerikos dermatologų akademijos asociacijos (AAD), nors tamsios dėmės, kurias sukelia spuogai, išnyks, tai gali užtrukti mėnesius.

Pirmasis žingsnis yra spuogų gydymas. Tada žmogus gali sutelkti dėmesį į tolimesnės žalos prevenciją ir naudoti produktus, vaistus, procedūras ir papildus gijimui skatinti.

Sužinokite daugiau apie tamsias dėmes ant odos čia.

Naminės ir natūralios priemonės

įdomu, kaip pašalinti tamsias dėmes, kurias sukelia spuogaiPasidalinkite Pinterest
Tamsios dėmės, kurias sukelia spuogai, yra dažna spuogų pasekmė.

Reguliari odos priežiūra gali padėti žmonėms susidoroti su spuogais ir jos pasekmėmis. Galima įsigyti nereceptinių (OTC) produktų, skirtų tamsioms dėmėms, kurias sukelia spuogai, gydyti.

Spalvotiems žmonėms ypač svarbu rasti ir naudoti savo odai tinkamas priemones.

Sužinokite apie tamsių dėmių ant juodos odos gydymą čia.

Vienas bendras patarimas – vengti odos priežiūros režimų ar produktų, kurie gali padidinti sausumą ir dirginimą. Žmonės taip pat turėtų naudoti švelnius valiklius ir losjonus, kurie neužkimš porų. Jei po produkto išbandymo oda atrodo sudirgusi, jie turėtų nutraukti naudojimą arba naudoti tik kas antrą dieną.

Žmonės taip pat gali apriboti saulės ir vėjo buvimą, kad išvengtų tolesnės žalos ir skatintų odos gijimą. Asmuo gali tepti apsaugos nuo saulės priemones ištisus metus, kad sumažintų PIH.

Nors dabartiniai tyrimai nėra įtikinami, tyrimai parodė daug žadančių rezultatų:

 • niacinamidasvitamino B3 forma
 • visas sojos ekstraktas kartu su retinoliu ir salicilo rūgštimi

 • kremai ar losjonai, pagaminti su vitaminu C arba askorbo rūgštimi
 • natūralūs ekstraktaiįskaitant saldymedžio šaknį ir šilkmedį

AAD rekomenduoja žmonėms vengti naudoti odos šviesinimo priemones, kuriose yra gyvsidabrio, nes gali būti pažeisti inkstai, nervai ir apsinuodijimas gyvsidabriu.

Mokslininkai išbandė 549 odą šviesinančius produktus ir nustatė, kad 12 % jų yra gyvsidabrio. Norėdami išvengti produktų, kurie gali pakenkti, žmonės turėtų gauti gydytojo rekomendaciją prieš pirkdami bet kurią iš šių prekių.

Medicininiai gydymo būdai

Spuogų sukeltų tamsių dėmių medicininis gydymas apima:

 • Retinoidai: Šie vaistai yra įprastas spuogų gydymas. Paprastai jie yra vietinės formos, o tai reiškia, kad žmogus tepa jį ant odos. Kartu su benzoilo peroksidu, retinoidas gali balinti rankšluosčius ir paklodes, bet nepašviesins odos. Asmuo turėtų pradėti nuo produkto, kurio koncentracija yra 0,025%, kad patikrintų, ar jis nedirgina. Gydytojai paprastai skiria tretinoiną 0,025% ir 0,05% formų.
 • Hidrochinonas: Tyrimai rodo, kad sumažina tamsių dėmių dydį, spalvą ir sunkumą.
 • Glikolio rūgšties pilingas: Tyrimai rodo, kad įprastų rūgščių pilingų pridėjimas prie hidrochinono procedūrų žymiai pagerina rezultatus.

Kitos gydymo galimybės apima:

 • kortikosteroidai
 • cheminiai pilingai
 • gydymas lazeriu
 • intensyvios impulsinės šviesos terapija

Asmuo turėtų pasikalbėti su savo gydytoju arba dermatologu, kad aptartų galimas galimybes.

Sužinokite daugiau apie spuogų randų gydymą čia.

Kūno sritys

Tamsios dėmės, kurias sukelia spuogai, gali atsirasti ten, kur oda yra plona ir gležna, pavyzdžiui, ant veido ir kaklo. Daugumos kūno ir veido sričių gydymas paprastai bus toks pat.

Spuogai gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, tačiau spuogai dažniausiai atsiranda tose vietose, kur yra daug riebalinių liaukų, gaminančių odos ir plaukų riebalus. Tai apima šias sritis:

 • atgal
 • pečių
 • krūtinė
 • kaklas
 • veidas

Kai spuogai atsiranda sunkiai pasiekiamose vietose, tai gali apsunkinti gydymo procesą.

Jei tamsios dėmės atsiranda tik ant kaktos ar smilkinių, spuogus gali sukelti plaukų produktai. Asmuo gali pakeisti plaukų priežiūros priemones arba naudoti jas tik plaukų galiukams, kad išvengtų tolesnių lūžių ir papildomų odos pažeidimų.

Tamsių dėmių nuo spuogų prevencija

Spuogų gydymas ir kontrolė yra geriausias būdas išvengti tamsių dėmių nuo spuogų.

Sužinokite apie spuogų gydymą čia.

Dėl saulės spindulių dėmės gali patamsėti, todėl žmonės lauke gali naudoti plataus spektro apsaugos nuo saulės priemones, kad išvengtų papildomo spalvos pasikeitimo.

Kai kurios institucijos teigia, kad ankstyvas ir energingas galimų tamsių dėmių gydymas gali neleisti joms visiškai išsivystyti. Tačiau svarbu nesudirginti odos ir nepabloginti problemos.

Per kiek laiko jie išnyks?

Ekspertai teigia, kad tamsios dėmės ant viršutinių odos sluoksnių arba epidermio PIH gali išlikti 6–12 mėnesių. Tačiau gali prireikti metų, kol išnyks gilesnės arba odos dėmės.

Žmonės turėtų laikytis savo odos priežiūros ir gydymo tvarkos, kad paspartintų gijimo procesą.

Kada kreiptis į dermatologą

Asmenims, kuriems yra sunkus spuogų protrūkis, gali būti naudinga apsilankyti pas dermatologą. Jie gali padėti žmogui rasti veiksmingiausią gydymą ir sumažinti tamsių dėmių atsiradimo tikimybę.

Nors dauguma žmonių su tamsiomis dėmėmis mato pagerėjimą be medicininio gydymo, kartais reikalinga papildoma pagalba. Žmonės gali nuspręsti kreiptis į dermatologą, jei tamsios dėmės trukdo jų asmeniniam, socialiniam ar profesiniam gyvenimui.

Santrauka

Tamsios dėmės nuo spuogų yra dažnas spuogų rezultatas. Nors jie linkę išspręsti patys, procesas gali užtrukti kelis mėnesius.

Įvairios gydymo galimybės, tokios kaip natūralios priemonės, nereceptiniai produktai ir receptiniai vaistai, gali pagreitinti gijimą.